Maramuresan mort in urma unui accident rutier

60187663

Un tanar de 28 de ani a murit vineri dimineata la Boiu Mare, dupa ce a intrat cu masina intr-un copac. Un alt pasager a scapat cu viata, insa este in stare de soc.


Cei doi se intorceau acasa, dupa o noapte lunga petrecuta la discoteca. Din cauza vitezei prea mari, soferul a pierdut controlul volanului si a sarit de pe drum. A lovit un copac de pe marginea soselei, dupa care s-a rostogolit in sant. 

Impactul i-a fost fatal tanarului de la volan. Acesta a suferit mai multe traumatisme si a murit in drum spre spital. Amicul care il insotea a scapat cu rani usoare, insa este in stare de soc. 

Parintii victimei sunt devastati. Fiul lor tocmai se intorsese din Italia, unde locuise in ultimii cinci ani.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Ea este blondina care i-a sucit mințile lui Denis Alibec!
FOTO Ea este blondina care i-a sucit mințile lui Denis Alibec!
Citește și...
Modificari la Politia de Frontiera Maramures si Satu Mare

Politistii de frontiera se reorganizeaza. Inspectoratele Politiei de Frontiera Satu Mare si Maramures trec de azi in subordinea Directiei Politiei de Frontiera Sighetu Marmatiei.

Traficanti de migranti prinsi in flagrant, in Maramures

Patru traficanti de migranti au fost prinsi in flagrant de politistii de frontiera maramureseni si trupele speciale de la DIICOT, SASI si SRI.

Si-a dat foc la casa, pentru a alunga duhurile rele!

Un barbat din localitatea maramureseana Ardusat si-a lasat fratii fara acoperis deasupra capului, deoarece, spune el, casa era bantuita.

Recomandări
Se caută un Guvern. Eugen Tomac, întrebat de ce vrea miniștri ”apropiați de PSD”: ”Să nu fim mai catolici decât Papa”

Premierul desemnat, Eugen Tomac, continuă, astăzi, seria discuţiilor cu partidele, în vederea obţinerii numărului necesar de voturi pentru învestirea Guvernului, după ce, luni, s-a întâlnit cu liderii PNL, USR și USR

Deficitul comercial al României scade cu 7% după primele patru luni din 2026. Exporturile au depășit 32 de miliarde de euro

Exporturile FOB au însumat 8203,4 milioane euro, în aprilie, în timp ce importurile CIF au atins 11278,6 milioane euro, rezultând un deficit de 3075,2 milioane euro. 

Grevă japoneză în sănătate. Sindicaliștii Sanitas protestează față de legea salarizării și amenință cu greva generală

Sindicaliştii din sănătate se află marţi în grevă japoneză, ei ameninţând cu greva generală, nemulţumiţi de Legea salarizării.