Bătută crunt în propria casă de o bandă de hoți, în timp ce părinții erau în vacanță

61919973
thesun.co.uk

O tânără de 21 de ani din localitatea britanică Cheltenham a fost târâtă de păr prin casă și bătută de o bandă de hoți, care i-au pătruns fraudulos în casă, obligând-o să deschidă seiful familiei, în timp ce părinții erau în vacanță.

 

Sophie Wakefield a postat imagini pe relețele de socializare, în care se poate observa cum hoții i-au spart buza și i-au învinețit ochii, informează tabloidul britanic The Sun. 

„Încercați să vă imaginați că o femeie micuță este intimidată și bătută de șase indivizi, târâtă prin casă în timp ce poartă niște pijamale, iar apoi forțată să deschidă seiful tatălui”, a scris Sophie Wakefield, pe Facebook.

În prezent, poliția îi caută pe atacatori, care au furat bijuteriile familiei și „o sumă foarte mare” de bani.

Emma Austin, prietenă de familie, a precizat pentru Glouchestershire Live că tânăra a deschis ușa, după ce atacatorii au pretins că au venit să îi livreze un colet. Atacatorii au trântit-o la pâmânt, după care un bărbat i-a acoperit fața. Ei au început să o lovească strigând: „Unde este?”

Victima 1

„L-au luat pe câinele familiei de urechi și au amenințat că îl vor omorî, Asta chiar a supărat-o pe Sophie. Familia își iubește câinii de parcă ar fi copii”, a mai spus prietena de familie.

Bărbații au în jur de 25 de ani și autoritățile cred că ar fi asiatici. După ce au golit seiful „au strigat ca la un meci de fotbal”, după care au fugit.

„Pentru oamenii care spun că este o înscenare, nu înțelegeți prin ce-am trecut în ultimele 36 de ore. Dacă este o înscenare, de ce nu pot dormi și tresar la orice zgomot minor sau când aud câinele lătrând? De ce visez la o lume în care sunt furioasă că n-am făcut mai multe? De ce încă mă sperie gândul că ar fi putut să facă și mai multe. Toți îmi spun că trebuia să mă lupt cu ei, dar ce aș fi putut face împotriva a șase indivizi”, a mai scris ea.

Părinții tinerei, care la momentul incidentului erau în vacanță în Gran Canaria, oferă o recompensă de 5.000 de lire pentru orice indiciu care va duce la arestarea indivizilor.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Profesoară de limba engleză, arestată după ce a făcut sex cu un elev și apoi s-a lăudat prietenilor

Caroline Lawson, profesoară de engleză la Liceul Lennard din localitatea americană Ruskin, a fost arestată, după ce a fost acuzată că a întreținut relații sexuale neprotejate cu un elev de 17 ani.

O doctoriță a murit, după ce a muncit 31 de ore fără întrerupere

O doctoriță de 50 de ani, care lucra la o maternitate din Rusia, a murit de epuizare, după ce a muncit fără întrerupere timp de 31 de ore.

Cadavrul dezbrăcat al unei tinere, găsit lângă A2. Se întorsese recent din Danemarca

O tânără de 27 de ani a fost găsită moartă lângă Autostrada Soarelui.

Recomandări
România, cel mai mare exportator de grâu din UE, după un an agricol excelent. Fermierii au recoltat 13,4 milioane de tone

Este unul dintre cei mai buni ani agricoli pentru România. Recolta de grâu a ajuns la un nivel record, iar producții foarte mari sunt și la orz și rapiță.

Noi imagini cu viitura parcă apocaliptică produsă în Nepal. Există riscul unor noi inundații devastatoare

Cel puțin 360 de oameni au murit și aproape 1000 sunt de negăsit după viitura parcă apocaliptică produsă într-o vale din munții Hymalaia, la frontiera dintre Nepal și Tibet. 

Ararat-Armenia - Universitatea Craiova, LIVE pe VOYO Sport 1, joi, de la 19:00. Oltenii joacă pentru calificare

Universitatea Craiova este la un singur meci distanță de calificarea în grupa UEFA Europa League. După 1-1 pe Stadionul „Ion Oblemenco”, oltenii joacă joi, 27 august, de la ora 19:00, returul decisiv cu Ararat-Armenia, la Erevan.