Silvio Berlusconi s-a casatorit in secret cu o adolescenta?

60303185

Silvio Berlusconi a incheiat in primavara anului 2008, o casatorie de o zi cu o adolescenta, la vila sa din Sardinia, afirma fotograful Antonello Zappadu, precizand ca exista imagini de la acest eveniment.

Potrivit fotografului, exista inca 5.000 de fotografii realizate la aeroportul Olbia si la Vila Certosa (Sardinia) in perioada 2006 - 2009. Justitia italiana a ordonat de curand confiscarea unei serii de fotografii controversate despre Silvio Berlusconi.

"Cele 700 de fotografii pe care mi le-au confiscat nu sunt singurele pe care le-am facut. Ca sa va spun drept, intre 2006 si 2009 am facut 5.000 de fotografii la aeroportul Olbia si la Vila Certosa (a lui Berlusconi)", explica fotograful Antonello Zappadu intr-un interviu acordat ziarului La Repubblica.

"Sunt imagini compromitatoare din punct de vedere politic", dezvaluie fotograful. "Spre exemplu, exista fotografii facute in primavara anului 2008 la incheierea unei casatorii de o zi intre Berlusconi si o adolescenta, in curtea vilei din Sardinia. Sunt multe buchete de flori si alte fete in jurul lor care aplauda si se distreaza", dezvaluie Zappadu.

Fotograful sustine ca exista si imagini in care apar elicoptere si avioane ale statului folosite de Berlusconi si de prietenii lui in scop personal.

Articol recomandat de sport.ro
Ce lovitură! Vor să aducă Barcelona în România pentru inaugurarea stadionului
Ce lovitură! Vor să aducă Barcelona în România pentru inaugurarea stadionului
Citește și...
Organizatia Mondiala a Sanatatii a declarat pandemie de gripa

Inseamna ca virusul H1N1 s-a raspandit foarte mult la nivel global, iar raspandirea nu poate fi oprita.

Vladimir Putin, un adevarat critic de arta!

Vladimir Putin se pricepe la toate si nu se sfieste sa dea lectii tuturor. In chip de critic de arta, s-a incruntat un pic la unul dintre cei mai e seama artisti ai Rusiei, Ilya Glazunov.

Serie neagra de incidente pentru constructorul de avioane Airbus

In mai putin de doua saptamani, patru dintre aceste aparate au avut probleme in zbor si pilotii au fost nevoiti sa aterizeze de urgenta.

Recomandări
Canicula se intensifică în România. Cod portocaliu și galben în aproape toată țara. Temperaturile ating 39 de grade

Un val de căldură se extinde și se intensifică în cea mai mare parte a țării, începând de joi, 20 august. Temperaturile maxime vor ajunge la 39 de grade, iar în mai multe regiuni va fi caniculă și disconfort termic accentuat. 

Dunărea se menține la cote extrem de scăzute și în următoarele zile. Specialiștii anunță când ar putea crește debitul

Debitul Dunării la intrarea în țară se menține la 1.300 m³/s în următoarele zile, urmând să crească ușor, până la 1.350 m³/s pe 25 august, mult sub media lunii august, arată prognoza publicată de Institutul Naţional de Hidrologie şi Gospodărire a Apelor.

Cum poți obține până la 15.000 de lei de la AFM pentru bateriile de stocare. Documentele de care au nevoie prosumatorii

AFM pregătește un nou program de finanțare pentru prosumatorii care vor să își instaleze baterii pentru stocarea energiei produse de panourile fotovoltaice.