REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016, GALATI. Candidatul PSD a castigat primaria municipiului Galati. BEM respinge renumararea

06-06-2016 15:32

Ionut Pucheanu

REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016. Surpriza de proportii in Galati, unde primarul in functie este abia pe locul 3, potrivit rezultatelor finale.

REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016. 

UPDATE BEM Galati a respins, marti, ca nefondate, cererile PNL si PND de renumarare a voturilor pentru functia de primar al municipiului Galati, in timp ce ALDE si UNPR, care au depus, la randul lor, astfel de solicitari, si le-au retras. PNL a contestat decizia de respingere a solicitarii la BEJ, potrivit news.ro.

Presedintele Biroului Electoral Municipal (BEM) Galati, Diana Mihaela Oancea, a declarat, marti, ca solicitarile formulate de PNL si PND pentru renumararea voturilor pentru functia de primar al municipiului au fost respinse ca nefondate.

"Solicitarea PNL a fost respinsa ca neintemeiata. S-au verificat voturi nule din 26 de sectii de votare, dar s-au gasit inadvertente nesemnificative. Si solicitarea PND a fost respinsa ca nefondata. Aceasta relua cele sesizate de PNL, fara sa precizeze insa despre ce sectii cu probleme ar fi vorba", a declarat presedintele BEM Galati.

PNL a contestat deja la Biroul Electoral Judetean Galati decizia BEM Galati de a respinge cererea de renumarare a voturilor pentru functia de primar al municipiului Galati.

Ea a precizat ca intre timp, alte doua solicitari de renumarare a voturilor, formulate de ALDE si UNPR, au fost retrase de cele doua formatiuni.

Pe de alta parte, ALDE a depus o alta solicitare la BEM Galati de renumarare a voturilor pentru mandatele de consilier local, in privinta careia BEM urmeaza sa se pronunte.
 

PSD a castigat alegerile pentru Consiliul Judetean Galati, obtinand 38,14% din voturile valabil exprimate, urmat de PNL, cu 24,46%, dupa numararea voturilor din toate cele 436 de sectii de votare din judetul, a declarat marti pentru AGERPRES, presedintele Biroului Electoral Judetean Galati, judecator Robert George Florea.

Potrivit acestuia, in ordine descrescatoare au urmat ALDE cu 11, 54%, UNPR cu 9,0%, PMP cu 7,09%, independentii Dorin Butunoiu cu 2,74% si Aurel Zamfir cu 2,09%, Asociatia Partida Romilor Pro-Europa cu 1,97%, Partidul Social Romanesc cu 1,77% si Partidul Romania Unita cu 1,14%.

Dupa numarul de mandate, CJ Galati are urmatoarea configuratie: PSD-15 mandate, PNL-9 mandate, ALDE-4 mandate, UNPR-3 mandate, PMP-3 mandate, la care se adauga mandatul consilierului independent Dorin Butunoiu.

De asemenea, din totalul de 65 de primarii, PSD a castigat in 42 de localitati, PNL in 19, UNPR in doua, iar Asociatia Partida Romilor Pro-Europa si ALDE, in cate una.
 

 

Candidatul PSD la Primaria Galati, Ionut Pucheanu, a obtinut cele mai multe voturi, fiind urmat de candidatul PNL, Nicusor Ciumacenco, si de primarul in functie, Marius Stan, de la UNPR, potrivit rezultatelor finale prezentate de Biroul Electoral Municipal (BEM). Potrivit rezultatelor finale prezentate de presedintele BEM Galati, Ioana Mihaela Oancea, Ionut Pucheanu este noul primar al municipiului Galati, el obtinand 23.378 de voturi, reprezentand 25,10%. 

Principalul sau contracandidat, liberalul Nicusor Ciumacenco, are 22.273 de voturi, reprezentand 23,9%, fiind urmat de actualul edil, Marius Stan, cu 19.856 de voturi, respectiv 21,3%.

La Consiliul Local Galati, PSD va avea noua mandate, dupa ce a obtinut 25.401 voturi, reprezentand 27,7%, PNL - sapte mandate, cu 19.213 voturi, adica 20,97%, ALDE - patru mandate, cu 13.238 voturi, respectiv 14,45%, UNPR - tot patru mandate, cu 12.798 voturi, adica 13,97%; PMP - doua mandate, cu 6.389 de voturi, adica 6,97%. Un mandat i-a revenit Danielei Simona Vreme, independent, care a avut 4.027 de voturi, adica 4,39%. Numarul total de voturi valabil exprimate pentru Consiliul Local Galati este de 91.609 voturi.

Presedinta BEM Galati a declarat ca este vorba despre rezulatele finale provizorii inainte de solutionarea constestatiilor depuse de PNL, ALDE, UNPR, care au cerut renumararea voturilor.

Ionut Pucheanu, 35 ani, de profesie consilier juridic si director al societatii locale edilitare Ecosal, a fost cel mai tanar candidat dintre cei 12 care s-au inscris in cursa pentru Primaria Galati.

Presedintele executiv al PSD Galati, Costel Fotea, a declarat ca PSD a castigat primariile in 42 de localitati dintre cele 65 ale judetului, cu 12 mai multe decat a castigat USL in 2012, inclusiv in municipiile Galati si Tecuci si in orasele Targu Bujor si Beresti. 

PSD castiga alegerile pentru Consiliul Judetului Galati obtinand 44,71% din voturile valabil exprimate, fata de numai 28,78% cat a obtinut PNL, dupa numararea voturilor din 220 de sectii de votare dintre cele 436 din judetul Galati, a declarat luni pentru AGERPRES, presedintele Biroului Electoral Judetean Galati, judecator George Florea.

Potrivit acestuia, in ordine descrescatoare urmeaza ALDE cu 9,26%, PMP cu 6,36%, UNPR cu 5,24%, Asociatia Partida Romilor ProEuropa cu 1,76%, Partidul Social Romanesc cu 1,51%, independentul Dorin Butunoiu cu 0,89%, independentul Aurel Zamfir cu 0,78% si Partidul Romania Unita cu 0,68%.

Din situatia sectiilor de votare centralizate lipsesc cele din municipiile Galati si Tecuci si din comunele Brahasesti si Negrilesti.

 

ALEGERI LOCALE 2016. Candidatii la functia de primar in judetul Galati:

Candidatii la functia de primar in municipiul Galati:
Municipiul Galati Partidul Social Romanesc Arama Iulian-Nicusor
Municipiul Galati Candidat Independent Butunoiu Dorin
Municipiul Galati Partidul National Democrat Chelaru Daniela
Municipiul Galati Partidul National Liberal Ciumacenco Nicusor
Municipiul Galati Partidul Miscarea Populara Cristache Catalin
Municipiul Galati Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Durbaca Eugen
Municipiul Galati Candidat Independent Goldura Ionel
Municipiul Galati Partidul Social Democrat Pucheanu Ionut-Florin
Municipiul Galati Partidul Romania Unita Roman Monica
Municipiul Galati Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Stan Marius
Municipiul Galati Partidul Miscarea Liberala Telegan Constantin
Municipiul Galati Candidat Independent Vreme Daniela-Simona

Candidatii la functia de primar in municipiul Tecuci:
Municipiul Tecuci Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Balanica Traian
Municipiul Tecuci Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Diaconu Vasile
Municipiul Tecuci Candidat Independent Gavril Claudiu-Sorin
Municipiul Tecuci Partidul Social Democrat Hurdubae Catalin-Constantin
Municipiul Tecuci Partidul Noua Generatie Crestin Democrat Trandafir Ion-Danut
Municipiul Tecuci Partidul National Liberal Tuchel Gerhardt Daniel


Oras Beresti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Diaconu Mihai
Oras Beresti Partidul Social Democrat Dica Octavian
Oras Beresti Partidul National Liberal Nini Maricel
Oras Beresti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Talasman Neculai
Oras Tirgu Bujor Partidul National Liberal Artene Sorin-Aurelian
Oras Tirgu Bujor Partidul Social Democrat Gidei Laurentiu-Viorel
Oras Tirgu Bujor Partidul Social Romanesc Popa Octavian
Oras Tirgu Bujor Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Stan Ion
Oras Tirgu Bujor Partidul Miscarea Populara Tanase Elisii
Oras Tirgu Bujor Partidul Romania Mare Virlan Ionel
Oras Tirgu Bujor Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Virlan Tudorita
Barcea Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Antemir Anton
Barcea Partidul Social Democrat Burciu Romeu
Barcea Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Druta Ioan
Barcea Partidul Miscarea Populara Trandafir Ionel
Barcea Partidul National Liberal Zamfir Constantin
Balabanesti Partidul National Liberal Angheluta Petrisor
Balabanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Butunoi Costel
Balabanesti Candidat Independent Calapod Gheorghita
Balabanesti Partidul Social Democrat Codreanu Dorin
Balabanesti Partidul Romania Mare Ifrim Ioan
Balasesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Istrate Vasile
Balasesti Partidul Social Democrat Maftei Paul-Cezar
Balasesti Partidul Miscarea Populara Partene Stefan
Balasesti Partidul Romania Unita Tonita Emil
Balasesti Partidul National Liberal Tonita Victor
Baleni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dumitrascu Fania
Baleni Partidul Social Democrat Oprea Lica
Baleni Partidul National Liberal Ropotan Gica
Baneasa Partidul Miscarea Populara Fulger Adrian Valentin
Baneasa Partidul Social Democrat Gache George-Aurelian
Baneasa Partidul National Liberal Gociu Grigore
Baneasa Candidat Independent Radu Gheorghe
Baneasa Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Sfat Vasile
Beresti-Meria Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Chiriac Viorel
Beresti-Meria Partidul Miscarea Populara Dima Adriana
Beresti-Meria Partidul National Liberal Dimache George
Beresti-Meria Partidul Social Democrat Dorobat Victor
Beresti-Meria Partidul Social Romanesc Dumbrava Madalin
Beresti-Meria Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Haloca Neculai
Branistea Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Acsinte Vasile
Branistea Partidul National Liberal Adamache Marian
Branistea Partidul Social Democrat Dumbrava Grigore-Iulian
Branistea Partidul Romania Mare Frangulea Vasile
Branistea Partidul Social Romanesc Rotaru Danut
Branistea Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Vilcu Gheorghe
Brahasesti Asociatia Partida Romilor “Pro-Europa” Dumitru Mircea
Brahasesti Partidul National Liberal Malache Catalin-Cezar
Brahasesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Pascaru Constantin
Buciumeni Candidat Independent Balan Viorel
Buciumeni Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Birzu Nicolae
Buciumeni Partidul Miscarea Populara Boghiu Eugen
Buciumeni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Circei Dumitru
Buciumeni Partidul Social Democrat Melinte Chirila
Buciumeni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Melinte George-Laurentiu
Buciumeni Partidul National Liberal Nastasa Petrache
Cavadinesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Alexa Viorel
Cavadinesti Partidul Social Democrat Bourceanu Danuta-Mihaela
Cavadinesti Partidul National Liberal Ichim Benone
Certesti Partidul National Liberal Cotoranu Daniel
Certesti Partidul Social Democrat Cujbescu Claudiu-George
Certesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Danila Culita
Certesti Partidul Miscarea Populara Duda Alexandru
Certesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Stan Dumitru
Corni Partidul Romania Mare Alecsandru Culai
Corni Partidul Social Democrat Bobeica Ion
Corni Partidul Miscarea Populara Ghines Ion
Corni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Pintilie Vasilica
Corni Partidul National Liberal Prodan Vasile
Corni Partidul Romania Unita Toma Emil
Corod Partidul National Liberal Carjeu Vasile
Corod Partidul Social Democrat Danila Octavian
Corod Candidat Independent Floares Mircea
Corod Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Gavrilita Maricica
Corod Partidul Miscarea Populara Tenie Dumitru
Corod Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Vreme Serban
Cosmesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Birladeanu Emil-Constantin
Cosmesti Partidul Miscarea Populara Munteanu Vasile
Cosmesti Partidul National Liberal Nunu Doru
Cosmesti Partidul Social Democrat Tuchilus Ion
Costache Negri Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ilie Fany
Costache Negri Partidul National Liberal Niculescu Emilia
Costache Negri Partidul Social Democrat Stefan Luca
Costache Negri Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Ursu Lenuta
Cuca Partidul Social Democrat Arghir Traian
Cuca Partidul Social Romanesc Neculita Dragos-Nicu
Cuca Partidul National Liberal Nedelcu Ionel
Cuca Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Paduraru Ionel
Cuca Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Petrea Salvatore
Cuca Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Vlad Mihaita
Cudalbi Partidul National Liberal Dodu Vasile
Cudalbi Partidul Social Democrat Drugan Stefan
Cudalbi Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Mihalcea Ilinca
Cudalbi Partidul Miscarea Populara Toporau Maricel
Cudalbi Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Vitanescu Maricel
Cuza Voda Partidul National Liberal Codrescu Danut
Cuza Voda Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Nedelcu Viorel
Cuza Voda Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Stefan Vasile
Cuza Voda Partidul Social Democrat Tanase Vasilica
Draganesti Candidat Independent Casiean Constantin
Draganesti Partidul National Liberal Condrache Liviu
Draganesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cotet Ilie
Draganesti Partidul Miscarea Populara Gainaru Gheorghe
Draganesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Radovici Vasile
Draganesti Partidul Social Democrat Vrabie Ion
Draguseni Partidul National Liberal Andrei Gheorghe
Draguseni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Andrei Iacob
Draguseni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Bratuleanu Sorin
Draguseni Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Pasat Nicusor
Draguseni Partidul National Democrat Talaba Adrian
Draguseni Partidul Social Democrat Vintila Dumitru
Firtanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cristea Lica
Firtanesti Partidul Social Democrat Filote Adrian
Firtanesti Partidul Social Romanesc Marola Ionel
Firtanesti Partidul National Liberal Rosu Sofica
Firtanesti Partidul Romania Unita Sava Olivia-Aura
Foltesti Partidul National Liberal Dinu Alexandru
Foltesti Partidul Miscarea Populara Iurascu Gina-Mariana
Foltesti Partidul Social Democrat Munteanu Lenuta
Foltesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Stamate Iordan
Frumusita Partidul National Liberal Ciocan Ghita-Petru
Frumusita Partidul Miscarea Populara Hincu Leonard-Adrian
Frumusita Partidul Social Democrat Munteanu Ioan-Nelu
Frumusita Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Zorila Traian-Iulian
Fundeni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Angheluta Costel
Fundeni Partidul Social Democrat Lupu Manuel
Fundeni Partidul National Liberal Potera Sorin
Fundeni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Vasile Aurel
Fundeni Partidul Social Romanesc Zanfir Vasile
Ghidigeni Partidul Social Democrat Cotan Petru-Valeriu
Ghidigeni Partidul National Liberal Tabacaru Eugen
Gohor Partidul National Liberal Cringanu Relu-Tibiu
Gohor Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Iftene Laurentiu-Nicu
Gohor Partidul Miscarea Populara Ionescu Ioan-Dragos
Gohor Partidul Social Democrat Sarghie Gelu
Grivita Partidul Social Democrat Chebac Nita
Grivita Partidul National Liberal Geana Dan
Grivita Candidat Independent Ignat Stefan
Grivita Partidul Romania Mare Ivascu Lenuta
Grivita Partidul Miscarea Populara Lupu Neculina
Grivita Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Stan Panaite
Independenta Partidul Miscarea Populara Damian Gabriel-George
Independenta Partidul Social Romanesc Fertu Titi
Independenta Partidul Social Democrat Grigore Ion
Independenta Partidul Romania Mare Stegaru Daniela
Independenta Partidul Romania Unita Stoica Gheorghe
Independenta Partidul National Liberal Tanase Ionel
Independenta Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Tarbuc Viorel
Independenta Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Vasile Ioan
Ivesti Partidul Romania Mare Ciobanu Ionica
Ivesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Deleanu Gabriel
Ivesti Candidat Independent Gavrila Elena
Ivesti Partidul Social Democrat Hamza Cornel
Ivesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ifrim Costica
Ivesti Partidul Miscarea Populara Mitu Mihai
Ivesti Partidul National Liberal Nanu Marcel-Florin
Jorasti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Badiu Viorel
Jorasti Partidul Social Democrat Buca Ionel
Jorasti Partidul National Liberal Tofan Danut
Liesti Partidul National Liberal Bot Iulian
Liesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cristea Costica
Liesti Partidul Social Democrat Lupoaie Nicolae-Catalin
Liesti Partidul Miscarea Populara Milascu Daniel
Liesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Misu Nicolae
Liesti Candidat Independent Popa Gheorghe
Matca Partidul Romania Mare Condrache Ion
Matca Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Condrache Vasile
Matca Partidul National Liberal Costea Nelu
Matca Partidul Social Romanesc Donici Spiridon
Matca Partidul Social Democrat Florea Gica
Matca Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Hulea Nicusor
Matca Candidat Independent Nasie Ionica
Matca Partidul Miscarea Populara Pohrib Ionel
Mastacani Partidul Miscarea Populara Gheonea Ionel
Mastacani Partidul Social Democrat Ilie Danut
Mastacani Partidul Social Romanesc Ivan Angelica
Mastacani Partidul National Liberal Ivan Costica
Mastacani Partidul Romania Unita Onu Mariana
Mastacani Partidul National Democrat Sfetcu Tanta
Mastacani Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Vieru Valentin
Movileni Partidul Social Democrat Moisa Marian
Movileni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Popa Maricel
Movileni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Tudose Constantin-Mihail
Movileni Partidul National Liberal Tudose Maricel
Munteni Partidul National Liberal Arghiri Virgil
Munteni Partidul Social Democrat Oprea Danut
Munteni Partidul Miscarea Populara Oprea Stefan
Munteni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Stina Ghita
Namoloasa Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Chiosa Sandel
Namoloasa Partidul National Liberal Condruz Ionel
Namoloasa Partidul Social Democrat Rasmerita Adrian
Negrilesti Partidul National Liberal Adascalitei Florin
Negrilesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Fuica-Haisler Alexandru
Negrilesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Racasanu Viorel
Nicoresti Partidul National Liberal Boghiu Ionel
Nicoresti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dantis George-Emanuel
Nicoresti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Daraban Liliana
Nicoresti Candidat Independent Hristache Florin
Nicoresti Partidul Social Democrat Popa Valeriu
Oancea Partidul National Liberal Chiriloaie Victor
Oancea Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Gugiu Gheorghe-Alexandru
Pechea Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Crisan Stanciu
Pechea Partidul Social Democrat Mancila Mihaita
Pechea Partidul National Liberal Meca Marin
Piscu Partidul National Liberal Alexandru Gabriela
Piscu Candidat Independent Alexandru Mandel
Piscu Partidul Social Romanesc Alexandru Tudorel
Piscu Candidat Independent Coman Viorel
Piscu Partidul Romania Unita Constandache Petrisor
Piscu Partidul Romania Mare Munteanu Danut
Piscu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Nedelcu Paraschiv
Piscu Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Saghin Mihail
Piscu Partidul Miscarea Populara Stefan Gheorghe
Piscu Partidul Social Democrat Vlad Stefan
Poiana Partidul National Liberal Balan Florin
Poiana Partidul Miscarea Populara Nastase Florin-Nelu
Poiana Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Tilinca Ionel
Poiana Partidul Social Democrat Tudor Ciprian
Priponesti Partidul Social Democrat Borza Lucian
Priponesti Partidul National Liberal Matei Costel
Priponesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Matei Costica
Priponesti Partidul Miscarea Populara Mocanu Adrian
Radesti Partidul National Liberal Popa Sorin
Radesti Partidul Social Democrat Porumb Ioan
Rediu Partidul Miscarea Populara Buruiana Gheorghi
Rediu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Mihai Costel
Rediu Partidul Social Democrat Mihai Fanel
Rediu Partidul National Liberal Mihai Gheorghe
Schela Partidul Social Democrat Barceanu Petru
Schela Partidul Miscarea Populara Ion Cornel
Schela Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Milea Neculai
Schela Partidul National Liberal Petrea Maricel
Scinteiesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Basarab Enac
Scinteiesti Partidul Social Democrat Bute Ghiorghe
Scinteiesti Partidul National Liberal Ilie Iulian-Ciprian
Scinteiesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Nazare Vasile
Scinteiesti Partidul Miscarea Populara Oanca Iulian
Slobozia Conachi Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Dima Ioan
Slobozia Conachi Partidul Social Democrat Dragomir Emil
Slobozia Conachi Partidul Miscarea Populara Ene Dumitru
Slobozia Conachi Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Neagu Marian
Slobozia Conachi Partidul National Liberal Stamboala Virgil-Eugen
Smirdan Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Avram Valeriu
Smirdan Partidul National Democrat Condurache Gheorghe
Smirdan Partidul Social Romanesc Cordoneanu Manea
Smirdan Partidul National Liberal Facaoanu Maria
Smirdan Partidul Miscarea Populara Paraschiv Cristinel
Smirdan Partidul Social Democrat Stroea Costica
Smirdan Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Tara-Lunga Dumitru
Smulti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Danaila Gheorghe
Smulti Partidul Social Democrat Gafton Costica
Smulti Partidul National Liberal Jiglau Costica
Suceveni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Halauca Marian
Suceveni Partidul Social Democrat Mitrofan Marian
Suceveni Partidul National Liberal Neagu Vasile
Suhurlui Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Angheluta Vasile
Suhurlui Partidul Social Democrat Frangulea Andrei
Suhurlui Partidul Miscarea Populara Iftode Costache
Suhurlui Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Popa Constantin
Suhurlui Partidul National Liberal Tutu Gigi
Sendreni Partidul Social Democrat Capatan Gheorghe
Sendreni Partidul National Liberal Cristea Paul
Sendreni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Dafinoiu Gheorghe
Sendreni Partidul Miscarea Populara Munteanu Viorel
Sendreni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Oancea Maricel
Tudor Vladimirescu Partidul Miscarea Populara Bujor Alexandru
Tudor Vladimirescu Partidul National Liberal Craciun Marian
Tudor Vladimirescu Partidul Social Democrat Gheorghe Costel
Tudor Vladimirescu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Radulescu Florin-Liviu
Tulucesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Bogatu Florica
Tulucesti Partidul Social Democrat Bratu Petrica
Tulucesti Partidul Romania Mare Chiranus Neculai
Tulucesti Partidul Social Romanesc Lepadatu Virgil
Tulucesti Partidul National Liberal Marin Neculai
Tulucesti Partidul Miscarea Populara Nour Gheorghe
Tulucesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Soimu Silviu
Tepu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Leahu Viorel
Tepu Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Marcu Nicusor-Dorinel
Tepu Partidul Social Democrat Rugina Calin
Tepu Partidul National Liberal Tuchel Marian
Umbraresti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Iancu Ion
Umbraresti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Matei Toader
Umbraresti Partidul National Liberal Ojog Sandel
Umbraresti Partidul Social Democrat Stoica Paraschiv
Valea Marului Partidul Social Democrat Doca Virgil
Valea Marului Partidul National Liberal Sandu Panaite
Valea Marului Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Virlan Stefanache
Vinatori Partidul Romania Unita Bejan Petrica
Vinatori Partidul Social Democrat Ghinea Marian
Vinatori Partidul National Liberal Murgu Sicuta
Vinatori Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Petrea Viorel-Marian
Vinatori Partidul Social Romanesc Vieru-Andone Rodica
Virlezi Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Butunoi Ion
Virlezi Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Harabar Marius-Iulian
Virlezi Partidul National Liberal Lapusneanu Costel
Virlezi Partidul Social Democrat Patriche Stefan
Vladesti Partidul Miscarea Populara Cara Danut
Vladesti Partidul National Democrat Cepraga Tanase
Vladesti Partidul National Liberal Drujescu Eracli
Vladesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Grozav Daniel-Ovidiu
Vladesti Partidul Social Democrat Petru Cezar

 

Sursa: Pro TV


VIDEO PROTVPLUS.RO