Casa în care s-a născut Che Guevara, scoasă la vânzare. Cât costă

×
Publicitate

Casa în care s-a născut Che Guevara, legendarul revoluţionar sud-american, a fost scoasă la vânzare.

Imobilul se află în orașul argentinian Rosario, iar valoarea ei este estimată la 450.000 de dolari. Este vorba de un apartament de 240 de metri pătraţi, în stil neoclasic.

Actualul proprietar l-a cumpărat în 2002, cu intenţia de a-l transforma într-un centru cultural, dar nu a reuşit să îşi ducă la bun sfârşit planul.

Acum, din cauza crizei provocată de pandemia de coronavirus, bărbatul vrea să vândă proprietatea plină de istorie.

Articol recomandat de sport.ro
"Dă-o naibii de treabă!" David Popovici, efervescent după calificarea în finala de la 200 m: "Mâine, bubuială!"
"Dă-o naibii de treabă!" David Popovici, efervescent după calificarea în finala de la 200 m: "Mâine, bubuială!"
Citește și...
Polițiștii din Bangladesh au înlocuit antrenamentele fizice dure cu yoga

Polițiștii din Bangladesh au înlocuit antrenamentele fizice dure cu... yoga. Este metoda lor de a combate stresul provocat de pandemia de coronavirus.

Situația continuă să se agraveze în SUA. "Ne confruntăm cu o explozie de cazuri"

Un coşmar fără sfârşit - aşa arată viaţa medicilor americani care îngrijesc pacienţi bolnavi de COVID-19. Iar în Texas, Florida şi Arizona situaţia este pe cale să devină apocaliptică.

Kim Jong-un, despre situația coronavirusului din Coreea de Nord: "Un strălucitor succes"

Liderul nord-coreean, Kim Jong Un, şi-a exprimat satisfacţia pentru "strălucitorul succes" obţinut de ţara sa în lupta împotriva COVID-19, a raportat vineri agenţia oficială de presă KCNA.

Recomandări
Acciza la motorină, redusă cu 20% timp de două săptămâni. Măsura intră în vigoare pe 16 august

Ministerul Finanțelor reduce temporar cu 20% acciza la motorina standard, în perioada 16-31 august 2026, după creșterea semnificativă a cotațiilor internaționale și a prețurilor la pompă. Astfel, reducerea este de aproximativ 68 de bani pe litru.

Procurorii Laurei Codruța Kövesi, percheziții la firme IT și primării din țară. Dosarul vizează 7 milioane de euro din PNRR

Parchetul European a efectuat, marți, 19 percheziții la sediile unor persoane și companii, într-o anchetă privind o posibilă fraudă în achiziții publice pentru proiecte IT finanțate din fonduri europene, în valoare de aproximativ 7 milioane de euro.

S-a câștigat cel mai mare premiu din istoria jocului Loto 6/49 - peste 10,07 milioane de euro

La tragerea Loto 6/49 de joi, 13 august 2026, s-a câștigat cel mai mare premiu de categoria I din istoria acestui joc, în valoare de 52.839.623,04 de lei (10.077.166,58 de euro).