Tânăr din Dâmbovița, înjunghiat grav de un minor pentru că ieșise cu sora acestuia

×
Publicitate

Un tânăr de 20 de ani din Dâmboviţa a fost înjunghiat în piept, iar suspect de tentativă de omor este un băiat de 16 ani.

Adolescentul era supărat că sora lui mai mică şi-a dat întâlnire cu acest tânăr şi a ripostat sângeros.

Victima a trecut pe lângă moarte, spun medicii care l-au operat, iar atacatorul a fost reţinut.

Tânărul înjunghiat, în vârstă de 20 de ani, o cunoscuse pe fata de 14 ani pe o reţea de socializare. Au decis să se vadă, iar respectivul a venit la întâlnire cu maşina împreună cu un prieten de-al său, de 18 ani.

Martorul povesteşte că fratele adolescentei a dat buzna în maşină în care se aflau.

Cătălin Ion, martor: „Dintr-o dată a venit băiatul şi ne-a atacat fără să vrem. A venit la noi şi l-a bătut pe el, l-a tăiat, a venit direct şi ne-a luat. După ce am plecat a zis, nu o să scăpaţi aşa uşor, trebuia să îl omor pe băiatul ăla.”

Rudele celui rănit se gândesc cu groază că băiatul a trecut milimetric pe lângă moarte.

Valentin Tudor, fratele victimei: „E în stare foarte gravă, i-a dat lângă inima, i-a atins şi plămânul. El nu s-a împotrivit cu nimic, a venit direct cu cuţitul, putea să fie mort, un pic de tot şi îl omora.”

Suspectul a fost audiat, apoi a fost dus în fața magistraţilor. Este acuzat de tentativa de omor şi, cu toate că este minor, va răspunde penal.

tentativă
Articol recomandat de sport.ro
FOTO Diletta Leotta s-a pozat într-un bikini minuscul, la piscină: ”Nu mai pot suporta, aceste fotografii sunt prea ilegale”
FOTO Diletta Leotta s-a pozat într-un bikini minuscul, la piscină: ”Nu mai pot suporta, aceste fotografii sunt prea ilegale”
Citește și...
Un bărbat din Argeș a fost arestat după ce a vrut să agreseze sexual o femeie în pădure. Victima l-a convins să renunțe

Un bărbat de 62 de ani din Argeș a fost arestat preventiv pentru tentativă de viol, după ce ar fi agresat sexual, într-o pădure, o femeie venită la cules de ciuperci. 

Caz șocant în Argeș. O femeie și-a ucis soțul în urma unui scandal izbucnit după ce au consumat alcool împreună

Crimă într-o familie din Argeș! O femeie a fost reținută, după ce a recunoscut că și-a ucis soțul, un bărbat de 49 de ani. Cei doi soți au împreună 3 copii, iar apropiații spun că adesea părinții se certau și ajungeau la conflicte violente. 

Un bărbat de 53 de ani din Iași și-ar fi ucis tatăl de 81 de ani după ce i-a cerut un lucru

Caz extrem de violență în familie, încheiat cu o crimă. Un bătrân de 81 de ani a fost ucis într-o pădure din județul Iași, iar principalul suspect este chiar fiul acestuia, un bărbat de 53 de ani. 

Recomandări
Ilie Bolojan: Stare de alertă la nivel național. România va primi energie nucleară din Ucraina, ca ajutor de urgență

Premierul Ilie Bolojan a declarat vineri stare de alertă la nivel național pe toată perioada lunii august, în contextul crizei energetice. România va primi energie nucleară din Ucraina, ca ajutor de urgență.

Criza migranților din Ceuta. Mai multe țări europene cer excluderea Spaniei din spațiul Schengen. Reacția lui von der Leyen

Apelurile venite din țări europene care cer excluderea Spaniei din spațiul Schengen s-au înmulțit vineri, după afluxul masiv de migranți din Maroc către orașul spaniol Ceuta din Africa de Nord, informează EFE.

România aşteaptă decizia Fitch. O retrogradare ar însemna credite mai scumpe şi investiţii mai puţine

Vineri noapte aflăm unul dintre cele mai importante verdicte pentru economia României.