Membru CNA catre televiziuni: "Cred ca trebuie sa educati mai mult"

60267657

Membrii CNA au discutat cu reprezentantii mass-media si ai catorva organizatii nonguvernamentale despre limitele libertatii de exprimare in presa.

Dialogul a pornit de la mai multe evenimente recente, reflectate in ziare si la televizor, printre care moartea unor persoane publice sau acte de violenta comise de conationali peste hotare.

Consiliul National al Audiovizualului considera ca presa ar trebui sa educe mai mult.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Vesti bune pentru bolnavi! Scad preturile medicamentelor de import

Un calda una rece de la Ministerul Sanatatii. De astazi, o parte dintre medicamentele de pe piata romaneasca s-au scumpit, iar alele s-au ieftinit.

Feriti-va de dietele disociate, daca vreti sa slabiti!

Nutritionistii au constatat ca acest tip de alimentatie duce, paradoxal, la ingrasare!

Premiera medicala: i-au eliminat o tumora de la vena cava

Interventia, realizata la Targu Mures, a durat doua ore si s-a facut pe cord deschis, iar in tot acest timp inima pacientei a batut fara ajutorul aparatelor.

Recomandări
Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Reacția lui Nicuşor Dan la dezvăluirile despre șeful SPP Lucian Pahonțu: „Nu e în această situaţie”

Nicuşor Dan respinge acuzaţiile prezentate în mass-media despre Lucian Pahonţu, menţionând că şeful SPP nu a participat la reprimarea manifestanţilor în timpul Revoluţiei din 1989 sau ulterior.

Imaginile surprinse de salvatori cu nava scufundată în mare, lângă Sfântu Gheorghe. „Au spus doar că au avut un incendiu”

Operațiune dramatică de salvare în Marea Neagră, după ce o navă comercială sub pavilionul Republicii Dominicane a luat foc și s-a scufundat în zona economică exclusivă a României.