Echipa de handbal feminin CSM Bucureşti întâlnește Gyor, în semifinalele Ligii Campionilor

Ultimul update: Marti 17 Aprilie 2018 19:42
Data publicarii: Marti 17 Aprilie 2018 19:35
CSM Bucuresti, handbaliste

Echipele de handbal feminin CSM Bucureşti - Gyor şi Rostov-Don - HC Vardar vor disputa semifinalele Ligii Campionilor, la Turneul Final Four de la Budapesta, potrivit tragerii la sorţi de marţi.

Meciurile de la Turneul Final Four, programat la Budapesta în 12-13 mai, vor avea loc de la aceleaşi ore, 16.15 şi 19.00, doar ordinea acestora urmând a fi stabilită.

CSM Bucureşti s-a calificat Turneul Final Four al Ligii Campionilor, după ce a eliminat formaţia franceză Metz Handball, cu 34-21 şi 20-27. Gyor a trecut de Buducnost, cu 30-28 şi 26-20, HC Vardar a eliminat pe FC Midtjylland, cu 32-25 şi 24-23, iar Rostov-Don a trecut de FTC Budapesta, cu 32-22 şi 31-29.

CSM Bucureşti s-a calificat în sferturile de finală de pe locul 3 în grupa principală I, după următoarele rezultate: 28-22 şi 24-28 cu Gyor, 31-26 şi 29-24 cu FC Midtjylland, 22-22 şi 24-25 cu Rostov-Don.

Obiectivul campioanei României în actuala stagiune a fost calificarea la Turneul Final Four al Ligii Campionilor, la care a mai participat de două ori consecutiv.

SCM Craiova, calificată în finala Cupei EHF după ce a remizat acasă

În 2016, CSM Bucureşti a cucerit trofeul, iar anul trecut a încheiat cu medaliile de bronz, aflându-se acum la a treia participare consecutivă la Turneul Final Four.

Deţinătoarea Ligii Campionilor este campioana Ungariei, Gyor ETO.

CSM Bucuresti, handbaliste Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: Pro TV

CSM București, calificată la turneul Final 4 al Ligii Campionilor, după ce a eliminat Metz

Halep - Golubic

Simona Halep - Viktorija Golubic, prima confruntare a zilei la FedCup de la ora 13:00

Arsene Wenger pleacă de la Arsenal la finalul sezonului. "Am antrenat cu devotament și integritate"

Simona Halep, apariție de senzație la dineul oficial din Fed Cup

Cum a pierdut Lupescu șefia FRF în fața lui Burleanu, deși a fost susținut de lideri ai puterii

Un campion belgian la ciclism a murit la 25 de ani. Mesajul transmis de tatăl său

Răzvan Burleanu a câștigat alegerile FRF. ”Deși nu a fost chiar un fleac, i-am ciuruit”

Caroline Wozniacki și Jelena Ostapenko încearcă să pronunţe numele Monicăi Niculescu

Sala de fitness eco. Clienții produc energie electrică în timp ce fac sport

Poliţia investighează ameninţările la adresa soţiei arbitrului Michael Oliver

CSA Steaua - Rapid 1-3. Incidente grave în tribune: suporterii s-au luat la bătaie