Joia neagra pentru echipele romanesti din Europa League

Europa League

Toate cele patru echipe romanesti au fost invinse in meciurile din etapa a patra a grupelor din Europa League, doua pe teren propriu (Dinamo si CFR Cluj) si doua in deplasare (FC Timisoara si Steaua).

Dinamo a pierdut pe teren propriu cu scorul de 0-3 (0-2), meciul sustinut in compania echipei turce Galatasaray Istanbul. Golurile au fost marcate de Kewell '23, Nonda '24 si Mehmet Topal '56. CLICK PENTRU REZUMAT!

Timisoara a fost invinsa in deplasare, cu scorul de 3-1 (1-0), de echipa belgiana Anderlecht Bruxelles. Golurile au fost marcate de Suarez '29 (penalti), Boussoufa '69, pentru gazde, Legear '90+5, respectiv Parks '55, pentru oaspeti. CLICK PENTRU REZUMAT!

Steaua a pierdut, cu scorul de 1-3 (1-1), meciul sustinut in deplasare, in compania echipei turce Fenerbahce Istanbul. Pentru Fenerbahce au marcat Andre dos Santos, minutul 15, Bilica, minutul 51, si Alex, minutul 67, in timp ce pentru Steaua a inscris Kapetanos, minutul 38. CLICK PENTRU REZUMAT!

CFR Cluj a fost invinsa pe teren propriu cu scorul de 3-2 (2-1) de echipa ceha Sparta Praga. Golurile echipei CFR au fost reusite de Traore '25 si Dubarbier '90, in timp ce pentru cehi au punctat Holenda '6, '13 si Wilfried '90. CLICK PENTRU REZUMAT!

Steaua a reusit sa inscrie primul gol in Europa League, insa acest lucru nu a fost nici pe departe indeajuns. Echipa din Ghencea a fost infranta cu scorul de 3-1 de Fenerbahce.

Echipa din Stefan cel Mare a reusit sa invinga pe teren propriu, cu scorul de 1-0, Otelul Galati, calificandu-se astfel in sferturile de finala ale Cupei Romaniei.

Suporterii Stelei si cei ai lui Dinamo s-au batut in strada! Din nou!

Noapte agitata in Stefan Cel Mare, unde suporterii Stelei s-au batut cu cei ai echipei Dinamo desi, culmea, eternele rivale n-au avut meci.

Cine sunt politicienii cu dosare penale care candidează la alegerile locale. La Iași, primarul Mihai Chirica are 4 dosare

Acuzațiile procurorilor și dosarele penale întocmite pe numele lor nu îi țin pe politicieni departe de funcții.

Situație de urgență în Slănic Prahova, după surparea străzii din centru. Localitatea stă pe un uriaș zăcământ de sare

Este alertă în Slănic Prahova, după ce o stradă din centrul orașului a început să se surpe. Zeci de oameni din blocurile din apropiere au fost evacuați, iar circulația în zonă este oprită.

STENOGRAME din cazul discipolului lui Bivolaru. Cum și-a mințit o victimă că a salvat-o de la moarte deblocând o chakră

Un instructor de yoga din București, considerat discipol al lui Gregorian Bivolaru, este acuzat fapte grave.