Cel putin 27 de pasageri, aflati intr-o aeronova a companiei Aeroflot, au fost raniti din cauza turbulentelor puternice VIDEO

×
Publicitate

Autoritatile ruse au anuntat luni dimineata ca cel putin 27 de pasageri au fost raniti intr-o aeronava a companiei Aeroflot din cauza turbulentelor puternice pe ruta Moscova-Bangkok, transmite Reuters.

De asemenea, printre cele 27 de persoane ranite se numara 24 de cetateni rusi, iar 15 dintre acestia primesc ingrijiri medicale la un spital din Bangkok.

Alte trei persoane ranite sunt din Thailanda.

Compania Aeroflot a anuntat anterior ca mai multi pasageri au fost raniti din cauza turbulentelor puternice intampinate de aeronava cu doar 40 de minute inainte de a ateriza in Bangkok.

Echipajul de zbor nu a avut timp sa-i pregateasca pe pasageri pentru turbulente, pentru ca aeronava a fost lovita in timp ce zbura pe vreme buna deasupra Thailandei.

”Toti ranitii au fost trimisi la spitalele locale, iar acestia au suferit fracturi si vanatai”, a declarat ambasada rusa de la Bangkok.

De asemenea, mai multi pasageri nu aveau centurile de siguranta trase atunci cand au inceput turbulentele puternice.

Aeroflot opereaza zilnic doua zboruri pe ruta Moscova-Bangkok.
 

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Emoții mari pentru Alisia! Băiatul ei cu nume celebru a debutat la seniori, iar echipa favorită joacă azi finala Cupei
GALERIE FOTO Emoții mari pentru Alisia! Băiatul ei cu nume celebru a debutat la seniori, iar echipa favorită joacă azi finala Cupei
Citește și...
O femeie s-a aruncat de la etajul 13 al blocului în care locuia, împreună cu trei dintre copiii săi, în Franța

O tragedie cutremurătoare a avut loc miercuri dimineață în orașul francez Toulon, unde o femeie în vârstă de 38 de ani s-a aruncat de la etajul 13 al blocului în care locuia, împreună cu trei dintre copiii săi. 

Ministru lituanian: NATO trebuie să arate Moscovei că este capabilă să pătrundă în exclava rusă Kaliningrad. Reacția Rusiei

NATO trebuie să arate Moscovei că este capabilă să pătrundă în exclava rusă Kaliningrad, a afirmat într-un interviu ministrul lituanian de externe Kestutis Budrys, o declaraţie descrisă miercuri de Kremlin drept una care "frizează nebunia", scrie Reuters.

Gest fără precedent: Putin a anulat conferința de presă la plecarea din China. Xi i-a refuzat un ajutor vital pentru Rusia

Preşedintele rus Vladimir Putin a părăsit miercuri China după ce a anulat conferinţa de presă pe care o susţine de obicei după o vizită în străinătate din lipsa unor rezultate tangibile în timpul vizitei sale la Beijing, relatează EFE.

Recomandări
Nemții speră să le găsească în viață pe cele două românce, dispărute după explozia din Gorlitz. Au trecut peste 48 de ore

S-au scurs mai bine de 48 de ore de la explozia din orașul Gorlitz, Germania, care a dărâmat o clădire în care se aflau și două românce.

Sondaj: Câți români sunt mulțumiți de prestația lui Nicușor Dan ca „mediator”. Când urmează „runda a doua” de consultări

După ce prima rundă de consultări oficiale cu partidele parlamentare nu a dus la o formulă de guvernare, președintele Nicușor Dan i-a chemat joi la discuții și pe ceilalți parlamentari. 

Aston Villa a câștigat Europa League după ce a învins clar Freiburg în finală cu 3-0. Record incredibil pentru Unai Emery

Echipa engleză Aston Villa a câștigat miercuri noapte Europa League, după ce a învins categoric formația germană Freiburg cu 3-0, într-o finală desfășurată la Istanbul, pe Beșiktaș Park.