Buzau: politistii i-au cautat prin baruri pe elevii chiulangii

60154621

Multi din elevi nu se pot obisnui cu gandul ca a inceput scoala. In loc sa mearga la cursuri, isi pierd timpul prin baruri si cafenele.

In cluburile din apropierea scolilor din Buzau, politistii au gasit amarti zeci de tineri care, in loc sa invete, luau lectii de biliard ori se relaxau dupa vacanta, cu tigara in mana si cafeaua in fata. 

Elevii prinsi pe picior gresit trebuie acum sa le explice parintilor de ce au lipsit de la ore, pentru ca politistii le-au anuntat familiile ca i-au gasit prin baruri. 

Oamenii legii vor continua raziile prin baruri si in zilele urmatoare. Spera ca in acest fel sa ii determine pe elevi sa nu mai lipseasca de la ore.

Articol recomandat de sport.ro
Leo Messi a pălmuit un adversar! Decizia Comisiei de Disciplină a venit imediat
Leo Messi a pălmuit un adversar! Decizia Comisiei de Disciplină a venit imediat
Citește și...
Schimbari in conducerea Consiliului Judetean Buzau

PD-L a pierdut functia de vicepresedinte al Consiliului Judetean Buzau, dupa ce liberalii au rupt protocul incheiat in vara cu democrat-liberalii si s-au inteles cu PSD.

Retea de traficanti de persoane, anihilata la Buzau

Politistii buzoieni de la Combaterea Crimei Organizate au anihalat, la sfarsitul saptamanii trecute, o puternica retea de traficanti de persoane.

Elevii de liceu vor invata cum sa reactioneze in cazul unor inundatii

Militarii inspectoratului pentru situatii de urgenta vor merge in scoli si le vor preda tinerilor lectii despre ce e de facut atunci cand apele lovesc cu furie. Cursurile vor avea durata de o ora si se vor tine in toate liceele din Buzau.

Recomandări
Cât de aproape este România de un „scenariu grecesc” al datoriei publice. Când am putea ajunge la o criză a dobânzilor

Proiecțiile privind evoluția datoriei publice arată că, fără o îmbunătățire a finanțelor statului, datoria României ar putea intra pe o traiectorie care, în timp, să ducă la niveluri comparabile cu cele din criza greacă a datoriilor suverane.

Parlamentul, chemat în sesiune extraordinară în ultima săptămână din PNRR. Ce se întâmplă cu legea salarizării

Parlamentul intră în sesiune extraordinară între 24-26 august, ultima săptămână până la finalizarea PNRR. Legea salarizării ar putea ajunge la vot dacă luni partidele fostei coaliții se pun de acord după o nouă discuție cu președintele.

Incendiu la Institutul Clinic Fundeni din București. 37 de pacienți au fost evacuați de urgență

Pompierii au intervenit, sâmbătă dimineaţă, pentru a stinge un incendiu care se manifesta cu degajări de fum într-un salon de la etajul al treilea al Institutului Clinic Fundeni din Bucureşti.