Gestul emotionant facut de acest barbat pentru a-si aduce aminte de bunica sa. Ce si-a tatuat pe spate

61797110

Dupa moartea bunicii sale, in 2012, Leo Javier, un barbier si skateboarder din Brazilia, a decis ca cel mai bun mod de a-si aminti de cea care l-a crescut este printr-un tatuaj. Barbatul si-a inscriptionat unul dintre ultimele mesaje lasate de femeie.

Deoarece mama lui Leo avea doar 14 ani atunci cand l-a nascut, el a fost crescut mai mult de bunica sa Neiva. In iulie 2012, femeia s-a dus pana la banca, dar pe drum i s-a facut rau si a fost dusa de urgenta la spital. Din pacate, la doar cateva zile dupa acel incident batrana a murit. Avea 76 de ani.

Leo Javier

In urma cu o luna, facand ordine prin niste hartii, tanarul a gasit biletul pe care Neiva i-l lasase chiar inainte sa iasa pe usa: "O sa ma intorc pe la pranz. Cu drag, bunica."

Emotionat, Javier a decis pe loc sa isi tatueze mesajul si le-a marturisit celor de la Huffington Post ca a plans putin in timpul sedintei.

tatuaj

Baiatul a postat pe contul sau de Instagram poza cu rezultatul, insotita de mesajul: "Chiar daca nu te vei intoarce pana la pranz… ne vom intalni candva… iubirea mea pentru tine ramane eterna." Mesajul a primit peste 9.000 de like-uri, iar imaginea cu tatuajul a fost redistribuita pe mai multe retele de socializare.
 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Dacia Duster a primit un upgrade serios în 2026! Cum arată și cât costă modelul ”unic pe piață”
FOTO Dacia Duster a primit un upgrade serios în 2026! Cum arată și cât costă modelul ”unic pe piață”
Citește și...
Cea mai bună zi din ultimii trei ani pentru bursele europene joi. Pauza tarifară anunțată de Trump a contribuit la creșteri

Bursele europene au încheiat ziua de joi în creştere puternică, după ce preşedintele american Donald Trump a anunţat o suspendare temporară a noilor tarife impuse majorităţii partenerilor comerciali ai SUA, în pofida incertitudinilor. 

O femeie din Suceava a distrus cu pietre mașina unei polițiste. De ce s-a răzbunat pe agentă

O femeie din orașul sucevean Milișăuți a provocat distrugeri mașinii personale a unei polițiste, chiar în fața sediului de Poliție, supărată că a fost întreruptă în timpul unei partide de sex.

Și-a spălat adidașii cu detergent și i-a luat în picioare. L-a prins ploaia, iar pățania lui a devenit virală

Postarea unui tânăr care și-a spălat adidașii cu detergent, iar apoi aceștia au făcut clăbuci în ploaie, a devenit virală.

Recomandări
România a distrus trei drone în trei zile. Între primul și ultimul incident au trecut mai puțin de 48 de ore

Duminică, armata a distrus a treia dronă care a pătruns în spațiul aerian românesc în decurs de trei zile, după incidentele de vineri, din județul Buzău, și de sâmbătă, din județul Tulcea. Cele trei dorne au fost distruse în mai puțin de 48 de ore.

România mai are de făcut zeci de reforme înainte de cererea de plată 5 din PNRR. Ministerele cu cele mai multe „restanțe”

Ministerele au la dispoziție doar câteva zile pentru a închide toate restanțele care condiționează depunerea cererii de plată 5 din PNRR. Termenul-limită pentru depunerea documentelor este de 30 iulie.

Admitere la Medicină 2026. Aproape 7.000 de candidați susțin examenul la UMF „Carol Davila”, un nou record de înscrieri

Tinerii care visează la o carieră în medicină susțin duminică examenul de admitere în centrele universitare precum București, Iași, Cluj sau Constanța.