Operatiune de salvare in Brazilia. Un sinucigas este oprit intr-un mod inedit. VIDEO

61434918

Operatiunile de salvare din Brazilia au nu doar un dram de inovatie, ci si unul de nebunie. Acesta a fost cazul si in ceea ce priveste un barbat care ameninta ca se arunca de la etaj.

Sinucigasul era iesit pe fereastra unui apartament situat la etajul 12, cand un membru al trupelor speciale l-a salvat intr-un mod nemaivazut, potrivit Daily Mail.

Dupa ce negociatorii s-au chinuit o vreme sa-l convinga pe barbat sa renunte, trupele speciale au preluat initiativa.

Mai exact, unul dintre mascati a sarit de pe cladire, s-a balansat si l-a lovit pe sinucigas cu picioarele in piept, impingandu-l astfel in casa.

Cei prezenti la fata locului au aplaudat reusita mascatului, in timp ce sinucigasul a fost retinut pentru a fi interogat.

 

Consuma produse 100% romanesti si ajuta micile business-uri sa creasca! Vezi aici oferta din Saptamana Romaneasca ---> saptamanaromaneasca.stirileprotv.ro/producatori.php

 

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO | Mai urmărită decât meciul! Iubita lui Kylian Mbappe a atras toate privirile la Franța – Anglia
GALERIE FOTO | Mai urmărită decât meciul! Iubita lui Kylian Mbappe a atras toate privirile la Franța – Anglia
Citește și...
Cea mai bună zi din ultimii trei ani pentru bursele europene joi. Pauza tarifară anunțată de Trump a contribuit la creșteri

Bursele europene au încheiat ziua de joi în creştere puternică, după ce preşedintele american Donald Trump a anunţat o suspendare temporară a noilor tarife impuse majorităţii partenerilor comerciali ai SUA, în pofida incertitudinilor. 

O femeie din Suceava a distrus cu pietre mașina unei polițiste. De ce s-a răzbunat pe agentă

O femeie din orașul sucevean Milișăuți a provocat distrugeri mașinii personale a unei polițiste, chiar în fața sediului de Poliție, supărată că a fost întreruptă în timpul unei partide de sex.

Și-a spălat adidașii cu detergent și i-a luat în picioare. L-a prins ploaia, iar pățania lui a devenit virală

Postarea unui tânăr care și-a spălat adidașii cu detergent, iar apoi aceștia au făcut clăbuci în ploaie, a devenit virală.

Recomandări
Rusia a lansat unul dintre cele mai agresive atacuri cu rachete balistice de până acum, în războiul cu Ucraina

Rusia a lansat unul dintre cele mai ample atacuri cu rachete balistice împotriva Ucrainei de la declanșarea invaziei sale pe scară largă, în urmă cu mai bine de patru ani.

FT: Trump va anunța finanțarea mișcării MAGA în Europa. Subvenții americane pentru contestarea legilor UE

Administraţia Trump se pregăteşte să anunţe o serie de subvenţii în Europa şi în afara acesteia pentru a sprijini iniţiativele aliniate mişcării MAGA, a relatat sâmbătă Financial Times.

Avertizare de furtuni violente, în mare parte din țară. Ploi torențiale, vijelii și grindină de mari dimensiuni | HARTĂ

Mai multe județe din Moldova și Transilvania sunt vizate duminică de un cod portocaliu de furtuni violente, cu averse torențiale, vijelii și grindină de mari dimensiuni, potrivit unei avertizări transmise de Administrația Națională de Meteorologie (ANM).