REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016, ALBA. Mircea Hava a castigat al saselea mandat in Alba Iulia. Cel mai longeviv edil din judet

06-06-2016 14:27

Mircea Hava, primarul municipiului Alba Iulia

REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016. Liberalii au castigat o victorie clara in Alba Iulia

REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016 Liberalul Mircea Hava a castigat al saselea mandat de primar al municipiului Alba Iulia, localitate pe care o conduce de 20 de ani, iar PNL a obtinut majoritatea in Consiliul Local, urmand sa aiba 12 din cele 21 de mandate, potrivit rezultatelor finale anuntate de BEM Alba Iulia.

Potrivit rezultatelor finale anuntate, luni, de Biroul Electoral Municipal (BEM) Alba Iulia, Mircea Hava (PNL) a castigat, in urma alegerilor locale de duminica, al saselea mandat de primar al municipiului, obtinand 13.452 de voturi din cele 22.825 valabil exprimate, ceea ce reprezinta 58,93%. Pe pozitia a doua in optiunile electoratului din Alba Iulia s-a clasat Calin Potor (PSD), cu 3.930 de voturi (17,21%), urmat de independentul Mircea Trifu, cu 2.229 de voturi (9,76%), si de Ovidiu Jidveian (ALDE) - 1.253 voturi (5,48%). Pe ultimele pozitii s-au clasat Clement Negrut (PMP) - 774 de voturi (3,39%), Dorin Serdean (UNPR) - 617 voturi (2,70%) si Anca Iuliana Sava (independent) - 570 de voturi (2,49%).

Potrivit rezultatelor finale ale BEM Alba Iulia, PNL a castigat majoritatea in Consiliul Local, urmand a avea 12 din cele 21 de mandate. De asemenea, in CL au intrat PSD, care va avea 5 consilieri locali, ALDE, care va avea doi, PMP - un consilier si independentul Mircea Trifu.

PNL Alba a castigat majoritatea in Consiliul Judetean Alba si va avea 18 din cele 31 de mandate, dupa ce a obtinut peste 53% din voturi, potrivit rezultatelor finale anuntate de BEJ Alba. PSD va avea noua mandate, iar ALDE si PMP cate doua, potrivit news.ro.

Biroului Electoral Judetean (BEJ) Alba a anuntat, marti, rezultatele finale ale alegerilor locale si, potrivit acestora, PNL a obtinut la Consiliul Judetean 84.170 de voturi, ceea ce reprezinta 53,13%, pe urmatoarele pozitii clasandu-se PSD cu 41.398 de voturi (26,13%), ALDE cu 10.512 voturi (6,63%) si PMP cu 10.170 de voturi (6,42%).

Partidele de pe ultimele pozitii, UDMR si UNPR, au obtinut un numar insuficient de voturi ca sa atinga pragul electoral care le-ar fi permis intrarea in Consiliul Judetean Alba.

Potrivit BEJ Alba, in urma validarii rezultatelor, PNL va avea majoritate in Consiliul Judetean Alba, cu 18 mandate din 31, PSD va avea 9 mandate, iar ALDE si PMP cate doua mandate.

Sase partide au avut liste de candidati pentru Consiliul Judetean Alba, printre cei care si-au dorit un mandat de consilier judetean aflandu-se actualul presedinte Ion Dumitrel (PNL), deputatul PSD Ioan Darzu, deputatul PMP Clement Negrut si fostul prefect al judetului Gheorghe Feneser, care a candidat din partea ALDE.

La PNL, lista de candidati a fost deschisa de actualul presedinte al Consiliului Judetean Alba, Ion Dumitrel, iar printre candidati s-au aflat actualii vicepresedinti liberali Florin Roman si Alin Cucui, interpretul de muzica populara Ionut Fulea, toti obtinand un mandat de consilier judetean.

Lista de candidati a PMP a fost deschisa de liderul filialei judetene Alba, deputatul Clement Negrut, urmat de primarul din comuna Metes, Traian Ursales, care a fost pana acum membru al PNL si care a pierdut alegerile de duminica.

La ALDE, lista de candidati pentru Consiliul Judetean Alba a fost deschisa de fostul prefect al judetului Gheorghe Feneser, acesta fiind urmat de Ioan Utiu, fost secretar de stat in Ministerul Agriculturii.

Pe prima pozitie a listei de candidati a PSD s-a aflat liderul PSD Alba, deputatul Ioan Darzu.

Consiliul Judetean Alba este condus, din 2006, de liberalul Ion Dumitrel, aflat la cel de-al treilea mandat.
 

Primar din 1990, reales cu 73,89% pentru al saptelea mandat consecutiv

Cel mai longeviv primar din Alba, cel din comuna Sintimbru, liberalul Ioan Iancu Popa, care ocupa aceasta functie din 1990, a castigat din nou alegerile locale, obtinand astfel cel de-al saptelea mandat, cu 73,89% din voturi, procent mai mare decat cel care l-a mentinut in post in urma cu patru ani, scrie Agerpres.

In varsta acum de 59 de ani, Ioan Iancu Popa conduce Primaria din Sintimbru de la 33 de ani, respectiv de peste un sfert de secol, cand, in 1990, a fost numit in aceasta functie. Din 1992, el a castigat detasat toate alegerile locale.

Daca in 2012, a obtinut un procent de 71%, avand un singur competitor, de aceasta data Popa a avut un rezultat mai bun, de 73,89%, in conditiile in care la alegeri au mai participat inca trei candidati, potrivit Biroului Electoral de Circumscriptie Sintimbru.

Partidul National Liberal a castigat si majoritatea in Consiliul Local, cu zece din cele 13 mandate. PSD si-a adjudecat doua mandate de consilier, iar ALDE unul.

Candidatii la functia de primar in localitatile din judetul Alba:

Candidatii la functia de primar in municipiul Alba Iulia:
Municipiul Alba Iulia Partidul National Liberal Hava Mircea-Gheorghe
Municipiul Alba Iulia Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Jidveian Ovidiu-Viorel
Municipiul Alba Iulia Partidul Miscarea Populara Negrut Clement
Municipiul Alba Iulia Partidul Social Democrat Potor Calin
Municipiul Alba Iulia Candidat Independent Sava Anca-Iuliana
Municipiul Alba Iulia Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Serdean Pavel-Dorin
Municipiul Alba Iulia Candidat Independent Trifu-Marian Mircea

Candidatii la functia de primar in municipiul Aiud:
Municipiul Aiud Partidul National Liberal Badea Iulia-Adriana-Oana
Municipiul Aiud Partidul Miscarea Populara Bedelean Valeriu-Bogdan
Municipiul Aiud Candidat Independent Danciu Ionela Mariana
Municipiul Aiud Uniunea Democrata Maghiara Din Romania Lörincz Helga
Municipiul Aiud Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Moldovan Ioan
Municipiul Aiud Partidul Social Democrat Rusu Liviu-Octavian
Municipiul Aiud Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ton Nicolae

Candidatii la functia de primar in municipiul Blaj:
Municipiul Blaj Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Barbat Teodor
Municipiul Blaj Partidul Social Democrat Barbulet Gabriel-Dan
Municipiul Blaj Partidul Miscarea Populara Ilies Andreea-Catalina
Municipiul Blaj Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Marcu Silvia
Municipiul Blaj Partidul National Liberal Rotar Gheorghe-Valentin

Candidatii la functia de primar in municipiul Sebes:
Municipiul Sebes Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Berghezan Vasile
Municipiul Sebes Partidul Miscarea Populara Comaniciu Nichita
Municipiul Sebes Partidul Social Democrat Dragosin Petru Romi
Municipiul Sebes Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Feneser Gheorghe
Municipiul Sebes Partidul Verde Matei Nicolaie
Municipiul Sebes Partidul National Liberal Nistor Dorin Gheorghe
Municipiul Sebes Partidul Social Romanesc Novac Aurel
Municipiul Sebes Partidul Romania Unita Radu Cristian
Municipiul Sebes Partidul Socialist Roman Roncea Radu


Oras Abrud Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Burde Claudiu-Valentin
Oras Abrud Partidul Socialist Roman Narita Virgil-Nicolae
Oras Abrud Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Onet Camelia
Oras Abrud Partidul National Liberal Ratiu Tiberiu-Ioan
Oras Abrud Partidul Social Democrat Simina Nicolae
Oras Abrud Partidul Miscarea Populara Stefan Marin
Oras Baia De Aries Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Bora Gheorghe
Oras Baia De Aries Partidul Romania Mare Furdui Mircea
Oras Baia De Aries Partidul Miscarea Populara Joldes Ioan-Cristian
Oras Baia De Aries Partidul Social Democrat Marzan Silviu
Oras Baia De Aries Partidul National Liberal Pandor Traian
Oras Baia De Aries Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Stanca Petru-Ioan
Oras Cimpeni Candidat Independent Andreica Lucian
Oras Cimpeni Partidul Social Democrat Andres Ioan-Calin
Oras Cimpeni Partidul Miscarea Populara Corches Dorel-Valer
Oras Cimpeni Partidul National Taranesc Crestin Democrat Gaita Virgil-Lucian
Oras Cimpeni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Oprea Maria-Elena
Oras Cimpeni Partidul National Liberal Pasca Cristian-Dan
Oras Cimpeni Partidul Romania Mare Precupas Calin
Oras Cugir Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dubles Ion-Cosmin
Oras Cugir Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Stefanie Lucian-Tiberiu
Oras Cugir Partidul National Liberal Teban Adrian Ovidiu
Oras Cugir Partidul Social Democrat Trifan Mircea-Augustin
Oras Cugir Partidul Miscarea Populara Vasile Sorin
Oras Ocna Mures Partidul Miscarea Populara Damian Liviu Rares
Oras Ocna Mures Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Herteg Horea
Oras Ocna Mures Partidul Social Democrat Leahu Ioan-Mircea
Oras Ocna Mures Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Marcu Razvan-Cornel
Oras Ocna Mures Candidat Independent Nicoara Nicolae-Ciprian
Oras Ocna Mures Partidul National Liberal Vinteler Silviu
Oras Teius Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Florea Dumitru
Oras Teius Partidul National Liberal Giurgiu-Sirb Stefan-Cosmin
Oras Teius Partidul Social Democrat Halalai Mirel-Vasile
Oras Teius Partidul Miscarea Populara Tricu Florin
Oras Zlatna Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Buciuman Emil Vasile
Oras Zlatna Partidul National Taranesc Crestin Democrat Clonta Nicolae
Oras Zlatna Partidul Miscarea Populara Crisan Gheorghe-Florin
Oras Zlatna Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Demenic Daniel
Oras Zlatna Partidul Social Democrat Nistor Nicolae-Florin
Oras Zlatna Partidul National Liberal Ponoran Silviu
Albac Partidul Social Democrat Negrea Silvian-Vasile
Albac Partidul Miscarea Populara Petrea Iosif-Petrisor
Albac Partidul National Liberal Todea Petru-Tiberiu
Almasu Mare Partidul Miscarea Populara Beca Alin-Florin
Almasu Mare Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dirlea Aron Petru
Almasu Mare Partidul Social Democrat Marc Gheorghe
Almasu Mare Partidul National Liberal Zaharie Aron
Arieseni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Bilc Toader
Arieseni Partidul Social Democrat Jurj Vasile-Marin
Arieseni Partidul National Liberal Pantea Gheorghe
Avram Iancu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Achimet Ionel
Avram Iancu Partidul Miscarea Populara Chira Dorel-Iosif
Avram Iancu Partidul National Liberal Heler Sandu
Avram Iancu Partidul Social Democrat Pogan Marinela-Corina
Berghin Partidul National Liberal Bica Vasile
Berghin Partidul Social Democrat Budula Marius
Berghin Partidul Miscarea Populara Coman Mihai-Traian
Bistra Partidul Social Democrat Balea Elena
Bistra Partidul Socialist Roman Berindei Constantin
Bistra Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Furdui Cornel
Bistra Partidul National Liberal Gligor Traian
Bistra Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Muntea Sorin-Constantin
Bistra Partidul Miscarea Populara Pop Sorin Cristian
Blandiana Partidul Miscarea Populara Cristea Ioan
Blandiana Partidul National Liberal Gherman Nicolae
Blandiana Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Halalae Dan-Alexandru
Blandiana Partidul Social Democrat Pisoiu Ioan
Bucerdea Granoasa Partidul National Liberal Aldea Ioan
Bucerdea Granoasa Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Masa Ilisie
Bucerdea Granoasa Partidul Miscarea Populara Moga Ovidiu
Bucerdea Granoasa Partidul Social Democrat Mondoc Ilie
Bucium Partidul National Liberal Amariei-David Sorinel
Bucium Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Armeana Valentin-Gabriel
Bucium Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Jurca Gheorghe
Bucium Partidul Miscarea Populara Marciuc Vasile
Bucium Partidul Social Democrat Napau Cornel
Cenade Partidul Social Democrat Banciu Aurel
Cenade Partidul National Liberal Neamtu Ilie
Cergau Partidul National Liberal Aldea Lenuta
Cergau Partidul Social Democrat Benchea Vasile
Cergau Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Bozosan Ioan-Lucian
Cergau Partidul Miscarea Populara Marginean Emanuel
Cergau Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Spatacean Gheorghe
Ceru-Bacainti Partidul National Liberal Crisan Mircea-Claudiu
Ceru-Bacainti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Giurgiu Remus-Florin
Ceru-Bacainti Partidul Miscarea Populara Trif Ioan
Cetatea De Balta Partidul National Liberal Comandaru Constantin
Cetatea De Balta Partidul Miscarea Populara Finta Ludovic
Cetatea De Balta Partidul Social Democrat Salcudean Gheorghe Cosmin
Ciugud Partidul Miscarea Populara Bucea Constantin
Ciugud Partidul Social Democrat Damian Gheorghe
Ciugud Partidul National Liberal Dreghiciu Ioan Nechifor
Ciugud Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Petrascu Cornel
Ciuruleasa Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Bexa Beniamin
Ciuruleasa Partidul Miscarea Populara Cioara Calin-Gheorghe
Ciuruleasa Partidul National Liberal Mihalachi Ioan
Ciuruleasa Partidul Social Democrat Tuhut Radu-Marcel
Cilnic Partidul National Liberal Oancea Ioan
Cilnic Partidul Miscarea Populara Tomescu Gheorghe-Claudiu
Cilnic Partidul Social Democrat Urban Adrian-Augustin
Craciunelu De Jos Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Barbulet Ioan
Craciunelu De Jos Partidul National Liberal Bubur Lenuta
Craciunelu De Jos Partidul Miscarea Populara Cristea Ana Daniela
Craciunelu De Jos Partidul Social Democrat Han Alina-Eugenia
Cricau Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Clamba Victor-Daian
Cricau Partidul National Liberal Lupsan Emil
Cricau Partidul Social Democrat Stremtan Iulian
Cut Partidul National Liberal Basca Sorin-Gheorghe
Cut Partidul Socialist Roman Daian Ilie
Cut Partidul Social Democrat Dinea Ioan
Cut Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ganga Claudiu-Sandel
Cut Partidul National Taranesc Crestin Democrat Popa Ioan
Cut Candidat Independent Reche Ioan
Cut Partidul Miscarea Populara Toma Sorin-Flaviu
Daia Romana Partidul Social Democrat Bisboaca Ana
Daia Romana Partidul National Liberal Haprian Visarion
Daia Romana Partidul Miscarea Populara Moldovan Silviu-Mihai
Daia Romana Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Scheau Teodor
Dostat Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Avram Elena
Dostat Partidul National Liberal Cindea Emilia-Livia
Dostat Partidul Social Democrat David Ioan
Farau Partidul National Liberal Barabas Gligor
Farau Partidul Miscarea Populara Indrei Ioan
Farau Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ludosan Ileana
Farau Candidat Independent Stoia Stefan
Galda De Jos Partidul Social Democrat Burnete Ioan
Galda De Jos Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Marie Petru
Galda De Jos Partidul Miscarea Populara Petrean Gheorghe-Iustin
Galda De Jos Partidul National Liberal Raica Romulus
Girbova Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Anghel Adrian
Girbova Partidul Social Democrat Lupean Liviu-Radu
Girbova Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Maniu Ioan
Girbova Partidul National Liberal Nedela Ioan
Girda De Sus Partidul Social Democrat Petruse Veniamin
Girda De Sus Partidul National Liberal Virciu Marin
Hopirta Partidul Social Democrat Nandrean Gheorghe-Nicusor
Hopirta Partidul National Liberal Popa Augustin
Hopirta Partidul Miscarea Populara Rosian Vasile
Horea Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Mates Anghelina
Horea Partidul Social Democrat Mates Dumitru
Horea Partidul Miscarea Populara Nicola Constantin-Sorin
Horea Partidul National Taranesc Crestin Democrat Nicola Nicolae
Horea Partidul National Liberal Olar Corneliu
Ighiu Partidul Social Democrat Popescu Bazil
Ighiu Partidul National Liberal Rusu Traian
Ighiu Partidul Miscarea Populara Stanciu Cornel
Ighiu Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Tolas Antonie-Nicolae
Intregalde Candidat Independent Boian Sabin
Intregalde Partidul National Liberal Florea Teodor
Intregalde Partidul Social Democrat Tecsa Nicolae
Jidvei Partidul Social Democrat Muntean Ioan
Jidvei Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Nemes Nicolae
Jidvei Partidul Miscarea Populara Pocean Florin
Jidvei Partidul National Liberal Trif Alin
Livezile Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Brad Rares Virgil
Livezile Partidul National Liberal Han Horatiu-Nicolae
Livezile Partidul Social Democrat Serban Tudor-Vasile
Livezile Partidul Miscarea Populara Sosa Emanoil
Lopadea Noua Partidul Social Democrat Ciungan Teodor
Lopadea Noua Partidul Romania Mare Crisan Ieronim
Lopadea Noua Partidul Miscarea Populara Farkas Stefan Laurentiu
Lopadea Noua Partidul National Liberal Indreiu Marian-Catalin
Lunca Muresului Uniunea Democrata Maghiara Din Romania Csegezi Edit-Susana
Lunca Muresului Partidul Miscarea Populara Finna Ernest-Botond
Lunca Muresului Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Georgiu Ioan
Lunca Muresului Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Hajmasan Dan-Ionel
Lunca Muresului Partidul Social Democrat Moldovan Ioan-Marcel
Lunca Muresului Partidul National Liberal Negrea Cornel-Daniel
Lupsa Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Barstan Filofteia
Lupsa Partidul Social Democrat Barzan Danut-Vasile
Lupsa Partidul National Taranesc Crestin Democrat Bucea Ioan-Liviu
Lupsa Partidul National Liberal Giurgiu Gheorghe-Nicolae
Lupsa Partidul Social Romanesc Pasca Ioan
Lupsa Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Penciu Ioan-Radu
Lupsa Partidul Romania Mare Sarb Valer-Ioan
Lupsa Partidul Miscarea Populara Vlad Ioan
Metes Candidat Independent Hanes Vasile
Metes Partidul Social Democrat Miclea Rodica Ioana
Metes Partidul National Liberal Opruta Dan-Cosmin
Metes Partidul Miscarea Populara Ursales Traian Nicolae
Mihalt Partidul Miscarea Populara Besoi Laurentiu-Marian
Mihalt Partidul National Liberal Breaz Flavius
Mihalt Partidul Social Democrat Florea Nicolae
Mihalt Partidul National Taranesc Crestin Democrat Stanea Alin-Octavian
Mihalt Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Truta Ion
Miraslau Partidul National Liberal Alexandru Liviu-Gigel
Miraslau Partidul Miscarea Populara Giurgiu Tünde-Renáta
Miraslau Partidul Social Democrat Porca Marian
Mogos Partidul Social Democrat Brad Daniel-Sorin
Mogos Partidul Miscarea Populara Cristea Viorel Cristian
Mogos Partidul National Liberal Macavei Mircea-Liviu
Noslac Partidul Miscarea Populara Milaciu Gheorghe-Victor
Noslac Partidul National Liberal Pop Dumitru
Noslac Partidul Social Democrat Ungurean Aurel-Cristian
Noslac Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Zilahi Florin Claudiu
Ocolis Partidul National Liberal Jucan Alin-Alexandru
Ocolis Partidul Social Democrat Serban Stefan
Ohaba Candidat Independent Bumb Maria
Ohaba Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Craciunean Nicolae
Ohaba Partidul Romania Unita Dragomir Ioan
Ohaba Partidul Social Democrat Mihaltan Adrian Nicolae
Ohaba Partidul Miscarea Populara Muresan Manuela-Eugenia
Ohaba Partidul National Liberal Stef Liliana-Elisabeta
Pianu Partidul Social Democrat Alion Alin-Gheorghe
Pianu Partidul National Liberal Petruse Marin Ioan
Pianu Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Voisan Lazar
Poiana Vadului Partidul National Liberal Avram Ilie
Poiana Vadului Partidul Miscarea Populara Bud Dragomir-Gheorghe
Poiana Vadului Partidul Social Democrat Toader Beniamin
Ponor Partidul Miscarea Populara Blaga Lucian-Dragos
Ponor Partidul Social Democrat Groza Mihai-Irinel
Ponor Partidul National Liberal Petrut Bujor
Posaga Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Bozian Iancu-Dan
Posaga Partidul National Liberal Bulgar Ionel
Posaga Partidul Social Democrat Giurgiu Mircea
Posaga Partidul Miscarea Populara Hagau Mircea
Radesti Partidul Social Democrat Irimie Ioan-Doru
Radesti Partidul National Liberal Nicula Alin-Teodor
Radesti Partidul Miscarea Populara Suteu Nicoleta-Elvira
Rimetea Partidul Social Democrat Cristea Vasile
Rimetea Partidul Miscarea Populara Koszta Iosif
Rimetea Erdélyi Magyar Néppárt – Partidul Popular Maghiar Din Transilvania Mihácsa László
Rimetea Partidul National Liberal Oancea Robert-Mihai
Rimetea Uniunea Democrata Maghiara Din Romania Szőcs Francisc
Rimet Partidul Miscarea Populara Herdea Silviu
Rimet Partidul Social Democrat Raica Vasile
Rimet Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Stefanut Marinela-Maria
Rimet Partidul National Liberal Tecsa Nicolaie
Rosia De Secas Partidul National Liberal Bogdan Vasile-Nicolae
Rosia De Secas Partidul Social Democrat Cristea Ioan
Rosia De Secas Partidul Miscarea Populara Muntean Livia
Rosia Montana Candidat Independent Bolog Elisabeta Manuela
Rosia Montana Partidul Social Romanesc Botar Valentin-Ionel
Rosia Montana Partidul Social Democrat Bucuristean Sorin-Gheorghe
Rosia Montana Partidul Miscarea Populara Cenusa Claudiu-Marin
Rosia Montana Candidat Independent Darie Tica
Rosia Montana Partidul National Liberal Furdui Eugen
Rosia Montana Partidul Romania Mare Galdau Tiberiu-Nicolae
Rosia Montana Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Morariu Vasile
Rosia Montana Asociatia Partida Romilor “Pro-Europa” Nuta Doru-Daniel
Salciua Partidul National Taranesc Crestin Democrat Bora Vasile
Salciua Partidul Social Democrat Carja Gheorghe
Salciua Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Chirila Valentin
Salciua Partidul National Liberal Lombrea Vasile
Salistea Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Daian Nicolae-Alin
Salistea Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Socaciu Sorin-Ioan
Salistea Partidul National Liberal Stanila Aurel-Emil
Salistea Partidul Social Democrat Viorel Ioan
Sasciori Partidul Social Democrat Cernat Aurelian-Ioan
Sasciori Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Draghiciu Vasile
Sasciori Partidul National Liberal Morar Nicolae-Florin
Sasciori Partidul Socialist Roman Pantiru Nicolae-Daniel
Sasciori Candidat Independent Stanila Nicolae
Sasciori Partidul Miscarea Populara Titianu Marius-Constantin
Scarisoara Partidul National Liberal Costea Cristian-Vasile
Scarisoara Partidul Social Democrat Pasca Gheorghe-Dumitru
Sincel Partidul Miscarea Populara Anusca Stefania-Maria
Sincel Partidul Social Democrat Brasovean Alexandru
Sincel Partidul National Taranesc Crestin Democrat Cipariu Darius-Alexandru
Sincel Partidul National Liberal Fratila Ilie
Sincel Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Oniga Gheorghe-Lucian
Sincel Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Pusca Mihaela-Monica
Sintimbru Partidul Miscarea Populara Bregar Petru-Andrei
Sintimbru Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Gruita Ioan
Sintimbru Partidul National Liberal Popa Ioan-Iancu
Sintimbru Partidul Social Democrat Stanca Emilian
Sohodol Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Baesan Mariana
Sohodol Partidul Social Democrat Berindeie Marius-Cristian
Sohodol Partidul National Liberal Corches Sorin-Constantin
Sohodol Partidul Miscarea Populara Coroiu Iosif
Sohodol Partidul Romania Mare Sicoe Dan-Nicolae
Sohodol Partidul M10 Trif Gheorghe-Nicolae
Stremt Partidul National Liberal Florea Corneliu
Stremt Partidul Miscarea Populara Moldovan Vasile
Stremt Partidul Social Democrat Popa Traian Stefan
Sibot Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Filimon Vasile Marcel
Sibot Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Herlea Dacian
Sibot Partidul Social Democrat Stanca Vasile
Sibot Partidul National Liberal Tomus Ilie
Sona Partidul Miscarea Populara Folea Cornel-Florin
Sona Partidul National Liberal Marginean Teodor-Florin
Sona Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Oancea Iosif
Sona Partidul Social Democrat Pepelea Ioan
Sona Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Velesasan Ilie-Iusti
Spring Partidul Social Democrat Mercurean Vasile-Iulian
Spring Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Rusu Daniel-Gheorghe
Spring Partidul National Liberal Stanila Iulia
Sugag Partidul Miscarea Populara Deoanca Dumitru
Sugag Candidat Independent Grosu Dumitru Iulian
Sugag Partidul Social Democrat Grosu Gheorghe
Sugag Partidul National Liberal Jinar Constantin
Sugag Partidul Socialist Roman Tepes Mihai-Benone
Unirea Partidul National Liberal Alba Gheorghe
Unirea Partidul Miscarea Populara Copindean Carmen
Unirea Partidul Social Democrat Metea Cristinel-Ioan
Unirea Uniunea Democrata Maghiara Din Romania Vincze Andrei
Vadu Motilor Partidul Miscarea Populara Bodea Cornel
Vadu Motilor Partidul National Liberal Lazea Nicolae
Vadu Motilor Partidul Social Romanesc Paven Mircea-Ion
Valea Lunga Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Aldea Dan-Florin
Valea Lunga Partidul Social Democrat Bocea Lucian Emilian
Valea Lunga Partidul Miscarea Populara Hususan Ioan Radu
Valea Lunga Partidul National Liberal Pusca Vasile
Vidra Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Bota Vasile-Dan
Vidra Partidul Social Democrat Burz Sorin-Ilie
Vidra Partidul Miscarea Populara Paven Marius-Cristian
Vidra Partidul National Liberal Resiga Ioan-Alexandru
Vidra Partidul National Taranesc Crestin Democrat Tomus Nicolae-Emilian
Vidra Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Vesa Gelu-Daniel
Vintu De Jos Partidul Miscarea Populara Banica Ioan-Stefan
Vintu De Jos Partidul National Liberal Barbu Petru-Ioan
Vintu De Jos Partidul Social Romanesc Bogatan Ioan
Vintu De Jos Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Filimon Sorin-Petru
Vintu De Jos Partidul Verde Josan Ion-Iosif
Vintu De Jos Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Lazar Aurelia
Vintu De Jos Partidul Social Democrat Vlad Gheorghe
 

Sursa: Pro TV


VIDEO PROTVPLUS.RO