Cadavru descoperit în munții Bucegi. Ce se afla în rucsacul victimei

×
Publicitate

Descoperire şocantă în munţii Bucegi. Cadavrul unui bărbat, care se pare că zăcea acolo de ceva vreme, a fost găsit de doi turişti.

Înspăimântaţi, aceştia au sunat imediat la 112. Ei le-au povestit salvamontiştilor că undeva între cota 2000 şi Piatra Arsă se află trupul unui bărbat trecut, se pare, de 60 de ani.

Pe o stâncă din apropiere era şi un rucsac. În scurt timp salvatorii montani, dar şi criminaliştii au ajuns la faţa locului.

Asupra trupului fără viaţă a fost găsit un bilet de tren Carei - Sinaia, din ziua de 4 mai 2019. În plus, în bagajul bărbatului era şi o sticlă de alcool. Cadavrul a fost recuperat de salvamontiştii din Sinaia şi transportat la IML pentru necropsie.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Diletta Leotta a încins atmosfera în Ibiza: imaginile care au atras toate privirile
FOTO Diletta Leotta a încins atmosfera în Ibiza: imaginile care au atras toate privirile
Citește și...
Cum s-a produs tragedia din Cluj, unde un copil a murit strivit de o cruce în cimitir, unde mersese cu tatăl său

Incident înfiorător în județul Cluj, unde un copil în vârstă de 12 ani a murit după ce a fost strivit de o cruce dintr-un cimitir. Băiatul era împreună cu tatăl său când s-a petrecut nenorocirea.

Mama băiatului de 2 ani care a murit deshidratat și subnutrit a fost reținută după ce a fost externată de la Psihiatrie

Mama băiețelului de 2 ani din Galați găsit mort în casă, deshidratat și subnutrit, a fost reținută. Femeia a fost externată de la Psihiatrie și este cercetată acum de polițiști pentru omor calificat. 

O femeie din Vaslui a fost bătută cu sălbăticie de partenerul ei, din cauza geloziei. Fiul lor de 14 ani a fost și el rănit

Un bărbat din județul Vaslui va petrece următoarele 30 de zile în arest, după ce și-a bătut cu sălbăticie concubina cu 10 ani mai tânără.

Recomandări
Noul Guvern bate pasul pe loc. PSD amenință cu anticipate după ce PNL a respins desemnarea lui Grindeanu fără un pact politic

Negocierile pentru formarea unui nou guvern sunt în aer. Vineri seară, după discuția de la Palatul Cotroceni cu liderii PSD, PNL, USR, UDMR și cel al Minorităților, a ieșit un adevărat război pe rețelele sociale.

UE pune Bulgaria în procedura de deficit excesiv. România este monitorizată încă din 2020

Consiliul Uniunii Europene a confirmat oficial decizia Comisiei Europene din iunie de a plasa Bulgaria sub procedura de deficit excesiv (EDP), cerând ţării să ia măsurile fiscale corective pentru a ţine sub control cheltuielilor publice în creştere.

România, printre cele mai ieftine țări din UE. Motivul pentru care românii nu simt acest avantaj la cumpărături

Date oficiale arată că mai toate sunt ieftine în România, dacă ne comparăm cu majoritatea țărilor Uniunii Europene.