Imagini in premiera. Ce au descoperit politistii care au facut o razie intr-un bordel din Kazakhstan

bordel Kazakhstan

Prostitutia in Kazakhstan este aproape legala. Risca condamnari, dar cu suspendare, doar cei care detin bordeluri. Insa orice femeie care isi vinde trupul poate fi sigura ca nu va fi pedepsita.

Almaty, capitala Kazakhstanului, este orasul bordelurilor. Politia locala face razii dese in imobile care ascund aceste afaceri ilicite, in urma carora ies la lumina povestile cutremuratoare ale unor tinere obligate sa se prostitueze de pesti sau de situatia financiara precara in care se afla familiile lor.

Dispar CD-urile si mp3-urile? N-o sa-ti vina sa crezi cu ce sunt inlocuite

La una din raziile recente, politistii au descoperit-o pe Janna, o tanara de 20 de ani, obligata sa-si vanda trupul de doi ani. Janna, care era o eleva foarte buna, dar cu parinti foarte severi, a fugit de acasa pentru ca s-a indragostit de un barbat. Acesta, insa, a vandut-o unui proxenet, iar acum este explotata fara sa primeasca vreun ban.

O greseala facuta online le-a transformat apartamentul intr-un bordel

Citește și
cadou
Surpriza imensa pe care a avut-o cand a deschis cutia de cadouri. "Ce te asteptai sa gasesti aici?"

In acelasi bordel a fost gasita si Gulya, o femeie de 38 de ani, care obisnuieste sa la gateasca clientilor. Lucreaza in bordel de la 11:00 pana la 19:00 si castiga aproximativ 13 dolari pe zi.

Cele mai multe femei care sunt exploatate in bordelurile din Almaty sunt din provincie si toate au ajuns in capitala tarii crezand ca isi vor gasi un loc de munca decent. In final, au ajuns sa fie racolate de pesti. Unele au fost de acord sa practice aceasta meserie, insa sunt si multe femei care o fac impotriva vointei lor, fiind batute sau supuse la presiuni psihice.

Din nefericire, cei care le obliga pe aceste femei sa se prostitueze si care castiga averi din aceste activitati, primesc doar amenzi si foarte rar cazurile lor ajung in justitie, unde primesc condamnari cu suspendare. Dupa ce apele se linistesc, isi reiau activitatea.

Articol recomandat de sport.ro
Reacția americanilor când au văzut că pot da peste România la CM 2026
Reacția americanilor când au văzut că pot da peste România la CM 2026
Citește și...
"Berea si vinul ne-a facut infractori". Procesul de un miliard de dolari inaintat de cinci detinuti

Cinci detinuti care au fost condamnati pentru diverse infractiuni, intre care ucidere din culpa si posesie de droguri, dau vina pe alcool pentru faptele lor, iar acum vor ca producatorii de bere si vin sa-i despagubeasca.

Surpriza imensa pe care a avut-o cand a deschis cutia de cadouri.
Surpriza imensa pe care a avut-o cand a deschis cutia de cadouri. "Ce te asteptai sa gasesti aici?"

Cand nu te poti decide ce cadou sa-i iei unei persoane dragi, cu ocazia aniversarii, ar fi ideal sa reusesti sa fii creativ si sa-i faci o surpriza la fel ca cea pe care a avut-o aceasta tanara.

"Iubita mea s-a plictisit de mine". Ce a fost in stare sa faca barbatul aflat in aceasta situatie

Un barbat indragostit peste o masura de iubita lui a fost intristat sa observe ca aceasta isi pierdea interesul pentru el. A decis ca vremea pentru masuri disperate si a pus in aplicare in plan de-a dreptul diabolic pentru a-si salva relatia.

Recomandări
Premierul României anunță că în decembrie vom avea ”foarte probabil” o nouă ”ordonanță trenuleț”: ”Nu putem fugi de asta”
Premierul României anunță că în decembrie vom avea ”foarte probabil” o nouă ”ordonanță trenuleț”: ”Nu putem fugi de asta”

Premierul Ilie Bolojan a fost întrebat, vineri, în conferința de presă pe care a susținut-o la Palatul Victoria, dacă salariul minim în România va ”rămâne înghețat” și în anul 2026.   

Căldură gratis în calorifere, trafic rutier ”ca afară” sau case pentru tineri. Ce promit candidații la Primăria Capitalei
Căldură gratis în calorifere, trafic rutier ”ca afară” sau case pentru tineri. Ce promit candidații la Primăria Capitalei

Energie termică gratis, fluidizarea traficului rutier sau locuințe pentru tineri. ȘtirileProTv.ro vă prezintă cele mai importante promisiuni electorale ale candidaților la alegerile pentru Primăria Capitalei, care sunt organizate în 7 decembrie 2025.

Ilie Bolojan: Este o batjocură când îţi iei bani nemunciţi sau banii pe care îi iei nu se reflectă în rezultatele activităţii
Ilie Bolojan: Este o batjocură când îţi iei bani nemunciţi sau banii pe care îi iei nu se reflectă în rezultatele activităţii

Premierul Ilie Bolojan critică indemnizațiile de 27.000 de lei de la Aeroporturi București, numindu-le „o batjocură” în lipsa unor rezultate.