Mai mulți localnici acuză un tânăr din județul Neamț că le abuzează sexual animalele

×
Publicitate

Situație oribilă într-o comună din județul Neamț. Mai mulți localnici acuză un tânăr de 27 de ani că le abuzează sexual animalele din gospodării.

Oamenilor le este atât de frică de individul extrem de violent, încât ezită să-l reclame la poliție. Localnicii spun că, în urmă cu 4 ani, omul a abuzat o iapă care a și murit apoi, din cauza leziunilor.

Atenție, urmează detalii care va pot afecta emoțional!

Scandalul a început în urmă cu câteva luni, când tânărul s-a întors în sat. Mai mulți localnici spun că-și găseau animalele - vaci, cai, oi sau capre - cu leziuni.

În urmă cu câtva zile, un sătean și-a găsit vițica cu răni în partea din spate. În grajd, omul a găsit telefonul individului, iar acum omul este sigur că făptașul este tânărul de 27 de ani.

Oamenii sunt revoltați și nu știu ce să mai facă. Le este frică să meargă la poliție, de teamă că bărbatul se va răzbuna apoi pe ei. Sătenii au ajuns acum să-și țină animalele încuitate în grajduri și ies periodic noaptea afară, pentru a vedea dacă sunt în siguranță.

Chiar dacă nu au fost sesizate, autoritățile au aflat de aceste atacuri șocante și spun că au deschis o anchetă.

Incidentele au avut loc în comuna Alexandru Cel Bun din județul Neamţ. Oamenii spun că au stat liniștiți câteva luni, însă de când s-a întors tânărul, stau cu spaima atacurilor!

În urmă cu patru ani, un sătean a cerut despăgubiri în instanța, după ce iapa i-ar fi murit în urma abuzurilor la care a fost supusă de acest tânăr.

De această dată, un bătrân de 73 de ani îl acuză că i-ar fi agresat vițica și spune că are și dovezi.

Gheorghe Bobric, proprietarul animalului: "Păi animalul era în grajd și am găsit telefonul lui acolo, la locul faptei. ”

În sat sunt mai multe peroane care și-au găsit animalele chinuite în ultimul hal, însă le e frică să-l reclame.

Polițiștii s-au autosesizat și spun că vor deschide o anchetă.

Robert Costan IJP Neamţ: ”Având în vedere articolul apărut în mediul online, colegii mei de la investigații criminale au demarat cercetările în acest sens.”

Despre suspect se știe că este plecat într-o altă comună și angajat la o stână. Gospodarii speră să le vină autoritățile în ajutor și să le salveze animalele de la chinuri groaznice.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Iubita lui Sinner s-a fotografiat în costum de baie și a făcut valuri pe internet: ”Ești absolut spectaculoasă”
FOTO | Iubita lui Sinner s-a fotografiat în costum de baie și a făcut valuri pe internet: ”Ești absolut spectaculoasă”
Citește și...
ANIMAȚIE. Cum s-a produs tragedia din Dolj, unde un copil a murit după ce a căzut într-o piscină. Era în vizită la bunici

Tragedie într-o familie din Dolj. Un băiețel de un an și patru luni a murit după ce a căzut într-o piscină în timp ce se juca în curte cu frații mai mari. Străbunica le făcea de mâncare și îi supraveghea din când în când.

Un german de 86 de ani este suspectat că și-a omorât iubita de 30 de ani, cu o cârjă, în București. Aveau o relație de 10 ani

Caz șocant în Capitală. Un cetățean german în vârstă de 86 de ani este cercetat penal în legătură cu moartea suspectă a iubitei lui, o tânără de 30 de ani.

Incident șocant în Iași. O femeie a sărit dintr-o mașină de transport alternativ în mers, după un conflict cu șoferul

Incident șocant în Iași. O femeie, pasageră într-o mașină de transport alternativ, a sărit din mers în urma unei discuții în contradictoriu cu șoferul. Femeia a ajuns la spital.

Recomandări
Guvernul Bolojan a picat. Moțiunea de cenzură PSD-AUR a trecut cu 281 voturi „pentru”

Guvernul Bolojan a fost demis cu 281 de voturi și doar 4 voturi împotrivă. Restul parlamentarilor, până la cei 431 prezenți în sală, s-au abținut de la vot.

Ilie Bolojan, înainte de votul moțiunii: „Am generat supărarea baronilor locali. Nu au mai putut folosi pușculița statului”

Premierul Ilie Bolojan a declarat, marţi, la dezbaterea moţiunii de cenzură, că a generat supărarea baronilor locali, care nu au mai putut folosi puşculiţa statului.

BNR: Nou record istoric pentru cursul euro-leu. După ce moțiunea a trecut, cursul a continuat creșterea pe piața interbancară

BNR a anunțat un curs oficial de 5,218 lei/euro, la ora 13. Ulterior, pe măsură ce parlamentarii au început să voteze și a fost anunțat și rezultatul: Guvernul a picat - moțiunea a trecut cu 281 de voturi din 285 valabile.