VIDEO. Moment dramatic în SUA. Cum a fost salvat un copil aruncat de la balcon

62135959

Un fost jucător de fotbal american, Phillip Blanks, a prins un copil aruncat de la balconul unui apartament care luase foc în SUA, scrie 6abc.com.

Fostul jucător al unui colegiu din California a salvat un copil în vârstă de 3 ani. Acesta a fost aruncat de mama sa de la balcon, de la etajul al doilea. Mama în vârstă de 30 de ani a murit în incendiul care a avut loc 3 iulie, în Phoenix.

”Am făcut totul din instinct. Nu am stat mult pe gânduri”, a povestit acesta pentru KABS-TV. ”Cea mai bună intervenție din cariera lui”, au scris jurnaliștii americani.

O altă familie și-a aruncat copilul și câinele de la un alt apartament cuprins de incendiu. Copiii au suferit arsuri, dar viața lor nu este pusă în pericol.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
FOTO Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
Citește și...
O fetiță de 3 ani a murit de foame, după ce mama ei a lăsat-o singură 8 zile, pentru a-și vizita iubitul

O fetiță de trei ani a murit în Japonia, după ce mama ei a abandonat-o timp de opt zile, fără mâncare, pentru a-și vizita iubitul, care locuia la aproape 1.000 de kilometri depărtare.

Doi pui de koala, vedetele unei Grădini Zoologice din Australia

Doi pui drăgălaşi de ursuleţ koala au trecut cu bine primul examen din viaţa lor.

Un bărbat, rănit grav, după ce a fost atacat de un pescăruș, care a încercat să-i fure sendvișul: „A venit de nicăieri”

Un bărbat din Marea Britanie a suferit răni severe în zona gurii, după ce un pescăruș l-a atacat în timp ce stătea pe o bancă și mânca un sendviș.

Recomandări
Ultima săptămână de PNRR. România a primit 13 miliarde de euro și mai are sute de ținte și jaloane de îndeplinit

România intră în ultima săptămână de implementare a PNRR, programul urmând să se încheie oficial la 31 august. Țara noastră are la dispoziție un buget de aproximativ 21 de miliarde de euro, format din granturi și împrumuturi.

Cod galben de caniculă în Capitală și 12 județe sudul țării. Temperaturile ajung la 37 de grade. HARTĂ

Administrația Națională de Meteorologie a emis duminică o atenționare Cod galben de temperaturi deosebit de ridicate, caniculă, disconfort termic, noapte tropicală pentru 12 județe și municipiul București, valabilă până luni la ora 10:00.

Sindicatele, nemulțumite și de noua formă a legii salarizării. Proiectul reduce valoarea de referință la 4.000 de lei

Cele cinci confederaţii sindicale reprezentative la nivel naţional resping șinoua formă a proiectului Legii salarizării şi atrag atenţia că documentul este o nouă sursă de inechităţi, discriminări şi tensiuni sociale.