Incident sinistru. Un bărbat a murit înecat cu carne la un priveghi

61929114
Agerpres

Dublă tragedie într-o familie din localitatea Reteag.

Un bărbat de 53 de ani a murit la Spitalul Municipal Dej în urma unui infarct, dar înainte de a muri acesta a fost lovit în cap de un aparat medical căzut de pe un stativ.

La priveghiul bărbatului, un verişor al acestuia s-a înecat cu carne, iar medicii nu l-au mai putut salva, relatează dejanul.ro.

Sâmbăta, unui bărbat în vârstă de 53 de ani din Reteag, bolnav de diabet, i s-a făcut rău şi a fost dus de familie la Spitalul Municipal Dej.

La spital, a vrut să se ridice de pe targă, dar i s-a făcut brusc rău şi s-a prăbuşit la pământ. În cădere, bărbatul a tras după el stativul pe care se afla perfuzia dar şi o seringă automată, un aparat medical greu de peste un kilogram.

Dispozitivul medical l-a lovit pe acesta în cap, provocându-i câteva leziuni. A intrat în stop-cardio respirator, iar după aproape o oră, s-a constatat decesul.

Medicii legişti au efectuat necropsia bărbatului şi au stabilit faptul că acesta a decedat în urma unui infarct miocardic, fără a avea legătură însă cu lovitura de la cap.

Familia a fost lovită de tragedie şi la priveghi. O rudă cu decedatul s-a înecat cu o bucată de carne, dar cei prezenţi nu au ştiut cum să procedeze în acest caz.

Abia când au văzut că acesta nu mai poate respira, au sunat la 112, iar la faţa locului s-a deplasat o ambulanţă. Din păcate, până la sosirea echipajului medical, bărbatul de 43 de ani a decedat înecat cu bol alimentar.

Articol recomandat de sport.ro
Diletta Leotta dezvăluie: "Cristi Chivu? Un singur lucru m-a surprins la el"
Diletta Leotta dezvăluie: "Cristi Chivu? Un singur lucru m-a surprins la el"
Citește și...
Un german de 86 de ani este suspectat că și-a omorât iubita de 30 de ani, cu o cârjă, în București. Aveau o relație de 10 ani

Caz șocant în Capitală. Un cetățean german în vârstă de 86 de ani este cercetat penal în legătură cu moartea suspectă a iubitei lui, o tânără de 30 de ani.

Incident șocant în Iași. O femeie a sărit dintr-o mașină de transport alternativ în mers, după un conflict cu șoferul

Incident șocant în Iași. O femeie, pasageră într-o mașină de transport alternativ, a sărit din mers în urma unei discuții în contradictoriu cu șoferul. Femeia a ajuns la spital.

Grav accident în Neamţ, între două mașini. Una a luat foc după impact, patru persoane au murit. Un bebeluș a rămas orfan

Două autoturisme, în care se aflau şapte persoane, inclusiv un bebeluş, s-au ciocnit, miercuri seară, pe DN 15D, în comuna Dulceşti, judeţul Neamţ, una dintre maşini luând foc după impact.

Recomandări
Nicușor Dan, discurs de 3 minute după o zi întreagă de consultări: „Am cerut partidelor să dezescaladeze retorica”

Preşedintele Nicuşor Dan a declarat, miercuri seară, că a cerut partidelor, la consultările avute la Palatul Cotroceni, să dezescaladeze retorica publică şi să ”se uite la viitor, ce vom face, mai mult decât la trecut”.

Ilie Bolojan caută sprijin pentru un guvern minoritar după retragerea miniștrilor PSD din Executiv

Cei din PSD caută sprijin pentru o moțiune de cenzură, iar PNL e în căutare de aliați care să susțină un guvern minoritar.

„Inspectorul Balastierelor” scoate la iveală nereguli uriașe. Sute de persoane au făcut deja sesizări

Sute de persoane au făcut deja sesizări pe platforma „Inspectorul Balastierelor”, recent lansată de Ministerul Mediului. Oamenii reclamă săpături ilegale și le cer autorităților să ia măsuri.