Anuntul unei fetite bolnave a impresionat mii de oameni: ce a scris pe geamul spitalului

61355112

O fetita bolnava de cancer a impresionat sute de trecatori din Los Angeles iar povestea ei a ajuns un fenomen pe retelele sociale.

Hazel a fost diagnosticata cu cancer la inceptul acestui an. Fetita este internata de cateva luni la un spital de copii din Los Angeles. Satula de mancarea din spital, micuta a gasit un mod inedit de a primi mancarea favorita. A scris mare pe geamul camerei de spital: "Adu pizza in camera 4112".

Poza cu fereastra ei, postata de un utilizator pe Facebook si Reddit a primit mii de comentarii si like-uri.

Fetita a primit de atunci peste 40 de cutii de pizza de la trecatorii din Los Angeles. Mama ei le-a multumit tuturor pe Facebook: "Multumim pentru sprijin. Am primit peste 40 de cutii de pizza si inca mai vin. Etajul 4 al spitalului este plin de pizza. Suntem recunoscatori".

Impresionati de povestea fetitei, oamenii au intrebat-o si care sunt jucariile preferate ale lui Hazel pentru a-i trimite cadouri.

spital

 
Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Asa arata in permis. Cum s-a transformat dupa ce si-a facut mai multe operatii estetice

Operatiile estetice pot fi si folositoare uneori, insa in cazul acestei fete regula nu se aplica.

Cel mai mare labirint din Europa: ce au descoperit britanicii intr-un lan de porumb

Un fan al serialului britanic Doctor Who a realizat cel mai mare labirint din Europa dedicat showului intr-un lan de porumb din Yorkshire, Marea Britanie.

Imagini inexplicabile filmate in Australia. "Este cu siguranta un OZN". VIDEO

Un obiect ciudat, care se misca intr-un mod nefiresc pe cer, a fost filmat de un barbat, care a publicat apoi inregistrarea pe YouTube.

Recomandări
SURSE: Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie

Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie, fără să mai organizeze consultări politice oficiale cu partidele, au precizat pentru Știrile Pro TV surse apropiate de Palatul Cotroceni.

Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Cel mai în vârstă monarh din Europa, Regele Harald al Norvegiei, a decedat la vârsta de 89 de ani

Regele Harald al V-lea al Norvegiei, care a plecat în exil în Statele Unite încă din copilărie, în timpul ocupației naziste a țării sale natale, a murit la vârsta de 89 de ani.