Un microbuz cu pasageri s-a rasturnat in sant din cauza poleiului.Trei persoane au ajuns la spital
07-01-2013
|
11:22
Accidentul s-a produs in aceasta dimineata pe drumul dintre Sannicolau Mare si Lovrin. Un autobuz care transporta pasageri bulgari in Belgia, s-a rasturnat intr-un sant, din cauza poleiului care s-0a asternut pe drum.
In autovehicul se aflau noua persoane. Patru ambulante au ajuns la fata locului pentru a acorda ingrijiri medicale ranitilor. Trei persoane au fost transportate la spital cu fracturi multiple, pentru a fi supuse mai multor investigatii.
Politistii l-au testat cu aparatul etilotest pe soferul microbuzului, insa acesta nu consumase bauturi alcoolice. Conducatorul autovehiculului a declarat ca din cauza poleiului nu a mai putut controla microbuzul si s-a rasturnat in sant.
Urmărește Știrile PRO TV pe canalul de social media preferat:
Sursa: Pro TV
Etichete:
accident,
microbuz,
timis,
polei,
lovrin,
Dată publicare:
07-01-2013 11:12
Articol recomandat de sport.ro
Citește și...
Recomandări
ANM a prelungit avertizările de vreme rea: vânt puternic, ninsori și viscol. HARTĂ
Administrația Națională de Meteorologie a emis o informare meteorologică și mai multe atenționări și avertizări Cod Galben și Cod Portocaliu, ce vizează intensificări ale vântului, ninsori, polei și viscol, în mare parte din țară.
Volodimir Zelenski ar urma să facă o concesie majoră pentru pace în Ucraina
Rusia a lovit fără milă blocuri de locuințe, chiar și în ziua de Crăciun. Valul de drone și rachete a ucis joi cel puțin 5 oameni și a rănit zeci, în mai multe orașe ucrainene.
Mesaj RO-Alert pentru zona de nord a judeţului Tulcea, din cauza atacurilor din Ucraina, în apropierea frontierei cu România
Locuitorii din zona de nord a județului Tulcea au fost vizați vineri noaptea de un mesaj RO-Alert, anunță ISU Tulcea, care precizează că nu au fost înregistrate apeluri privind căderi de obiecte din spațiul aerian.