Un imigrant din Marea Britanie şi-a ucis soţia pentru că se temea că nu e virgină

61929504
Facebook.com

Crimă oribilă într-o familie de emigranţi albanezi  stabiliţi în Marea Britanie.

Arben Rexha, un bărbat de 32 de ani de origine albaneză, este acuzat că i-a tăiat gâtul soţiei sale, Elidona Demiraj, în locuinţa lor din Londra, după o criză de gelozie. Bărbatul ar fi fost obsedat de ideea că femeia, în vârstă de 25 de ani, ar fi avut şi alte relaţii înaintea lui şi a acuzat-o chiar că a făcut un avort.

Potrivit procurorilor citaţi de Metro, căsătoria dintre cei doi albanezi ar fi fost una "aranjată". Însă, după numai 12 săptămâni de mariaj, acuzaţiile lansate de Rexha la adresa soţiei au dus la o ruptură între ei iar în final, bărbatul a ucis-o. El a recunoscut că era obsedat de relaţiile ei din trecut şi credea că a fost chiair şi violată la un moment dat.

"Era obsedat de virginitatea ei", spune procurorul de caz, "căuta pe internet să afle cum se poate determina o persoană e virgină sau nu".

Rexha i-a tăiat gâtul soţiei cu o asemenea violenţă, încât aproape că a decapitat-o. Crima a avut loc anul trecut, dar abia acum albanezul îşi va primi pedeapsa.

 

Articol recomandat de sport.ro
Fostul campion al României a ajuns să dea probe la CFR Cluj!
Fostul campion al României a ajuns să dea probe la CFR Cluj!
Citește și...
Cum s-a produs tragedia din Cluj, unde un copil a murit strivit de o cruce în cimitir, unde mersese cu tatăl său

Incident înfiorător în județul Cluj, unde un copil în vârstă de 12 ani a murit după ce a fost strivit de o cruce dintr-un cimitir. Băiatul era împreună cu tatăl său când s-a petrecut nenorocirea.

Mama băiatului de 2 ani care a murit deshidratat și subnutrit a fost reținută după ce a fost externată de la Psihiatrie

Mama băiețelului de 2 ani din Galați găsit mort în casă, deshidratat și subnutrit, a fost reținută. Femeia a fost externată de la Psihiatrie și este cercetată acum de polițiști pentru omor calificat. 

O femeie din Vaslui a fost bătută cu sălbăticie de partenerul ei, din cauza geloziei. Fiul lor de 14 ani a fost și el rănit

Un bărbat din județul Vaslui va petrece următoarele 30 de zile în arest, după ce și-a bătut cu sălbăticie concubina cu 10 ani mai tânără.

Recomandări
În plin val de caniculă, mai multe localități din România au raționalizat apa. Locuitorii primesc doar dimineața și seara

Parcurgem două zile de foc, în aproape toată țara, cu valori de până la 41 de grade Celsius și nopți tropicale.

CSAT a aprobat participarea militarilor și civililor români la misiuni externe în 2027. Câți vor fi trimiși

Membrii Consiliului Suprem de Apărare a Ţării au analizat şi aprobat, luni, în şedinţă, forţele armate ale României care pot fi puse la dispoziţie pentru participarea la misiuni şi operaţii în afara teritoriului statului român în anul 2027. 

VIDEO. Sorin Grindeanu aruncă vina pentru criza politică pe președintele PNL: ”Cine n-a fost de acord? E Bolojan”

Președintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat că social-democrații au acceptat deja, la Cotroceni, varianta unui guvern format din PSD, PNL și UDMR, dar că blocajul actual în formarea unui nou executiv nu este provocat de PSD, ci de Ilie Bolojan.