Marturii din autocarul pe care un polonez l-a umplut de sange la Hunedoara. "Am crezut initial ca ne-am lovit de o masina"

×
Publicitate

In localitatea Ohaba, din judetul Hunedoara, aparent fara niciun motiv, unul dintre turisti, un polonez de 30 de ani i-a atacat cu un cutit pe cei trei soferi.

Innebuniti, calatorii au sarit sa-l imobilizeze pe agresor, insa acesta a reusit sa fuga. Sinistru este ca a coborat din vehicul si s-a sinucis. Victimele lui au fost transportate de urgenta la spital.

"Eu cand am vazut soferul plin de sange nu stiam ce s-a intamplat. Am crezut ca am intrat intr-o masina ceva, ca a pus brusc frana si eu am cazut de pe scaun", spune un pasager.

"A dat cu cutitul, a taiat 3 soferi. Se tot muta din fata in spate. Intr-o curba periculoasa, acolo s-a intamplat. Cred ca a premeditat. El a incercat sa fuga, a iesit si un sofer care, din pacate, a alunecat. S-a intors sa dea si in el cu cutitul", mai spune un alt pasager.

Ambulantele au sosit una dupa alta la fata locului. Cu toate acestea rana pe care polonezul si-a provocat-o in zona pieptului a fost extrem de grava iar medicii nu l-au mai putut ajuta.

"Pasagerul a urcat la Frankfurt, a consumat mai multe bauturi energizante. In timp ce autocarul era in mers, a injunghiat toti soferii. Soferul care conducea a tras pe dreapta, un sofer injunghiat in zona capului, unul in mana, unul in piept. S-a injunghiat chiar langa autocar, cand a coborat. Pasagerii au incercat sa-l imobilizeze, dar el s-a sinucis cand s-a dat jos. Starea soferilor este stabila, sunt internati la Deva", a declarat Mihai Fertig, director operational EuroLines pentru Stirile ProTV.

"N-a avut aparent niciun motiv. Martorii spun ca i-a atacat din senin pe conducatorii auto", a spus Bogdan Nitu, IPJ Hunedoara.

Politistii vor incearca abia de acum incolo sa stabileasca ce s-a intamplat de fapt. Ii vor ajuta inclusiv soferii raniti. In paralel si cei de Inspectoratul teritorial de Munca au demarat o ancheta pentru ca victimele se aflau in timpul serviciului.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
Citește și...
Sapte persoane au ajuns la spital, iar o fetita de 2 luni a murit in urma unui accident teribil la Dej

Imagini cutremuratoare pe o sosea din Dej, in judetul Cluj, unde viata unei fetite de numai doua luni s-a oprit nedrept intr-un accident infricosator. Alte sapte persoane au ajuns la spital dupa ce doua autoturisme s-au lovit frontal.
 

Un rinocer alb a hoinarit cateva zile cu rani grave si un glont in creier intr-un parc national din Africa de Sud

Paznicii unei rezervatii din Africa de Sud au gasit si eutanasiat un rinocer alb, victima a braconajului. Animalul avea un glont in creier iar cornul ii fusese smuls practic din carne. Atentie, urmeaza imagini ce va pot afecta emotional!

Caz cu adevarat socant in Constanta. Medicii au scos 5 crengi dintr-o femeie a strazii, torturata de iubit

Caz socant pentru medicii de la Spitalul Judetean de Urgenta din Constanta. O femeie care traieste pe strazi a ajuns la ei, in stare critica, dupa ce a fost ranita cu niste crengi de copac.

Recomandări
ANAF pregătește o nouă procedură pentru veniturile nedeclarate. Contribuabilii vor fi notificați și pot fi chemați la audieri

ANAF pregătește o nouă procedură pentru persoanele care au obținut venituri anul trecut, dar nu și-au declarat contribuțiile la pensie și sănătate. 

”Izvoare de sănătate”. La Slănic Moldova, locurile la tratament se rezervă cu un an înainte, dar studiile clinice lipsesc

Începem campania: „Izvoare de sănătate”, despre una dintre puținele bogății pe care România nu le-a pierdut de tot: apele ei sărate, minerale și termale. 

Câte femei conduc, de fapt, marile companii din România. Cristina Chiriac: Numărul e neschimbat, deși legea s-a modificat

Legea care trebuia să crească reprezentarea femeilor în conducerea companiilor listate nu a făcut mari schimbări. Într-un interviu, Cristina Chiriac, președinta CONAF, explică de ce numărul femeilor din consiliile analizate a rămas exact același: 82.