Comemorări pentru adolescenta transsexuală de 16 ani, înjunghiată mortal în parc. Suspecții ajung în fața judecătorului

62324753

Tânăra de 16 ani înjunghiată mortal într-un parc ar fi fost victima unei crime premeditate. Brianna Ghey făcea parte din comunitatea transsexualilor, iar familia o considera „neînfricată”. Suspecții au fost prinși.

Doi suspecți, tot adolescenți au fost găsiți și interogați de poliție. O fată de 15 ani, din Warrington, și un băiat de 15 ani, din Leigh, au fost acuzați în miercuri dimineață pentru "atacul premeditat" asupra elevei, arată publicația Daily Mail.

Eleva transsexuală a fost găsită înjunghiată de mai multe ori, în parcul din Warrington, sâmbătă după-amiază, și a murit la scurt timp după aceea.

Cei doi adolescenți de 15 ani sunt duși la Curtea Magistraților din Chester în cursul zilei de astăzi, pentru emiterea mandatelor de arestare.

Brianna Ghey, în vârstă de 16 ani, a fost înjunghiată mortal în plină zi, sâmbătă, într-un parc din Warrington, Marea Britanie.

Familia spunea că era "puternică, neînfricată și unică”: „Brianna era frumoasă, spirituală și amuzantă. Brianna era puternică, neînfricată și unică în felul ei”.

Marți seară, o serie de priveghi au fost organizate în Warrington și Bristol în memoria adolescentei a cărei familie este din Birchwood, Cheshire.

Membri ai comunității LGBT+ au afișat pancarte și steaguri su mesajele „Odihnește-te în putere” și „Odihnește-te în iubire”. La College Green, în centrul orașului Bristol, colegii Briannei au cântat și au lăsat fotografii ale tinerei la priveghi.

Prin donațiile online organizate de familie și prieteni, s-au strâns până acum peste 85.000 de lire.

Articol recomandat de sport.ro
Derapaj incredibil în timpul finalei Spania - Argentina: „Sunt niște porci, niște escroci, niște bătăuși”
Derapaj incredibil în timpul finalei Spania - Argentina: „Sunt niște porci, niște escroci, niște bătăuși”
Citește și...
Noua loterie cu jackpoturi de sute de milioane de lire sterline și premii care pot ajunge la miliarde. Țara unde se lansează

Un nou joc de loterie promite jackpoturi uriașe, care pot ajunge la sute de milioane de lire sterline și chiar la miliarde.

Băuturi răcoritoare și sănătoase pentru vară. Idei și rețete pentru hidratare în sezonul cald

Când temperaturile cresc, hidratarea corectă devine esențială. Băuturile răcoritoare și sănătoase pentru vară sunt perfecte pentru a-ți potoli setea și a-ți revitaliza organismul.

Salata italienească care are la bază pâinea uscată. Cum să faci Panzanella

Ai câteva felii de pâine care s-au întărit și te gândești să le arunci? În Toscana, ele pot deveni baza unei salate de vară pline de culoare și gust.

Recomandări
„Cu 39 de ani de muncă în spate, voi pierde 1.700 de lei”. Ce venituri le-ar fi tăiate medicilor prin noua lege a salarizării

A fost grevă de avertisment în spitalele din întreaga țară. Nemulțumiți de noua lege a salarizării, angajații din sănătate și-au întrerupt activitatea două ore și au asigurat doar urgențele.

Reformele de care depind cinci miliarde de euro de la UE nu au ajuns încă în Parlament. PSD deja pregătește amendamente

Două din cele șase legi pe care România trebuie să le adopte pentru a primi încă cinci miliarde de euro de la Comisia Europeană nu au ajuns încă în Parlament.

Cum arată dezastrul din Bușteni lăsat în urmă de viitură. Apele venite de pe munte au luat oameni și mașini

Sunt probleme serioase în Prahova, după ce duminică o viitură a luat oameni și mașini și a inundat aproape 70 de gospodării în stațiunea Bușteni.