Epuizant. La Ambulanta Sibiu se lucreaza si cate 200 de ore suplimentare

×
Publicitate

Angajatii Serviciului de Ambulanta Sibiu au facut un memoriu pe care vor sa-l trimita autoritatilor. Pentru ca aceasta munca nu le este platita, oamenii nu mai sunt dispusi sa o faca.

Iar asta inseamna ca ambulantele nu vor mai ajunge la toti pacientii din Sibiu sau din localitatile invecinate.

Intregul personalul medical si soferii de pe ambulante au ajuns la capatul puterilor. La Serviciul de Ambulanta din Sibiu se lucreaza cu trei echipaje pe tura. Acestea trebuie sa acopere municipiul Sibiu si imprejurimile pe o raza de 50 de kilometri.

Liderul de sindicat s-a zbatut sa rezolve situatia insa autoritatile nu i-au dat nici un raspuns. 

Cand au auzit ca s-ar putea ca ambulantele sa nu mai ajunga la ei atunci cand vor avea nevoie de ajutor, sibienii s-au revoltat. 

Vineri, toti membrii de sindicat vor lua o decizie finala.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Patriarhia: Legalizarea prostitutiei reprezinta o forma de sclavie moderna

Patriarhia Romana dezaproba initiativa deputatului Silviu Prigoana privind legalizarea prostitutiei, considerand ca acest lucru reprezinta un atentat la demnitatea persoanei si va amplifica fenomenul sub forma unei "sclavii motivate financiar".

Ministerul Educatiei vrea sa cumpere papusi cu dizabilitati pentru copii

UPDATE: Copiii trebuie sa inteleaga de mici ca nu suntem toti la fel si ca unii, fara voia lor, au suferinte fizice iremediabile.

Eurostat: In Romania numarul cetatenilor straini din UE este foarte mic

Romania se numara printre statele cu cea mai mica populatie de cetateni straini din UE, respectiv mai putin de 1% din totalul populatiei, fiind totodata grupul cel mai numeros dintre cetatenii straini ce locuiesc in alte state membre.

Recomandări
Două turiste au scos drona cu explozibil din mare înainte de apariția geniștilor. „Au luat-o de aripi și au cărat-o 5 metri”

Drona cu explozibil descoperită, miercuri, în stațiunea Olimp, a fost detonată controlat de autorități. Grav este că, până la sosirea forțelor de ordine, două femei au scos aparatul din apă și l-au dus lângă umbrele și șezlonguri. 

Ce a provocat viitura ucigașă din Nepal și Tibet. Cauza dezastrului soldat cu cel puțin 165 de morți și sute de dispăruți

Inundaţiile devastatoare care au făcut cel puţin 165 de morţi şi sute de dispăruţi în Nepal şi Tibet au fost cauzate de prăbuşirea unui gheţar, a anunţat U.S. Geological Survey (USGS), scrie AFP.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.