CFR Cluj, victorie cu Borac Banja Luka, scor 3-1, în prima manşă a turului 1 preliminar al Ligii Campionilor

62196123
Shutterstock

Formaţia CFR Cluj a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa bosniacă Borac Banja Luka, în prima manşă a turului 1 preliminar al Ligii Campionilor.

 

 

Pentru CFR Cluj au marcat Omrani "11, Deac '28 şi Sigurjonsson '60, în timp ce pentru Borac a înscris Moraitis '45+1.

 

CFR Cluj a evoluat în formula: Arlauskis - Susic (Manea '79), Bouhenna, Cestor, Camora - Sigurjonsson, Rodriguez - Costache (Chipciu '61), Deac, Păun (Petrila '67) - Omrani (Debeljuh '67). Antrenor: Marius Şumudică

Returul este programat la 13 iulie, de la ora 21.00.

 

Articol recomandat de sport.ro
Și-a prevestit Mircea Lucescu moartea? Declarația tulburătoare făcută în urmă cu doar șase luni
Și-a prevestit Mircea Lucescu moartea? Declarația tulburătoare făcută în urmă cu doar șase luni
Citește și...
Când va fi înmormântat Mircea Lucescu. Suporterii îi pot aduce un ultim omagiu la Arena Națională

Trupul neînsufleţit al fostului selecţioner al echipei naţionale de fotbal a României, Mircea Lucescu, va fi depus, miercuri, la Arena Naţională, înmormântarea fiind programată pentru vineri, la Cimitirul Bellu din Bucureşti.

„Titanii” fotbalului românesc, reacții la moartea lui Mircea Lucescu. Rică Răducanu: „Ne ducem cu rândul, mai sunt câțiva”

Fotbalul românesc este mai sărac de marți seară. Mircea Lucescu, unul dintre jucătorii emblematici și cel mai titrat antrenor român din toate timpurile, s-a stins la vârsta de 80 de ani.

Mesajul Patriarhului Daniel la moartea lui Mircea Lucescu. ”Un antrenor performant și un creștin evlavios și darnic”

Moartea legendarului Mircea Lucescu este deplânsă și de Patriarhul Daniel, care a transmis un rar mesaj de condoleanțe din partea Bisericii Ortodoxe Române la dispariția unei personalități a sportului. 

Recomandări
Ce se întâmplă în Strâmtoarea Ormuz la câteva ore după anunţarea încetării focului între SUA şi Iran

Datele privind traficul maritim indicau o activitate redusă în Strâmtoarea Ormuz la mai mult de șase ore după ce SUA și Iranul au anunțat o încetare a focului de două săptămâni.

Efectele armistițiului anunțat de Donald Trump. Prețul petrolului a scăzut sub 100 de dolari barilul

Prețul petrolului Brent a scăzut cu 14%, ajungând la 94 de dolari pe baril după anunțul lui Trump privind încetarea focului și promisiunea Iranului de a redeschide strâmtoarea Hormuz sub propria sa administrare.

Boala care l-a răpus pe Mircea Lucescu. Încercările medicilor au fost zadarnice, pe final

Mircea Lucescu era internat de nouă zile la Spitalul Universitar. Deși săptămâna trecută se simțea bine și trebuia externat, starea lui s-a deteriorat rapid, iar medicii nu l-au mai putut salva.