Brelocuri-soc. Chinezii fac bijuterii pentru chei din animale vii

60485626

Pesti, broscute testoase si alti amfibieni sunt folositi pe post de brelocuri pentru chei si telefoane mobile, in China. Pastrate in pungi cu apa oxigenata, animalele costa 1,50 de dolari fiecare.

Unul dintre vanzatori a declarat ca animalele pot sa traiasca cateva zile bune in pungile cu apa, dar ca atunci cand cumparatorul observa ca pestele sau broscuta nu mai au aer, trebuie sa elibereze imediat animalul, pentru a nu se sufoca.

Brelocurile se gasesc la vanzare in statiile de metrou din Beijing

Imediat ce au auzit de existenta brelocurilor, reprezentantii organizatiilor care militeaza pentru drepturile animalelor au condamnat acest gen de afacere.

VIDEO SOCANT. Elefant al circului din Londra, batut cu cruzime de un roman

Este inadmisibil ca un animal sa fie tinut atata vreme intr-o punga. Daca in China ar exista o lege care sa se ocupe de protectia animalelor, atunci cu siguranta astfel de acte de cruzime ar putea fi evitate. Iar cei care fac astfel de lucruri ar putea fi sanctionati”, a declarat o sursa.

Citeste si:

Secta din SUA: "Mai sunt 27 de zile pana la Apocalipsa". Vezi calculele

VIDEO. Tanar anorexic: Corpul meu a ajuns sa se manance singur pe interior

Articol recomandat de sport.ro
Iubita lui Lamine Yamal, interzisă pe TikTok: „Eram supărată!”
Iubita lui Lamine Yamal, interzisă pe TikTok: „Eram supărată!”
Citește și...
Cea mai bună zi din ultimii trei ani pentru bursele europene joi. Pauza tarifară anunțată de Trump a contribuit la creșteri

Bursele europene au încheiat ziua de joi în creştere puternică, după ce preşedintele american Donald Trump a anunţat o suspendare temporară a noilor tarife impuse majorităţii partenerilor comerciali ai SUA, în pofida incertitudinilor. 

O femeie din Suceava a distrus cu pietre mașina unei polițiste. De ce s-a răzbunat pe agentă

O femeie din orașul sucevean Milișăuți a provocat distrugeri mașinii personale a unei polițiste, chiar în fața sediului de Poliție, supărată că a fost întreruptă în timpul unei partide de sex.

Și-a spălat adidașii cu detergent și i-a luat în picioare. L-a prins ploaia, iar pățania lui a devenit virală

Postarea unui tânăr care și-a spălat adidașii cu detergent, iar apoi aceștia au făcut clăbuci în ploaie, a devenit virală.

Recomandări
Avertizare de furtuni violente, în mare parte din țară. Ploi torențiale, vijelii și grindină de mari dimensiuni | HARTĂ

Mai multe județe din Moldova și Transilvania sunt vizate duminică de un cod portocaliu de furtuni violente, cu averse torențiale, vijelii și grindină de mari dimensiuni, potrivit unei avertizări transmise de Administrația Națională de Meteorologie (ANM).

FT: Trump va anunța finanțarea mișcării MAGA în Europa. Subvenții americane pentru contestarea legilor UE

Administraţia Trump se pregăteşte să anunţe o serie de subvenţii în Europa şi în afara acesteia pentru a sprijini iniţiativele aliniate mişcării MAGA, a relatat sâmbătă Financial Times.

Rusia gustă din războiul lui Putin. Drone ucrainene au distrus depozite logistice, numeroși morți și răniți: ”Ce nebunie!”

Cel puțin 8 angajați au murit și peste 60 au fost răniți, după ce drone ucrainene au lovit două depozite logistice majore ale celui mai mare retailer online din Rusia.