Incident aviatic cu două victime: Un motodeltaplan s-a prăbușit în Sibiu | FOTO

62294113

Un motodeltaplan s-a prăbușit, sâmbătă, în județul Sibiu, la ieșirea din localitatea Șelimbăr. Două persoane au fost implicate în acest accident aviatic.  

La fața locului intervin de urgență două echipaje SMURD dintre care unul cu medic și o autospecială de stingere.

La locul intervenției se deplasează și elicopterul SMURD al ISU Mureș.

Doi bărbați, în vârstă de 69 de ani și 28 de ani, se aflau în motodeltaplanul care s-a prăbușit. Cei doi au primit îngrijiri medicale la fața locului au fost transportați la UPU Sibiu în stare de conștiență. 

Bărbatul de 69 de ani a suferit o fractură la membrul inferior și traumatism cranio-cerebral, în timp ce bărbatul de 28 de ani a suferit mai multe traumatisme.  

 

  

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Dacia domină Europa! Cel mai bine vândut model în prima jumătate a anului 2026
FOTO | Dacia domină Europa! Cel mai bine vândut model în prima jumătate a anului 2026
Citește și...
Moment istoric pentru industria de Apărare. Cum arată blindatele Cobra II „made in România” care au fost livrate Armatei

Primele 12 blindate Cobra II, fabricate integral în România, au ieșit pe poarta uzinei de la Mediaș și sunt livrate Armatei Române. Fac parte dintr-un contract de peste o mie de vehicule, care vor intra în dotarea militarilor noștri.

Cum poți rămâne fără bani chiar înainte de vacanță. Sute de români au fost abordați de escroci

Așa cum noi așteptăm vacanța de vară, așa o așteaptă și escrocii, care încearcă să facă bani de pe urma credulilor.

Motivele pentru care directorul general TAROM a fost demis. Compania are datorii de 930 de milioane de lei

TAROM este iar în centrul unui scandal de proporții. Directorul general a fost revocat din funcție după ce ministrul interimar al Transporturilor a acuzat conducerea companiei că a construit un buget nerealist.

Recomandări
Ilie Bolojan: Noua lege a salarizării nu va fi gata până la 1 august

Ilie Bolojan a declarat că, în condițiile actuale, legea salarizării nu va putea fi votată în următoarea sesiune parlamentară extraordinară și că proiectul ar putea fi gata la începutul lunii august.

Criză de personal în spitale. Guvernul a deblocat doar 22 de posturi din cele 7.600 cerute de Ministerul Sănătății

Ministerul Sănătății a cerut deblocarea a peste 7.000 de posturi în spitalele din toată țara, însă Guvernul a aprobat, deocamdată, doar 22.

FCSB - FK Auda, LIVE pe PRO TV și pe VOYO, de la ora 20:45, în Conference League. Adversarii posibili din următorul tur

FCSB debutează în noul sezon din Conference League joi seară, contra formației letone FK Auda. Meciul se dispută pe stadionul Ghencea și va fi transmis în direct la PRO TV și pe VOYO.