A sarit de la etaj ca sa scape de bataie

×
Publicitate

Statisticile arata ca nu trece zi fara noi drame ale femeilor calcate in picioare si desfigurate de parteneri. Miercuri seara a venit randul unei tinere din Bucuresti.


Dupa ce a fost batuta crunt de doua ori in cateva ore, ar fi incercat sa sara de etaj. Un vecin a prins-o la timp si a fost salvata de pompieri cu o scara speciala, dupa ce a stat atarnata zeci de minute.

De fapt, cel care ii face viata amara a impins-o peste pervaz, spun vecinii. Ea este traumatizata pe viata, iar el a primit inca o amenda.

Florina are 31 de ani si traieste cu un barbat care o bate o data la doua zile. Pentru ca are doi copii cu el si niciun alt loc unde sa poata locui, indura chinul. Miercuri seara, dupa lovituri crunte, a plecat sa caute ajutor.

Calvarul insa a continuat pentru femeie. Suparat ca a primit amenda, barbatul a batut-o iar. Ca sa scape, a decis sa sara de la etaj, le-a spus ea politistilor.

Nu a fost vorba despre o tentativa de sinucidere, cred vecinii. Asa a spus ea, de frica lui, spun oamenii.

Dupa incident, femeia a primit ingrijiri la spital, apoi s-a intors acasa.

Ca ea mai sunt alte 10.000 de romance care indura bataile partenerilor si tratamente umilitoare.

Articol recomandat de sport.ro
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Citește și...
I-au prins cu mata-n sac! Mai multi hoti de mobile, retinuti

Lovitura sub centura aplicata de politisti unor hoti de telefoane mobile. Banda, care a produs pagube insemnate in Bucuresti, a fost anihilata joi seara.

Nicolaescu a cerut demisia celor doi directori ai Serviciilor de Ambulanta

Au umflat notele de plata, au intarziat la interventii si nu au folosit cum trebuie aparatura medicala. Sunt doar cateva din acuzatiile aduse de ministrul Sanatatii directorilor de la Serviciile de Ambulanta Bucuresti si Ilfov, dupa un control.

Amenzi usturatoare pentru taximetristii din Capitala

Politistii au dat amenzi in valoare totala de peste 400.000 de lei in urma unei actiuni de verificare a taximetristilor din Capitala.

Recomandări
Cazul ambulanței din Cluj scoate la iveală lacunele legii. Un clip fals poate fi șters de autorități abia după 10 zile

Imaginile, ori informațiile false pot să provoace panică, să pună oameni în pericol și, în cazuri extreme, chiar să ducă la violență. 

Alertă după ce doi bărbați s-au apropiat prea mult cu o șalupă de barjele scufundate în Dunăre. Polițiștii au împânzit zona

Un incident petrecut la Izvoarele în zona barjelor scufundate în Dunăre a pus în alertă autoritățile. 

TAROM va primi primul Boeing 737 MAX până la finalul acestei luni. Aeronava „Mircea Lucescu” a trecut zborul de test

Până la finalul acestei luni, primul Boeing 737 MAX ar urma să ajungă în flota TAROM. Avionul care a fost botezat Mircea Lucescu după marele antrenor român, a trecut de zborul de test și poartă deja însemnele operatorului național.