Zece masini stricate in aceeasi groapa, intr-o singura seara!

×
Publicitate

Evitati pe cat puteti soseaua dintre Campulung si Pitesti! O groapa lata si adanca, mascata de zapada, a stricat luni seara cel putin zece masini.

 

In bezna si la minus 5 grade Celsius, soferii s-au chinuit sa schimbe rotile si au blestemat in gand. Dimineata, muncitorii au rezolvat situatia romaneste, adica au acoperit craterul cu niste nisip.

Drumul European 574 este un cosmar, tipa frustrati soferii pusi in situatia sa faca o pana pe ger, in ianuarie.

In timp ce barbatii schimbau rotile, sotiile lor cercetau drumul, in cautarea capacelor. Pe margine erau insa atat de multe, incat doar un cunoscator s-ar fi priceput sa-l aleaga pe cel bun.

Pentru localnici, acest spectacol face parte din rutina.

Soseaua cu pricina este considerata ruta secundara in Europa si leaga Brasovul de Craiova. Ca sa faca impresie, muncitorii de la drumuri nationale au turnat dimineata niste nisip. Sefii lor spun ca nu pot asfalta soseaua, pana nu se incalzeste. Problema e ca asteapta vara de cativa ani, spun oamenii locului.

Articol recomandat de sport.ro
Stadion-OZN în Europa! Câte locuri va avea arena de peste două miliarde de euro
Stadion-OZN în Europa! Câte locuri va avea arena de peste două miliarde de euro
Citește și...
Un bărbat a fost reţinut pentru trafic de influenţă. A fost prins în flagrant când primea 700 de euro şi 1.000 de lei

Un bărbat de 30 de ani a fost reţinut pentru trafic de influenţă, el fiind prins în flagrant în timp ce primea bani de la o femeie.

Cum s-au blocat în instanță planurile lui George Tuță de a înlocui Romprest. Ce urmează

Când Primăria Sectorului 1 era convinsă că, de la 1 iulie, va încheia definitiv unul dintre cele mai controversate contracte de salubrizare din România, situația s-a răsturnat.

VIDEO. Imagini incredibile la metroul din București. Ploile au fost atât de puternice, încât apa a curs în valuri pe trepte

O înregistrare video, realizată în stația de metrou Piața Victoriei din București, arată cât de gravă este situația în subteran, după vijelia extrem de puternică din noaptea de marți spre miercuri.

Recomandări
„Restanțele” cu care parlamentarii au intrat în vacanță. Legile nevotate care pot costa România miliarde de euro

Înainte de a-și începe vacanța, parlamentarii au rămas cu o serie de „restanțe”. Este vorba de proiecte de legi care vizează programul SAFE sau reformele pe care România le mai poate face pentru a lua ultimele 10 miliarde de euro din PNRR.

Mărturiile suspecților din ”azilul groazei” din județul Bihor. „Le-am permis să locuiască în casa mea. Punct”

Acuzații grave vizează un nou ”azil al groazei”, descoperit în județul Bihor. O familie care îngrijea în mai multe cămine, fără autorizație, peste 400 de persoane vulnerabile, este acuzată de procurorii DIICOT de trafic de persoane.

Stația de metrou Piața Victoriei 2, închisă temporar din cauza infiltrațiilor provocate de ploile abundente

Metrorex anunţă, miercuri dimineaţă, că staţia de metrou Piaţa Victoriei 2 este închisă temporar, ca urmare a infiltraţiilor provocate de precipitaţiile abundente.