FOTO. Ce a patit un sofer care a vrut ca iasa cu masina din parcare, fara sa plateasca

61301374

Un sofer din orasul Guangzhou, China, a vrut sa faca economie si sa parcheze gratis intr-un loc amenajat. Ca sa evite punctul de taxare, el a venit noaptea si a vrut sa iasa pe o rampa, insa a avut parte de o surpriza.

Barbatul s-a trezit cu masina pe o rampa suspendata deasupra parcarii, care nu ducea spre iesire, asa cum sperase el.

A lasat masina acolo si in cele din urma, de rusine, si-a trimis sotia sa recupereze autoturismul, relateaza Daily Mail.

Femeia a spus ca sotul ei  crezuse ca rampa nemarcata era destinata angajatilor.

In final,  soferul a fost nevoit sa achite parcarea pentru 3 zile, plus costurile pentru o macara care sa dea jos masina.
 

parcare China

Citeste si: Cele mai tari poze trucate din istorie. Cum arata, de fapt, Hitler GALERIE FOTO

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Fotografia care a ajuns viral pe internet. Cum s-a imbracat aceasta tanara in club. FOTO

Aceasta tanara din SUA a reusit o performanta demna de Cartea Recordurilor: fotografia ei a fost vazuta de peste 10 milioane oameni in doar cateva zile.

A castigat masina la divort in dauna sotului. Ce numar de inmatriculare si-a pus aceasta femeie

O femeie din Texas care a castigat la divort masina sotului nu a avut nicio jena sa se mandreasca cu asta. 

Romanul de care rade tot internetul. Imaginile care s-au raspandit in toata lumea, in cateva ore

"Tip bogat din Romania", cu acest titlu circula pe tot internetul fotografiile lui Nelson Mondialu', un personaj suspectat ca ar face parte din lumea interlopa din Cluj Napoca.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Trump anunță „cel mai mare acord petrolier din istorie” cu Venezuela: „Va reduce considerabil prețul benzinei”

Preşedintele american Donald Trump a anunţat vineri încheierea unui acord în sectorul petrolier cu Venezuela, în virtutea căruia Statele Unite ar urma să-şi dubleze rezervele de petrol, transmit AFP şi Reuters.