Lovita chiar pe trecerea de pietoni! Soferul nici macar n-a incetinit!

×
Publicitate

Scene teribile la Craiova, unde o tanara de 20 de ani a fost spulberata de masina, chiar pe trecerea de pietoni. Indignati, martorii spun ca soferul n-a schitat niciun gest, ci si-a continuat drumul, cautand sa se faca nevazut.

 

Cativa martori au privit marti seara, socati, cum femeia a fost lovita in plin, chiar pe trecerea de pietoni. Soferul insa si-a continuat drumul fara sa incetineasca, au povestit oamenii. Ei au chemat ambulanta, care a transportat-o pe ranita la spital. Soferul a fost prins, ulterior, de un taximetrist.

Tanarul de 20 de ani va ramane fara permis. Este cercetat pentru vatamare corporala din culpa si fuga de la locul accidentului.

Accident violent si in Bucuresti, unde marti seara, o duba si o motocicleta s-au ciocnit intr-o intersectie.

Tanara aflata pe motocicleta a fost ranita, insa era constienta cand a preluat-o ambulanta. Ea a fost dusa la Spitalul Sfantul Pantelimon, pentru investigatii.

Politistii incearca sa stabileasca acum care dintre cei doi nu a respectat culoarea semaforului. Cel vinovat va ramane trei luni de zile fara permis de conducere.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Diletta Leotta s-a pozat într-un bikini minuscul, la piscină: ”Nu mai pot suporta, aceste fotografii sunt prea ilegale”
FOTO Diletta Leotta s-a pozat într-un bikini minuscul, la piscină: ”Nu mai pot suporta, aceste fotografii sunt prea ilegale”
Citește și...
Alertă în Europa: Dunărea a ajuns la minime istorice, mai multe țări resimt efectele

 Debitul Dunării, fluviul care traversează zece ţări europene din Germania până la Marea Neagră, a scăzut la minime istorice din cauza unei secete care a scos la iveală rămăşiţe de mamuţi şi epave din al Doilea Război Mondial.

Primul mare oraș din România care anunță raționalizarea consumului de energie electrică. ”Trecem împreună prin asta”

Primarul Mihai Chirica a anunţat, vineri seara, că va introduce măsuri de economisire a energiei electrice pe timpul nopţii, în contextul stării de alertă instituite la nivel naţional în sectorul energetic.

Intervine Armata. Statul ar putea scufunda barje în Dunăre pentru a direcționa apă către Unitatea 2 a Centralei Nucleare

Guvernul va implica Armata în intervențiile menite să asigure funcționarea Unității 2 a Centralei Nucleare de la Cernavodă, una din soluțiile luate în calcul fiind scufundarea unor barje în Dunăre pentru a direcționa apă către reactor.

Recomandări
Ilie Bolojan: Stare de alertă la nivel național. România va primi energie nucleară din Ucraina, ca ajutor de urgență

Premierul Ilie Bolojan a declarat vineri stare de alertă la nivel național pe toată perioada lunii august, în contextul crizei energetice. România va primi energie nucleară din Ucraina, ca ajutor de urgență.

Criza migranților din Ceuta. Mai multe țări europene cer excluderea Spaniei din spațiul Schengen. Reacția lui von der Leyen

Apelurile venite din țări europene care cer excluderea Spaniei din spațiul Schengen s-au înmulțit vineri, după afluxul masiv de migranți din Maroc către orașul spaniol Ceuta din Africa de Nord, informează EFE.

România aşteaptă decizia Fitch. O retrogradare ar însemna credite mai scumpe şi investiţii mai puţine

Vineri noapte aflăm unul dintre cele mai importante verdicte pentru economia României.