Un englez s-a trezit în grădină cu un cadavru căzut dintr-un avion. "Era sânge peste tot"

62059029
Profimedia

Caz şocant în cartierul Clapham din sudul Londrei.

 

Un cadavru descoperit într-o grădină din sudul Londrei ar fi al unui pasager clandestin care a căzut din compartimentul trenului de aterizare al unui avion al companiei Kenya Airways, a informat poliţia metropolitană, transmite dpa.

Poliţia încearcă să identifice cadavrul, despre care se crede că ar fi al unui bărbat, după ce a fost descoperit duminică după-amiaza la o adresă rezidenţială din Clapham.

'În acest stadiu, poliţia crede că bărbatul era un pasager clandestin care a căzut de pe trenul de aterizare al unei curse Kenya Airways care zbura spre aeroportul Heathrow', a comunicat poliţia londoneză.

'Un rucsac, apă şi ceva mâncare au fost descoperite în compartimentul trenului de aterizare imediat după ce avionul a aterizat pe aeroport', a menţionat poliţia.

Agenţia Press Association (PA) a citat un vecin potrivit căruia corpul 'a aterizat la un metru distanţă' de un bărbat care făcea baie de soare în curtea din spate.

'Am auzit un ''poc'', am urcat la etaj să mă uit pe fereastră', a povestit vecinul. '(Cadavrul) era complet îmbrăcat. M-am uitat mai bine şi am văzut sânge peste tot, pe gardul grădinii', a continuat el.

'Capul lui nu arăta bine. Mi-am dat seama imediat că a căzut', a mai spus vecinul, potrivit căruia o persoană care urmărea avionul a văzut căderea.

Conform poliţiei, decesul nu este considerat unul suspect, o anchetă urmând să stabilească 'toate circumstanţele' în care s-a produs incidentul.

În 2015, un cadavru a fost găsit pe acoperişul unei clădiri de birouri din sud-vestul Londrei. Se crede că trupul era al unui pasager clandestin căzut dintr-un avion al British Airways venind din Africa de Sud.

Articol recomandat de sport.ro
Ester Exposito, iubita lui Kylian Mbappe, a făcut senzație pe internet cu ultimele postări
Ester Exposito, iubita lui Kylian Mbappe, a făcut senzație pe internet cu ultimele postări
Citește și...
Bărbat din Vaslui, în comă după ce a traversat neregulamentar ca să tundă iarba

Neatenţia este posibil să-l coste viaţa pe un bărbat de 56 de ani din Vaslui. A trecut în fugă strada printr-un loc nepermis, şi a fost surprins de o maşină care circula regulamentar.

Un tânăr din Vaslui a murit îngropat de viu, când lucra la canalizare. "Era acoperit tot"

Sfârşit neaşteptat pentru un tânăr de 24 de ani. A fost acoperit de un mal de pământ în timp ce lucra într-un șanț de canalizare.

Ce se va întâmpla cu trupurile celor 2 migranți, tată și fiică, de la frontiera Mexic-SUA

Corpurile unui salvadorian şi fiicei sale - care s-au înecat încercând să traverseze Rio Grande, la frontiera dintre Mexic şi Statele Unite - au fost repatriate în El Salvador, unde urmau să fie înmormântate.

Recomandări
Noua lege a salarizării a fost pusă în dezbatere publică. Plafonul de 20% pentru sporuri rămâne în vigoare

Proiectul noii legi privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice a fost pus în dezbatere publică, documentul propunând o reformare a modului în care sunt stabilite salariile în sectorul bugetar. 

Noi imagini cu viitura parcă apocaliptică produsă în Nepal. Există riscul unor noi inundații devastatoare

Cel puțin 360 de oameni au murit și aproape 1000 sunt de negăsit după viitura parcă apocaliptică produsă într-o vale din munții Hymalaia, la frontiera dintre Nepal și Tibet. 

Ararat-Armenia - Universitatea Craiova, LIVE pe VOYO Sport 1, joi, de la 19:00. Oltenii joacă pentru calificare

Universitatea Craiova este la un singur meci distanță de calificarea în grupa UEFA Europa League. După 1-1 pe Stadionul „Ion Oblemenco”, oltenii joacă joi, 27 august, de la ora 19:00, returul decisiv cu Ararat-Armenia, la Erevan.