VIDEO. Cea mai spectaculoasa runda din meciul Bute - Grachev. Cine va fi URMATORUL adversar

×
Codul embed a fost copiat

Lucian Bute a suferit din greu in primele runde ale meciului sau cu Denis Grachev. Revenirea la stilul spectaculos cu care si-a obisnuit fanii a venit in runda a 11-a.

Presedintele Federatiei Romane de Box, Rudel Obreja, a declarat, duminica dimineata, ca Lucian Bute a avut un meci foarte dificil cu Denis Gracev, dar in care a reusit sa-si arate valoarea.

''Lumea se asteapta numai la meciuri usoare. Modul in care a aratat meciul i-a folosit lui Lucian, el a incasat lovituri. El a putut sa-si recapete increderea in el. Meciul a fost greu, muncit, dar Lucian si-a aratat valoarea in fata unui boxer versatil, periculos, care vine din strada, a luat coate, picioare si nu a cazut. Presiunea pe umerii lui Lucian a fost enorma. Slava Domnului ca s-a terminat cu bine'', a declarat Obreja la Money.ro.

El a precizat ca revansa cu britanicul Carl Froch urmeaza sa aiba loc cel mai probabil in martie 2013, contractul intre cele doua parti fiind semnat.

Pugilistul Lucian Bute l-a invins la puncte pe rusul Denis Gracev, intr-un meci desfasurat, duminica, la Centre Bell din Montreal, primul disputat de roman dupa infrangerea in fata britanicului Carl Froch, in mai. Lucian Bute, in varsta de 32 de ani, a devenit astfel detinator al centurii NABF la categoria semigrea.

Lucian Bute (30-1, 24 KO) a suferit prima infrangere la profesionisti la 26 mai, contra britanicului Carl Froch, prin KO in repriza a cincea, el pierzand centura IBF.

Citește și
Carl Froch, Lucian Bute
Presa sportiva din SUA face previziuni: "Lucian Bute va fi UMILIT in fata propriilor suporteri"

 

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Cele trei stadioane pe care poate juca România la Cupa Mondială din 2026
GALERIE FOTO Cele trei stadioane pe care poate juca România la Cupa Mondială din 2026
Citește și...
Bute vs. Grachev.
Bute vs. Grachev. "Acesta este adevaratul Lucian Bute". Primele reactii dupa victoria romanului

Bute vs. Grachev a fost LIVE VIDEO pe Voyo.ro | Lucian Bute l-a invins pe rusul Denis Gracev dupa 12 runde, intr-un meci desfasurat, duminica, la Centre Bell din Montreal, primul disputat de roman dupa infrangerea in fata britanicului Carl Froch, in mai.

Presa sportiva din SUA face previziuni:
Presa sportiva din SUA face previziuni: "Lucian Bute va fi UMILIT in fata propriilor suporteri"

Jurnalistul sportiv Marcus Stewart, de la unul dintre cele mai importante site-uri de box din lume - boxingnews24.com - este de parere ca Lucian Bute va fi din nou umilit de Carl Froch, in revansa care va avea loc anul viitor. 

Bute a anuntat ca va avea un meci revansa cu Froch:
Bute a anuntat ca va avea un meci revansa cu Froch: "Va promit tuturor ca o sa dau totul"

Pugilistul roman Lucian Bute a declarat ca isi doreste revansa in fata englezului Carl Froch, dupa infrangerea suferita la Nottingham. "Absolut, cu siguranta va avea loc revansa", a spus Lucian.

Recomandări
Rusia a lansat un atac masiv cu rachete asupra Ucrainei, chiar înaintea negocierilor de pace dintre Kiev și Washington
Rusia a lansat un atac masiv cu rachete asupra Ucrainei, chiar înaintea negocierilor de pace dintre Kiev și Washington

Rusia a lansat un atac masiv cu drone și rachete asupra Ucrainei în timpul nopții de vineri spre sâmbătă, în timp ce Kievul se pregătește să discute cu SUA despre încheierea unui acord de pace.

MAI: 21 de sesizări în campania pentru alegerile locale parțiale. Amendă de 4.500 lei pentru distrugerea unui afiș
MAI: 21 de sesizări în campania pentru alegerile locale parțiale. Amendă de 4.500 lei pentru distrugerea unui afiș

Reprezentanții Ministerului Afacerilor Interne au anunțat că, în timpul campaniei pentru alegerile locale parțiale, au fost înregistrate 21 de sesizări privind posibile fapte nelegale, dintre care 13 au fost confirmate, iar șase sunt încă investigate.

Criza apei i-a costat pe locuitorii din Prahova și Dâmbovița 120.000 euro pe zi. Restaurante și afaceri, forțate să caute apă
Criza apei i-a costat pe locuitorii din Prahova și Dâmbovița 120.000 euro pe zi. Restaurante și afaceri, forțate să caute apă

Criza apei din Prahova și Dâmbovița se îndreaptă spre o posibilă soluționare. Premierul Ilie Bolojan a anunțat că vineri seară alimentarea cu apă va fi reluată treptat, dar a avertizat că apa nu va fi deocamdată potabilă.