Braconaj! Vana caprioare ca sa-si aprovizioneze localul cu delicatese

×
Publicitate

Un patron de restaurant care isi aproviziona localul cu delicatese, mai exact doua caprioare proaspat vanate, a fost prins de politistii din Bistrita in aprilie cu animalele in portbagaj.

Ghinionul patronului de restaurant a fost o patrula de politisti care l-a oprit in trafic. Agentii l-au tras pe dreapta la doar cativa kilometri de casa si, dupa o verificare rapida, au gasit pe bancheta din spate o arma de vanatoare, iar in portbagajul masinii doua caprioare.

Initial le-a spus politistilor ca le-a primit , insa condus la sectie si dupa cateva ore de audieri omul a recunoscut ca le-a vanat .

Animalele, care valorau 9.000 de euro, au ajuns la Asociatia Judeteana a vanatorilor si pescarilor sportivi din Bistrita.

Cum perioada legala de vanatoare este din 15 mai pana in 15 octombrie, barbatul este acuzat de braconaj. Daca va fi gasit vinovat, el risca pana la cinci ani de inchisoare.

Articol recomandat de sport.ro
Istvan Kovacs, făcut praf după ultimul meci din Champions League! Ce ar fi spus arbitrul român
Istvan Kovacs, făcut praf după ultimul meci din Champions League! Ce ar fi spus arbitrul român
Citește și...
IMAGINI SOCANTE! Caini care se sfasie intre ei de foame, in adapost!

Pe 3 martie, un utilizator www.stirileprotv.ro ne-a trimis imagini de-a dreptul socante, pe care sustine ca le-a filmat la un adapost pentru caini comunitari din Sebes, judetul Alba.

Masacrul patrupedelor continua la Craiova. Alti opt caini omorati

Opt caini au fost gasiti la inceputul lui februarie morti linga stadionul "Ion Oblemenco". Locuitorii au spus ca patrupedele au fost otravite, cel mai probabil, cu un insecticid foarte puternic.

Macel in Olt: 17 caini au fost ciuruiti si insirati pe camp

In luna ianuarie, 17 caini au fost impuscati cu arme de vanatoare si aliniati pe camp, asemenea unor mistreti sacrificati. Un adevarat macel, au tipat localnicii, care au spus ca animalele de care ei au grija dispar peste noapte.

Recomandări
Legea integrității a fost votată cu amendamentul Fritz. Senatorii au adoptat proiectul de care depind 770 de milioane de euro

Senatorii au adoptat prin vot Legea ANI, cunoscută și drept ”Legea integrității”, care este jalon în PNRR și de care depind aproximativ 770 de milioane de euro pentru România, termenul fiind 31 august. Senatul este cameră decizională.

Noi modificări la legea salarizării. Ce s-a schimbat în ultima variantă - surse

Noua variantă a proiectului legii salarizării bugetarilor aduce mai multe modificări față de forma anterioară, în special în ceea ce privește modul de calcul și control al sporurilor și finanțarea creșterilor salariale din sănătate.

Vești bune. Debitul Dunării este în creștere la intrarea în țară. Ce se întâmplă la Cernavodă

În timp ce România se confruntă cu o secetă prelungită care a afectat grav culturile agricole și rezervele de apă, iar centrala de la Cernavodă a fost oprită, Dunărea dă semne de revenire.