Traian Băsescu a fost externat din spital. Între timp, Maria Băsescu se mută din vila de protocol

62140188
Inquam Photos / George Calin

Traian Băsescu a fost externat din spitalul din Bruxelles, a anunțat soția acestuia. Maria Băsescu a precizat că a început mutarea din vila de protocol pe care fostul președinte al României a pierdut-o după ce a fost declarat oficial colaborator al fostei Securități.

Traian Băsescu s-a externat din spitalul din Bruxelles, a anunțat Maria Băsescu, la Antena 3, potrivit news.ro. Mai mulţi muncitori au venit, miercuri dimineaţă, să o ajute soţia lui Traian Băsescu cu pregătirile.

În cursul zilei de astăzi urmează să vină acolo şi cele două fete, Ioana şi Elena, pentru a o ajuta cu mutarea.

Soţia fostului preşedinte a declarat, potrivit Antena 3, că este foarte supărată pe situaţie, pentru că s-a mutat de prea multe ori din locuinţele în care a stat.

„Am vorbit acum 10 minute, s-a externat. Şi acum încep împachetările. M-am mutat de foarte multe ori, să ştiţi! Casa asta cred ca e a noua casă în care m-am mutat. M-am mutat de foarte multe ori. Aşa că încă o mutare în plus”, a declarat Maria Băsescu.

Ieri, Maria Băsescu confirmase, la RTV, că Traian Băsescu era internat la spitalul din Bruxelles, acolo unde a ajuns de urgenţă săptămâna trecută.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
Citește și...
Un cutremur cu magnitudinea 3 s-a produs în judeţul Buzău

Un cutremur slab, cu magnitudinea de 3, s-a produs, miercuri dimineaţa, la ora locală 09:48, în zona seismică Vrancea, judeţul Buzău, potrivit informaţiile publicate de Institutul Naţional de Cercetare - Dezvoltare pentru Fizica Pământului (INCDFP).

Un patron rus de hotel adăpostește refugiați ucraineni în Serbia. "Cred că singurul lucru pe care îl pot face este să-i ajut"

Mihail Golubțov, un rus care deține un hotel în Serbia, a mărturisit că rușinea pe care o resimte în legătură cu invazia rusă în Ucraina l-a făcut pe el și pe familia sa să primească gratuit în unitatea de cazare refugiați ucraineni.

Refugiații ucraineni au început să primească permise de protecție temporară. Oamenii pot să-și găsească locuri de muncă

Serviciile de Imigrări din România au început să elibereze primele permise de protecție temporară pentru persoanele refugiate din Ucraina.

Recomandări
Cursa contra cronometru pentru miliardele din PNRR. Aproape 3.000 de proiecte trebuie recepționate într-o săptămână

Aproape 3.000 de proiecte de investiții finanțate prin PNRR trebuie finalizate și recepționate urgent în această săptămână pentru a putea fi decontate, spune premierul Ilie Bolojan. 

Sorin Grindeanu, despre legea salarizării: „Sunt niște termene aproape imposibil de îndeplinit”

Sorin Grindeanu a declarat că i se pare foarte greu, dacă nu spre imposibil, să mai poată veni până mâine, poimâine, cu o formă a legii salarizării care să ducă la aprobare, el precizând că sunt niște termeni aproape imposibil de îndeplinit.

Drona care a căzut în Vrancea a stat cinci ore agățată într-un nuc. A fost observată de o femeie

O dronă care a fost observată luni dimineață în județul Galați a dispărut de pe radar și s-a prăbușit într-un sat din Vrancea.