Un român a rămas fără o mână în timp ce încerca să fure bani dintr-un bancomat, în Italia

62446831

Un român stabilit în Italia a rămas fără o mână în timp ce încerca să fure banii dintr-un bancomat din orașul Cattolica, în noaptea de vineri spre sâmbătă.

Bărbatul, împreună cu alți complici, tot români, a vrut să spargă un bancomat amplasat într-un centru comercial. Indivizii au plasat un pachet exploziv în fanta bancomatului, însă planul nu a funcționat așa cum s-au așteptat, scrie Il Resto del Carlino.

Românul de 36 de ani a fost lovit direct de explozie, în timp ce complicii săi au fugit și l-au lăsat pe bărbat într-o baltă de sânge.

Având în vedere starea în care se află, victima a fost transportată de urgență la spitalul Bufalini din Cesena, unde medicii au decis să-i amputeze brațul care nu mai putea fi salvat.

Poliția a deschis o anchetă în acest caz.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Cum ne afectează fondul de ten pielea. Studiul care arată cât de periculos este în anumite momente din zi

Un expert explică motivul cheie pentru care machiajul nu ar trebui utilizat niciodată în anumite momente ale zilei.  

Studiu: Cum sunt copiii manipulați de ambalajele „lipsite de etică” ale alimentelor nesănătoase

Companiile alimentare folosesc culori strălucitoare şi personaje din desene animate într-un efort „lipsit de etică” de a manipula copiii pentru a-i face să dorească dulciurile şi chipsurile pe care le produc, potrivit unui raport, scrie The Guardian.

Cum obțin restaurantele stele Michelin. Procedura secretă prin care sunt selectate localurile

În timp ce marca Michelin este cunoscută la nivel global pentru anvelopele sale, compania cu sediul în Paris este de asemenea faimoasă pentru Ghidul Michelin anual.Clienții cheltuie între 10 și 20 de ori mai mult la un restaurant cu stea Michelin.

Recomandări
Nicușor Dan reia consultările pentru formarea Guvernului, la 1 septembrie: „Ar fi fost bine ca varianta Tomac să fii trecut”

Preşedintele Nicuşor Dan a anunţat că la începutul lunii viitoare va relua consultările cu partidele politice pe tema formării unui guvern.

Trump calmează aliații și dă asigurări că Putin nu va ataca NATO: „Am avut discuții bune cu el”

Preşedintele american Donald Trump a dat asigurări joi că omologul său rus, Vladimir Putin, 'nu va ataca un teritoriu al NATO', transmit AFP şi Reuters.

Dezastrul din Nepal, explicat: prăbușirea de la 7.000 de metri care a declanșat o viitură ireală

Dezastrul care a îndoliat Nepalul a pornit în câteva secunde, la peste 7.000 de metri altitudine, iar efectele s-au simțit la mai bine de 100 de kilometri distanță.