Rezultatele numaratorii paralele a partidelor. Cine a castigat conducerea Timisoarei si Timisului

11-06-2012 09:22


Potrivit numaratorii paralele a partidelor facuta in sectiile de votare, s-au stabilit deja invingatorii. Acestia sunt:

Pentru conducerea Primariei Timisoara:

Nicolae Robu – 49,31%
Adrian Orza – 22,86%
Gheorghe Noditi – 8,25%
Ion Raducanu – 1,9%
 
Pentru conducerea Consiliului Local Timisoara:

USL – 49,27%
UpT  - 12,3 %
PDL – 14,11 %
PPDD – 8,75%
 
Pentru conducerea Presedintelui Consiliului Judetean Timis

Titu Bojin – 49,85%
Constantin Ostaficiuc – 19,76%
Marius Carceie – 5,75%
Halasz Francisc – 3,82%
 
Pentru Consiliul Judetean Timis

USL – 49,75%
PDL – 16,93%
PPDD – 9,2%
UpT – 5,91 %
 

Conform numaratorii paralele a partidelor, primariile din judetul Timis, au fost castigate de:

1. Balint - USL
2. Banloc - PSD
3. Bara – USL
4. Barna - PSD
5. Beba Veche – PDL
6. Becicherecu Mic – USL
7. Belint – PDL
8. Bethausen – USL
9. Biled - PDL
10. Birda – USL
11. Bogda – PSD
12. Boldur – PNL
13. Brestovat - PDL
14. Buzias - PSD
15. Bucovat – PNL
16. Carpinis - USL
17. Cenad – PDL
18. Cenei - PNL
19. Checea - PNL
20. Cheveresu Mare – USL
21. Ciacova – PDL
22. Comlosu Mare – USL
23. Costeiu – PNL
24. Criciova – PDL
25. Curtea – PPDD
26. Darova – PNL
27. Denta – PSD
28. Deta – PDL
29. Dudestii Noi – PNL
30. Dudestii Vechi – UBBR
31. Dumbrava - UDMR
32. Dumbravita – USL
33. Faget – PDL
34. Fardea – PDL
35. Fibis - PDL
36. Foeni -PDL
37. Gataia – PDL
38. Gavojdia – PDL
39. Ghilad – PNL
40. Ghiroda
41. Ghizela – PDL
42. Giarmata – PSD
43. Giera - PNL
44. Giroc – PSD
45. Giulvaz – USL
46. Gottlob – PDL
47. Iecea Mare – PSD
48. Jamu Mare – USL
49. Jebel – USL
50. Jimbolia – PDL
51. Lenauheim – PDL
52. Liebling - PNL
53. Livezile - PNL
54. Lovrin - PDL
55. Lugoj – PSD
56. Manastiur
57. Margina - PSD
58. Masloc – PPDD
59. Moravita – USL
60. Mosnita Noua – PSD
61. Nadrag – PDL
62. Nitchidorf - USL
63. Ohaba Lunga - PSD
64. Ortisoara - USL
65. Otelec
66. Padureni – PDL
67. Parta – USL
68. Peciu Nou – PDL
69. Periam - PNL
70. Pesac - USL
71. Pietroasa - PSD
72. Pischia - PDL
73. Racovita – USL
74. Recas – PNL
75. Remetea Mare – USL
76. Sacalaz - PDL
77. Sacosu Turcesc – PDL
78. Sag – PDL
79. Sanandrei - PSD
80. Sandra - PDL
81. Sanmihaiu Roman - PSD
82. Sannicolau Mare – PDL
83. Sanpetru Mare – PNL
84. Saravale - USL
85. Satchinez – PDL
86. Secas – PDL
87. Stiuca – USL
88. Teremia Mare – PDL
89. Timisoara – USL
90. Tomesti - PDL
91. Tomnatic - PNL
92. Topolovatu Mare – PDL
93. Tormac - PNL
94. Traian Vuia - PSD
95. Uivar – USL
96. Valcani – PNL
97. Varias - USL
98. Victor Vlad Delamarina - USL
99. Voiteg – USL

 

 

VIDEO PROTVPLUS.RO