Sarbatoare neagra! Noua bucuresteni s-au sinucis in ziua de Craciun

×
Publicitate

Printre cazurile de sinucidere este si cel al unui baiat de 23 de ani, care a fost gasit fara viata langa un bloc din sectorul 2.


Desi politistii sunt convinsi ca tanarul s-a aruncat de la etaj, parintii nu pot accepta varianta si cred ca fiul le-a fost omorat.

Cei care locuiesc in blocul din zona Lacul Tei spun ca l-au vazut pe tanarul de 23 de ani venind, miercuri seara, pe la 18:00, la amicul lui pentru care lucra ca sofer. Joi dimineata, povestesc anchetatorii, baiatul si-a sunat parintii si le-a spus ca vrea sa omoare. Rudele lui sustin insa ca le-a anuntat doar ca s-a certat cu prietenul sau.

Desi cercetarile facute de politisti indica faptul ca ar fi vorba de o sinucidere, parintii exclud aceasta varianta. Spun ca, dimpotriva, cadavrul a fost mutat acolo, deoarece este la o distanta destul de mare de bloc. Baiatul s-a aruncat de la geamul de la etajul 6, dar pe scara blocului, si asa se explica pozitia cadravrului, spun politistii.

Cel pentru care tanarul lucra nu a fost gasit la fata locului. Investigatorii urmeaza sa-l audieze atat pe el, cat si pe tanara care locuia in acelasi apartament.

Articol recomandat de sport.ro
Istvan Kovacs, făcut praf după ultimul meci din Champions League! Ce ar fi spus arbitrul român
Istvan Kovacs, făcut praf după ultimul meci din Champions League! Ce ar fi spus arbitrul român
Citește și...
Doua persoane, mama si fiu, au murit carbonizate in noaptea de Craciun

O femeie de 72 de ani si fiul acesteia, in varsta de 54 de ani, din comuna damboviteana Ciocanesti, satul Urziceanca, au murit carbonizati, joi, dupa ce casa in care locuiau a fost cuprinsa de flacari, cel mai probabil din cauza unui cos de fum defect.

Peste 250.000 de petarde confiscate de politisti!

Politistii au efectuat 276 de actiuni si peste 1.600 de controale, fiind confiscate aproape 250.000 de articole pirotehnice de la comercianti, informeaza Politia Romana.

Accident de proportii: 3 masini au luat foc, alte 2 au fost grav avariate

Numai de fericire si liniste nu au avut parte miercuri seara cinci proprietari de masini din Bucuresti, care le-au gasit ba arse, ba lovite, in parcare.

Recomandări
Legea integrității a fost votată cu amendamentul Fritz. Senatorii au adoptat proiectul de care depind 770 de milioane de euro

Senatorii au adoptat prin vot Legea ANI, cunoscută și drept ”Legea integrității”, care este jalon în PNRR și de care depind aproximativ 770 de milioane de euro pentru România, termenul fiind 31 august. Senatul este cameră decizională.

Noi modificări la legea salarizării. Ce s-a schimbat în ultima variantă - surse

Noua variantă a proiectului legii salarizării bugetarilor aduce mai multe modificări față de forma anterioară, în special în ceea ce privește modul de calcul și control al sporurilor și finanțarea creșterilor salariale din sănătate.

Percheziții la două spitale și la domiciliile unor cadre medicale din Iași. Presupusă fraudă cu certificate de handicap

Procurorii şi poliţiştii ieşeni au făcut, miercuri, percheziţii la două unităţi medicale, dar şi la domiciliile unor cadre medicale, într-o anchetă privind presupuse fraude cu documente medicale.