"Hai Nati, hai la Cotroceni!" Asculta imnul de campanie al lui Nati Meir!

×
Codul embed a fost copiat

Prima data a vrut sa cucereasca Primaria Generala. Pana la urma a renuntat, insa la orele de romana a aflat ca “Orice sut in fund e un pas inainte”, asa s-a hotarat sa tinteasca sus. Cel mai sus. Si si-a anuntat candidatura pentru prezidentiale.

Nati Meir, fost deputat, a pornit vitejeste la lupta. Prin primavara, cand i-a incoltit in minte ideea indrazneata, si-a luat-o consilier pe Monica Columbeanu , s-a autoproclamat Barack Obama de Romania si a inceput sa stranga semnaturi.

Ca sa demonstreze poporului ca poate fi un presedinte pentru toti romanii, Meir s-a pus cu burta pe carte si a promis ca pana la alegerile din noiembrie va invata chiar si cum se conjuga corect “a fi” la conditional-optativ.

Si cum modelul lui in politica este Obama, l-a studiat el ce l-a studiat si intr-un final si-a dat seama de ce are nevoie pentru a-i lua fata lui Traian Basescu sau lui Crin Antonescu: un imn de campanie. Ca asta le lipsea romanilor, in timp de recesiune, cand somajul e in floare, cand fiecare firma taie din personal, cand legea invatamantului s-a schimbat a “n”-a oara, cand directorii spitalelor anunta ca pun lacatul pe usa din lipsa de fonduri…

Asa ca a lansat un concurs: "O vreti pe Monica Columbeanu? Daca da, scrieti-mi cateva versuri pentru imnul de campanie,” ne spunea acum trei luni Meir. Insa cum pe Moni a pierdut-o pe drum, iar el nu avea timp sa-si planga de mila, s-a reorientat. “S-a prins” el Nati Meir ca o manea buna le unge intotdeauna sufletul romanilor si l-a rugat pe Adi Minune sa-l ajute in campanile. Nici cu el nu s-a inteles, dar imul tot l-a facut. Nu e o manea – se pare ca totusi gandeste cineva in staff-ul lui Meir – e o melodie house… cu autor necunoscut, deocamdata.

Citește și
Nati Meir
Greu cu gramatica! Nati Meir la ora de romana!

Ce-a iesit, va lasam pe voi sa comentati! “Nati, hai Nati! Hai Nati, hai la Cotroceni! Poporul e cu tine… Te cheama Romania, te cheama si te vrea..."

Articol recomandat de sport.ro
Darya Zheleznyakova trăiește departe de Rusia. Cu ce se mai ocupă ”femeia de fier” din UFC
Darya Zheleznyakova trăiește departe de Rusia. Cu ce se mai ocupă ”femeia de fier” din UFC
Citește și...
Campanie prezidentiala pe ritmuri de manele! Adi Minune, cooptat de Meir!
Campanie prezidentiala pe ritmuri de manele! Adi Minune, cooptat de Meir!

Ce nu face omul pentru o functie inalta in stat? Candidatul la presedintie, Nati Meir, a aflat ca Adrian Copilu Minune este mare nas la Craiova, asa ca s-a dus acolo, ca sa dea darul si sa il roage pe manelist sa il ajute in alegeri.

Greu cu gramatica! Nati Meir la ora de romana!
Greu cu gramatica! Nati Meir la ora de romana!

Ii este greu sa invete limba romana la 54 de ani, dar Nati Meir are ambitie. Pana la toamna, promite sa invete cine e Brancusi sau Toma Caragiu si sa conjuge corect verbul "a fi" la conditional-optativ.

Nati Meir are machioza personala!
Nati Meir are machioza personala!

Pe langa cei 14 consilieri personali, Nati Meir se remarca si prin existenta unei angajate speciale!

Recomandări
Război pe pensiile magistraților: Înalta Curte trimite la CCR o expertiză care contestă legea Guvernului Bolojan
Război pe pensiile magistraților: Înalta Curte trimite la CCR o expertiză care contestă legea Guvernului Bolojan

Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie a trimis la Curtea Constituţională concluziile unei "expertize independente" întocmite de un expert contabil autorizat. 

Liste publice cu românii datori la stat: proiect de lege pentru afișarea restanțierilor online
Liste publice cu românii datori la stat: proiect de lege pentru afișarea restanțierilor online

Autoritățile vor ca datoriile pe care românii le au la Fisc și la direcțiile de taxe locale să apară pe liste publice care pot fi accesate online.

A ajuns în România cârtița uriașă care va străpunge Carpații. Are dimensiunea unui teren de fotbal și va săpa 20 de m pe zi
A ajuns în România cârtița uriașă care va străpunge Carpații. Are dimensiunea unui teren de fotbal și va săpa 20 de m pe zi

În premieră pentru infrastructura din România, a ajuns la noi un utilaj uriaș care va fora prin munți, cu ajutorul unei tehnici noi, un tunel rutier de autostradă.