Portugalia U18 - România U18, 2-1. Tricolorii pierd și al doilea meci din Spania

România - Portugalia
Pro TV

Portugalia U18 - România U18. România pierde și al doilea meci din Spania, cu 2-1 împotriva Portugaliei. Pentru tricolori urmează meciul cu Turcia (marți, 16:00).

Desfășurarea partidei

Minutul 66: GOL PORTUGALIA!  Filipe Cruz înscrie din penalty.

„Păpușa de fier a lui Putin” explică propaganda Kremlinului: „Nu contează ce se întâmplă cu adevărat”

Minutul 47: GOL PORTUGALIA! Enrique Pereira marchează după o fază individuală. Portughezul a driblat toată apararea, inclusiv portarul si a marcat.

Minutul 35: GOL ROMÂNIA! Ianis Stoica deschide scorul pentru tricolori, după ce portarul protughez a respins greșit o minge.

Portugalia U18 - România U18

Imagini din timpul partidei Portugalia U18 - România U18 sunt disponibile în galeria foto.

Puștii lui Oprescu au forţat o revenire fantastică în repriză a doua a meciului cu Norvegia, dar au trebuit să se mulţumească în final cu emoţiile pe care le-au dat nordicilor.

România a pierdut cu 3-2, însă are încă două şanse de a impresiona.

În primul 11 e aşteptat să apară dinamovistul Bani, cel care a schimbat jocul tricolorilor în momentul în care a intrat contra Norvegiei. Bani a şi marcat un gol în prelungirile meciului, la capătul unei faze foarte frumoase a tricolorilor.

Tricolorii U18 mai au de disputat un meci contra Turciei, marți la 16:00.

Lotul convocat pentru turneul din Spania

Portari: Otto Hindrich (CFR Cluj), Alexandru Tătaru (Fotbal Club Rapid)

Fundaşi: Darius Grosu (FC Viitorul), Andrei Iana (LPS Cetate Deva), Ionuţ Mitran (Universitatea Craiova), David Tălmaciu (AS Municipal SR Braşov), Alexandru Chilili (FC Voluntari), Nicolae Sima (FC Viitorul), Ştefan Stefanovici (CS Sporting Juniorul Vaslui), Mădălin Pascu (Unirea Slobozia)

Mijlocaşi: Ovidiu Perianu (FCSB), Constantin Grameni (FC Viitorul), Botond Szondi (FK Csikszereda Miercurea Ciuc), Ianis Stoica (FC Petrolul Ploieşti), Leon Peto (FSV Mainz 05/Germania), Alexi Pitu (FC Viitorul), Ahmed Bani (SC Dinamo 1948), Gabriel Buta (FC Viitorul)

Atacanţi: Marian Danciu (Universitatea Craiova), Florin Bălan (FC Voluntari), Louis Munteanu (FC Viitorul)

Luptător MMA, suspendat pe viață și bătut de fani, după ce a atacat o fată de ring | VIDEO

Tricolorii mici au învins cu 4-1 naționala Finlandei, într-un meci important pentru calificarea la EURO 2021.

Naționala U21 a României a învins cu 3-0, în direct la PRO TV, în al treilea meci de calificare la Euro 2021, naționala U21 a Irlandei de Nord.

România U21 - Ucraina U21 3-0 în calificările pentru Euro2021. Două goluri pe final de meci

România U21 a câștigat, la Ploiești, meciul cu Ucraina U21, în direct la ProTV, scor 3-0, cu două goluri în ultimul sfert de oră.

În plin an electoral, oficialii PSD-PNL au în plan o nouă majorare a salariilor. Cu cât ar crește, din iulie, salariul minim

Deși presați de cheltuieli prea mari la buget, oficialii au în plan o nouă majorare a salariilor, în an electoral.

Europenii vor să-și întărească armatele, în timp ce Ucraina primește un nou pachet de ajutor

Noul pachet de ajutor american pentru Ucraina va include și rachete ghidate cu o rază de acțiune de 300 de km.

Filmul evenimentelor. Cum s-a rupt coaliția PSD-PNL la Primăria Capitalei, din cauza medicului Cătălin Cîrstoiu

După două luni de căutări și încă una în care au făcut campanie pentru medicul Cătălin Cîrstoiu, liderii PNL și PSD au anulat toate planurile comune pentru Primăria generală a Capitalei.