Accident grav langa Bucuresti. O femeie a murit, iar doua fetite sunt grav ranite

×
Publicitate

 Impact violent cu urmari dramatice, luni seara, in apropiere de Bucuresti. O soferita a murit, iar fiica ei si o alta fetita au fost grav ranite, dupa ce masina in care se aflau s-a izbit de o autoutilitara.

 Femeia ar fi pierdut, se pare, controlul volanului si a intrat pe celalalt sens de mers. Copilele de 4, respectiv 7 ani, sunt acum in grija medicilor.

Accidentul s-a petrecut in judetul Ilfov, pe drumul ce leaga orasul Pantelimon de satul Branesti. Femeia in varsta de aproximativ 35 de ani, era in masina cu fetita ei, dar si cu o alta copila. La un moment dat, povestesc martorii, soferita a pierdut controlul volanului si a ajuns cu autoturismul pe contrasens. Nu a mai avut timp sa evite autoutilitara care venea din fata.

Accidentul s-a produs in apropierea podului Branesti. Vizibilitatea in zona este extrem de scazuta din cauza cetii, carosabilul este umed, iar zona nu este deloc luminata.

Femeia nu a supravietuit impactului. Cele doua fetite au fost ranite grav si amandoua erau blocate in masina, asa ca a fost nevoie si de interventia unui echipaj de la descarcerare. Una dintre copile nu era constienta, dar medicii au reusit sa o readuca in simtiri. Fetitele au fost transportate apoi la spital. La urgenta a ajuns si soferul autoutilitarei, care a suferit un atac de panica.

O ancheta urmeaza sa stabileasca acum din ce cauza s-a petrecut tragedia.

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Steven van Groningen, presedintele Raiffeisen Bank Romania, i-a raspuns lui Dragnea: "Am iesit in piata pentru ca imi pasa"

Steven van Groningen, presedintele Raiffeisen Bank Romania, i-a oferit replica lui Liviu Dragnea, pe Facebook, dupa ce acesta a declarat ca i se pare “incorect ca presedintele unei banci straine, un cetatean strain, sa protesteze impotriva Guvernului”.

Mesajul postat de sotia premierului Sorin Grindeanu pe Facebook: "Ce tata si-ar dori sa isi stigmatizeze propriii copii?"

Mihaela Grindeanu, sotia premierului Romaniei, a reactionat dupa protestele din ultimele zile, indreptate impotriva Guvernului

Le Monde, despre seful PSD: "Liviu Dragnea, imaginea coruptiei in Romania, isi pregateste deja urmatoarea lovitura"

Liderul Partidului Social-Democrat (PSD) aflat la putere, Liviu Dragnea, a devenit “imaginea coruptiei in Romania” si isi pregateste deja urmatoarea lovitura, scrie publicatia franceza Le Monde.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.