Laurenţiu Reghecampf
Universitatea Craiova

Reghecampf nu mai este antrenorul echipei Universitatea Craiova

Clubul de fotbal Universitatea Craiova şi antrenorul Laurenţiu Reghecampf au decis, de comun acord, încetarea raporturilor contractuale, a anunţat, duminică seara, gruparea din Bănie, pe site-ul său oficial.

Reghecampf fusese numit în funcţie pe 26 iulie anul trecut, semnând un contract pe doi ani. Laurenţiu Reghecampf îl înlocuise pe grecul Marinos Ouzounidis, după eliminarea echipei din turul al doilea preliminar al Europa Conference League.

Reghecampf şi-a început cariera de tehnician în 2010, la Gloria Bistriţa, iar în 2011 a pregătit-o, pentru o lună, pe FC Universitatea Craiova, echipă patronată de Adrian Mititelu. Ulterior a mai activat la CS Snagov, Concordia Chiajna, Steaua, câştigând două titluri (2013, 2014), Al-Hilal Riad, Litex Loveci, FCSB, Al Wahda şi Al Wasl, ambele din Emiratele Arabe Unite, şi Al Ahli Jeddah.

În ultimul sezon, Universitatea a încheiat pe locul al treilea în Liga I, s-a oprit în semifinalele Cupei României, însă a câştigat barajul pentru Europa Conference League cu FC Botoşani (2-0).

Citeste și...
Înotătorul Vlad Stancu a câştigat medalia de aur la 1.500 m liber, la CE de juniori de la Otopeni

Înotătorul Vlad Ştefan Stancu a adus, joi, a cincea medalie delegaţiei României la Campionatele Europene de natație pentru juniori de la Otopeni, el câştigând aurul în proba de 1.500 m liber masculin.

Femeile transsexuale, eliminate din concursurile feminine din Marea Britanie. Ce li s-a oferit, în schimb

Femeile transsexuale au fost eliminate din concursurile feminine de triatlon în Marea Britanie începând de anul viitor. În schimb, acestea au fost introduse într-o nouă categorie alături de bărbaţi denumită "open" (deschisă).

A murit Reanna Solomon. Fosta campioană la haltere e prima victimă a Covid-19 pe insula Nauru

Fosta campioană la haltere, Reanna Solomon, a devenit prima persoană care a murit de Covid-19 în insula Nauru, una din cele mai mici ţări din lume (Pacificul de Sud), a anunţat Federaţia de haltere din Oceania.

Ultimele Știri
Conducta care oferă României acces la gazele azere și la cele lichefiate americane devine operațională

În plină criză a gazelor, care afectează deja 12 țări, printre care și Germania, apare calea prin care România să importe și altfel de gaze decât cele rusești.

ȘtirileProTv.ro susține campania Salvați Copiii România și a INSMC de renovare a Maternității Polizu

Echipa ȘtirileProTv.ro susține demersul asociației Salvați Copiii România și al INSMC, care, împreună, vor moderniza și recompartimenta Secția de Terapie Intensivă și Blocul Operator ce fac parte din Maternitatea Polizu din București.

Simona Halep ratează finala de la Wimbledon 2022. Românca a fost eliminată de Elena Rybakina

Simona Halep, 30 de ani, locul 18 WTA, a fost eliminată de Elena Rybakina, 23 de ani, locul 23 WTA, în semifinalele turneului de la Wimbledon 2022.