Toate femeile fac asta macar o data, dar ea a intrat in coma. Are 8% sanse de a supravietui

60529309

Julie McCabe, in varsta de 38 de ani si mama a doi copii, a ajuns in coma la spital, dupa ce a facut acasa ceva cat se poate de banal, un lucru pe care il mai facuse in trecut. Insa de aceasta data i-a fost aproape fatal.

Femeia si-a cumparat o vopsea de par si a decis, asa cum facea la fiecare sase saptamani, sa isi coloreze parul acasa.

Imediat dupa ce a aplicat vopseaua, femeia a inceput sa se simta rau, iar cand a incercat sa o indeparteze de pe par a lesinat in baie.

I-a spus sotului ca nu se simte bine, ca nu poate sa respire. A dus-o imediat la spital, insa inainte sa ajunga inima ei s-a oprit. Medicii au reusit sa o readuca la viata, insa creierul a stat prea mult timp fara oxigen. A intrat in coma. Doctorii refuza sa dea un diagnostic clar. Si daca va supravietui, nu va mai fi niciodata la fel”, a declarat tatal femeii.

Julie a folosit produsul respectiv si in trecut fara a intampina probleme. Pana acum doctorii nu au spus ca exista vreo legatura clara intre starea pacientei si produsul respectiv, insa au cerut familiei tubul cu vopsea si manusile folosite pentru a le supune unor teste.

Se crede ca o substanta din aceste vopsele de par ar duce la alergii serioase. Este vorba de substanta chimica para-phenylenediamine (PPD). Aceasta cauzeaza frecvent reactii alergice. Din acest motiv, in multe state europene, compusul chimic respectiv a fost interzis.

Familia Juliei se gandeste sa dea L'Oreal, producatorii vopselei respective, in judecata. “Nu vreau ca nicio alta femeie sa mai treaca prin asa ceva. Aceasta substanta iti patrunde in organism si treptat te distruge”, a spus sotul Juliei.

“Compania noastra este extrem de ingrijorata. Vom face tot ce ne sta in putinta pentru a ajuta familia doamnei, dar si pe medicii care se ocupa de acest caz”, a declarat un reprezentant al companiei care produce vopseaua respectiva.

Cititi si:

-► Asa ceva nu s-a intamplat in intreaga lor istorie. Cum a fost ingrozita comunitatea unei insule
-► Stephen Hawking: “Omenirea se indreapta spre un dezastru”. Care este solutia salvatoare
-► Femeia cu cel mai sexy posterior, show erotic sub ochii sotului. Detaliul compromitator din imagine

Julie
Articol recomandat de sport.ro
Fostul campion al României a ajuns să dea probe la CFR Cluj!
Fostul campion al României a ajuns să dea probe la CFR Cluj!
Citește și...
Cum s-a produs tragedia din Cluj, unde un copil a murit strivit de o cruce în cimitir, unde mersese cu tatăl său

Incident înfiorător în județul Cluj, unde un copil în vârstă de 12 ani a murit după ce a fost strivit de o cruce dintr-un cimitir. Băiatul era împreună cu tatăl său când s-a petrecut nenorocirea.

Mama băiatului de 2 ani care a murit deshidratat și subnutrit a fost reținută după ce a fost externată de la Psihiatrie

Mama băiețelului de 2 ani din Galați găsit mort în casă, deshidratat și subnutrit, a fost reținută. Femeia a fost externată de la Psihiatrie și este cercetată acum de polițiști pentru omor calificat. 

O femeie din Vaslui a fost bătută cu sălbăticie de partenerul ei, din cauza geloziei. Fiul lor de 14 ani a fost și el rănit

Un bărbat din județul Vaslui va petrece următoarele 30 de zile în arest, după ce și-a bătut cu sălbăticie concubina cu 10 ani mai tânără.

Recomandări
În plin val de caniculă, mai multe localități din România au raționalizat apa. Locuitorii primesc doar dimineața și seara

Parcurgem două zile de foc, în aproape toată țara, cu valori de până la 41 de grade Celsius și nopți tropicale.

Kelemen Hunor: „Trebuie să răcim temperatura declaraţiilor ca să nu aruncăm ţara în haos”. Ce soluție are liderul UDMR

Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat luni că partidele trebuie să răcească temperatura declaraţiilor dacă vor să nu arunce ţara în haos, el menţionând că încă au această ultimă şansă, până la sfârşitul lunii iulie, să se ajungă la o soluţie.

VIDEO. Sorin Grindeanu aruncă vina pentru criza politică pe președintele PNL: ”Cine n-a fost de acord? E Bolojan”

Președintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat că social-democrații au acceptat deja, la Cotroceni, varianta unui guvern format din PSD, PNL și UDMR, dar că blocajul actual în formarea unui nou executiv nu este provocat de PSD, ci de Ilie Bolojan.