Primele declarații făcute de Șacalul, bărbatul suspectat că a ucis două femei în Constanța. Le cunoscuse pe internet

62481828

Bărbatul suspectat de uciderea celor două femei a fost arestat preventiv, marţi, de Tribunalul Constanţa, pentru 30 de zile, dar decizia instanţei nu este definitivă.

Magistraţii au luat aceeaşi măsură şi în cazul complicei bărbatului. Acesta a declarat jurnaliştilor, la sosirea la Tribunalul Constanţa, că nu le-a omorât pe cele două femei. El susţine că procurorii ar fi trebuit să îl prindă mai repede, dacă era vinovat şi nu l-ar fi lăsat să comită şi cea de-a doua crimă.

Tribunalul Constanţa a admis, marţi, cererea procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Constanţa de arestare preventivă a bărbatului suspectat de uciderea celor două femei, dar şi a complicei sale. Decizia instanţei nu este definitivă şi poate fi contestată.

La sosirea la Tribunalul Constanţa, bărbatul a declarat că nu le-a omorât pe cele două femei.

”Nu le-am omorât. (...) Trebuiau să se găsească probe dacă erau sugrumate, erau lovite”, a afirmat bărbatul.

Întrebat de ce dacă este nevinovat anchetatorii au ajuns la el, bărbatul a răspuns: “Pentru că am cumpărat maşina de la a doua victimă. (...) Dacă există probe de ce nu m-au arestat mai de mult. Nu mă lăsau să mai fac a doua crimă dacă eram vinovat”.

Procurorii au prezentat, marţi, filmul evenimentelor în cazul celor două femei ucise în judeţul Constanţa şi au precizat că bărbatul suspectat, care a fost reţinut, a cunoscut victimele prin intermediul unei publicaţii de internet care oferă servicii sexuale.

Scopul său a fost să fure maşinile celor două femei, dar şi alte bunuri şi bani de la ele. Trupul uneia a fost găsit pe un câmp, mâncat de şacali.

Femeile, care au fost sugrumate, au fost deposedate de bijuterii după ce au murit.

De asemenea, procurorii bănuiesc că bărbatul încerca să însceneze faptele unei alte persoane, toate acţiunile sale susţinând această ipoteză. El a refuzat să dea declaraţii în faţa anchetatorilor.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Un curier care livra mâncare cu motoreta a fost lovit în plin de o mașină, pe o stradă din Iași

Un curier care livra mâncare cu motoreta a fost lovit în plin de o mașină, într-o intersecție din Iași.  

Criminalul în serie din Constanța, ajutat de familie. Copiii stăteau lângă cadavrul din baie și l-au ajutat să-l îngroape

Cazul celor două femei ucise în Constanța de un individ poreclit Șacalul i-a șocat chiar și pe anchetatori. Trupul uneia dintre victime a stat în casa familiei două zile, răstimp în care copiii au fost învățați să nu sufle nimănui nicio vorbă.  

Tudor Chirilă, agresat de un șofer în București: Telefonul artistului, smuls după ce i-a atras atenția că a parcat ilegal

Artistul Tudor Chirilă s-a confruntat cu un șofer care parcase ilegal pe o trecere de pietoni. În momentul în care artistul a ajuns la geamul șoferului acesta din urmă i-a smuls telefonul din mână.

Recomandări
Nicușor Dan reia consultările pentru formarea Guvernului, la 1 septembrie: „Ar fi fost bine ca varianta Tomac să fii trecut”

Preşedintele Nicuşor Dan a anunţat că la începutul lunii viitoare va relua consultările cu partidele politice pe tema formării unui guvern.

Trump calmează aliații și dă asigurări că Putin nu va ataca NATO: „Am avut discuții bune cu el”

Preşedintele american Donald Trump a dat asigurări joi că omologul său rus, Vladimir Putin, 'nu va ataca un teritoriu al NATO', transmit AFP şi Reuters.

Dezastrul din Nepal, explicat: prăbușirea de la 7.000 de metri care a declanșat o viitură ireală

Dezastrul care a îndoliat Nepalul a pornit în câteva secunde, la peste 7.000 de metri altitudine, iar efectele s-au simțit la mai bine de 100 de kilometri distanță.