REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016, TIMIS. Nicolae Robu a obtinut un nou mandat la primaria Timisoarei. PSD are 52 de primari

06-06-2016 15:01

Nicolae Robu

REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016. Liberalul Nicolae Robu ramane edil al Timisoarei, dar social-democratii au obtinut 52 primarii in judet.

REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016. 

Primarul in exercitiu al Timisoarei, Nicolae Robu (PNL), a castigat cel de-al doilea mandat cu 52,9% din voturile valabil exprimate ale electorilor prezenti duminica la urne, potrivit rezultatelor finale prezentate de Biroul Electoral Municipal Timisoara.

Astfel, Nicolae Robu a fost votat de 41.531 de electori (52,9%), in timp ce principalul contracandidat, deputatul Florin Birsasteanu (PSD) a primit 17.819 voturi, (22,69%), iar independentul Adrian Orza - 5.677 de voturi (7,23%). Au urmat Marius Dugulescu (PMP) pentru care si-au exprimat optiunea 4.130 de alegatori (5,26%), deputatul Zsolt Molnar (UDMR) cu 2.741 voturi (3,49%), Ilarie Bordeasu (ALDE) cu 2.239 de voturi (2,85%), deputatul Ion Raducanu (UNPR) cu 1.543 de voturi, Simona Tiriteu (Partidul BUN) cu 781 de voturi, Liviu Bacana (PRU) cu 766 voturi, Petrica Folica (PND) cu 688 de voturi si Cosmin Trif (PPUSL) cu 589 de voturi.

In noul Consiliu Local Timisoara, PNL a obtinut 12 mandate, PSD - 9, PMP - 2, UDMR - 2, ALDE - 1 si unul independentul Adrian Orza.

Pe de alta parte, potrivit BEJ, in judetul Timis, din cele 239.170 de voturi valabil exprimate, un numar de 89.166 de sufragii (37,28%) merg la PSD, in timp ce PNL a obtinut 77.060 de voturi (32,21%), UNPR - 16.066 de voturi (6,71%), PMP - 13.752 de voturi (5,74%), ALDE - 13.156 de voturi (5,5%), iar UDMR- 10.670 de voturi (4,46%).

In Consiliul Judetean Timis, PSD ii revin 16 mandate (deputatul Sorin Grindeanu, Calin Dobra, Dan Poenaru, deputatul Catalin Tiuch, Adrian Negoita, Mihai Ritivoiu, Adrian Pau, Dorin Cutu, Romanita Jumanca, Victor Dumitrascu, Dean Plavosin, Nicolae Badina, Cristian Dolecek, Catalin Sima, Alexandru Iovescu si Marius Gavrilas); PNL va avea 14 mandate (deputatul Alin Popoviciu, Marian Constantin Vasile, Nicolae Bitea, Mihaita Bojin, Cosmin Costa, Bogdan Voprian, Liviu Borha, Ligius Cosmin Buboi, Liviu Cocean, Lucian Blaga, Viorel Coifan, Adrian Stef, Adrian Pascuta, Dan Ioan Sarmes); UNPR a obtinut 3 mandate (Titu Bojin, deputatul Ion Raducanu si Viorel Matei), ALDE ii revin 2 mandate (Stefan Stancu si Ion Davitoiu), iar PMP intra cu 2 mandate (Roxana Iliescu, Dorin Candea).

PSD a reusit sa-si impuna primari in 52 de localitati, PNL are 39 de primari, UDMR ALDE si UNPR cate doi, in timp ce un independent a reusit sa castige o primarie, iar intr-o comuna s-a ajuns la balotaj, candidatul PSD si cu cel al PNL obtinand acelasi numar de voturi.

PSD a pierdut, insa, Primaria Orasului Buzias, detinuta timp de mai multe mandate de candidatul sau, in favoarea candidatului PNL si recastiga orasul Recas, intrucat primarul care a fost la PNL a trecut inainte de alegeri la PSD.

ALEGERI LOCALE 2016. Candidatii la functia de primar in judetul Timis

Candidatii la functia de primar in municipiul Timisoara:
Uniunea Bulgara Din Banat - Romania Nacov Gheorghe
Candidat Independent Petrisor Liviu
Municipiul Timisoara Partidul Romania Unita Bacana Liviu
Municipiul Timisoara Partidul Social Democrat Birsasteanu Florica
Municipiul Timisoara Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Bordeasu Ilare
Municipiul Timisoara Partidul Miscarea Populara Dugulescu Marius-Cristinel
Municipiul Timisoara Partidul National Democrat Folica Petrica
Municipiul Timisoara Uniunea Democrata Maghiara Din Romania Molnar Zsolt
Municipiul Timisoara Candidat Independent Orza Adrian-Romita
Municipiul Timisoara Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Raducanu Ion
Municipiul Timisoara Partidul National Liberal Robu Nicolae
Municipiul Timisoara Partidul ”Blocul Unitatii Nationale” Tiriteu Simona-Gabriela
Municipiul Timisoara Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Trif Cosmin-Florin

Candidatii la functia de primar in municipiul Lugoj:
Municipiul Lugoj Partidul National Liberal Ambrus Ioan
Municipiul Lugoj Partidul Social Democrat Boldea Francisc-Constantin
Municipiul Lugoj Candidat Independent Brindusoni Emil-Liviu
Municipiul Lugoj Candidat Independent Buciu Alexandru-Claudiu
Municipiul Lugoj Partidul Ecologist Roman Craciun Ioan-Sorin
Municipiul Lugoj Partidul Social Romanesc Goia Dimitrie
Municipiul Lugoj Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Hanes Ioan
Municipiul Lugoj Candidat Independent Martinescu Marius Tiberiu
Municipiul Lugoj Partidul Miscarea Populara Mustetiu Catalin
Municipiul Lugoj Uniunea Democrata Maghiara Din Romania Pozsar Iosif


Oras Buzias Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Aldan Florian-Petru
Oras Buzias Alianta Pentru Buzias Hudrea Ioan-Dorel
Oras Buzias Partidul Social Democrat Ilas Alger-Viorel
Oras Buzias Forumul Democrat Al Germanilor Din Romania Kanton Iosif
Oras Buzias Partidul Romania Mare Morariu Daniel
Oras Buzias Partidul National Liberal Munteanu Sorin
Oras Ciacova Candidat Independent Capucean Ana
Oras Ciacova Partidul National Liberal Filip Petru
Oras Ciacova Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Florea Elena
Oras Ciacova Partidul Social Democrat Ghera Dacian-Razvan
Oras Ciacova Partidul Miscarea Populara Tabacu Petru
Oras Deta Alianta Pentru Viitor Orsos Nicoleta-Daniela
Oras Deta Partidul National Liberal Roman Petru
Oras Deta Forumul Democrat Al Germanilor Din Romania Samantu Gerhart
Oras Faget Partidul National Liberal Avram Marcel
Oras Faget Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Berbeca Nicu-Sorin
Oras Faget Partidul Social Democrat Birau Victor
Oras Faget Partidul National Democrat Costeant Dorel
Oras Faget Partidul Miscarea Populara Gruescu Anton
Oras Gataia Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Apro Mihai
Oras Gataia Partidul National Liberal Cozarov Raul
Oras Gataia Partidul Miscarea Populara Gheta Paul-Cosmin
Oras Gataia Partidul Social Democrat Ionesi Adrian-Ghita
Oras Jimbolia Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Fechete Sandu Marian
Oras Jimbolia Partidul Social Democrat Gorgan Daniel
Oras Jimbolia Partidul National Liberal Postelnicu Darius-Adrian
Oras Jimbolia Partidul Miscarea Populara Tanc Danut
Oras Jimbolia Uniunea Democrata Maghiara Din Romania Toth Gabor
Oras Jimbolia Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Triscau Petru-Florinel
Oras Jimbolia Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Tudorica Valentin
Oras Recas Partidul ”Blocul Unitatii Nationale” Hajnal Darius-Ioan
Oras Recas Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Nicula Daniel Silviu
Oras Recas Partidul National Liberal Pasca Marinel
Oras Recas Partidul Social Democrat Pavel Teodor
Oras Recas Candidat Independent Popovici Ioan
Oras Sannicolau Mare Partidul Social Democrat Farca Manuel
Oras Sannicolau Mare Partidul National Liberal Groza Danut
Oras Sannicolau Mare Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Jebeleanu Roxana-Alina
Oras Sannicolau Mare Partidul Miscarea Populara Muntean Dorin-Horia
Oras Sannicolau Mare Partidul ”Blocul Unitatii Nationale” Rotaru Gabriel
Oras Sannicolau Mare Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Suciu Flavia
Balint Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Bekesi Iuliu
Balint Partidul Social Democrat Crasovan Danut
Balint Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Cuzman Danut-Vasile
Balint Partidul National Liberal Marchevici Maximilian-Roman
Balint Uniunea Democrata Maghiara Din Romania Rummel Francisc
Balint Partidul National Democrat Todea Lucian-Nicolae
Banloc Partidul Romania Mare Balota Mircea
Banloc Candidat Independent Bizian Ion
Banloc Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Curchi Marian-Claudiu
Banloc Partidul National Taranesc Crestin Democrat Ianc Martian
Banloc Partidul ”Blocul Unitatii Nationale” Mitca Ion
Banloc Partidul Social Democrat Tota Cornel
Banloc Partidul National Liberal Trifonescu Lucian
Bara Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Cinca Sorinel-Gabriel
Bara Partidul Miscarea Populara Danila Gheorghe
Bara Partidul Social Democrat Lazarescu Ioan
Bara Partidul National Liberal Lelea Ioan Cornel
Beba Veche Partidul National Liberal Ardelean Gheorghe
Beba Veche Partidul Social Democrat Bohancanu Ioan
Beba Veche Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Horvath Stefan
Becicherecu Mic Partidul National Liberal Buzatu Constantin
Becicherecu Mic Partidul Miscarea Populara Fridrich Arno Alfred
Becicherecu Mic Partidul Social Democrat Rusu Raimond-Ovidiu
Belint Alianta Pentru Viitor Jivu Ioan
Belint Partidul National Liberal Laza Gheorghe-Florin
Belint Partidul M10 Savescu Mircea
Bethausen Partidul Social Democrat Lihoni Ioan
Bethausen Partidul National Democrat Rusu Nicolae
Bethausen Partidul National Liberal Sarbu Dacian-Vasile
Bethausen Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Suciu Ioan
Biled Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Chirtan Alexandru-Dan
Biled Partidul Social Democrat David Cristian-Felician
Biled Partidul Social Romanesc Duta Leontin
Biled Partidul Miscarea Populara Marcus Marcel
Biled Partidul National Liberal Oprisa Ovidiu-Ioan
Birda Partidul Miscarea Populara Cata Silvius
Birda Partidul National Liberal Cotos Rodica
Birda Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Itu Ioan
Birda Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ofiter Maria
Birda Partidul Social Democrat Stoian Gheorghe-Marius
Birna Partidul National Liberal Balintoni Nicolae
Birna Partidul Social Democrat Pecora Dumitru
Bogda Partidul Miscarea Populara Cotoc Danut-Florin
Bogda Partidul Social Democrat Luca Dorel
Bogda Partidul National Liberal Prisecaru Gigel
Boldur Partidul National Liberal Ardelean Ioan-Calin
Boldur Partidul Social Democrat Stoi Constantin-Cristian
Boldur Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Tigris Daniel
Boldur Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Zgriba Ioan
Brestovat Partidul National Liberal Dobra Eugen
Brestovat Partidul Social Democrat Dobre Nica
Brestovat Partidul National Democrat Pospischil Ioan
Bucovat Partidul National Liberal Jivan Tiberiu Ionel
Bucovat Partidul Social Democrat Turcanu Cristian-Dorin
Carpinis Partidul National Liberal Contiu Emanuel
Carpinis Partidul Miscarea Populara Feimar Magdalena
Carpinis Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Iepuras Cristian-Alexandru
Carpinis Candidat Independent Jivoin Ovidiu-Alin
Carpinis Partidul Social Democrat Sima Ioan
Cenad Partidul Social Democrat Clisic Marioara
Cenad Partidul National Liberal Craciun Nicolae
Cenad Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Vincau Radu-Eugen
Cenei Partidul Social Democrat Baia Adrian-Claudiu
Cenei Candidat Independent Berinde Octavia-Ecaterina
Cenei Partidul National Liberal Ilas Gabriel
Cenei Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Palade Sandel
Checea Partidul National Liberal Birdean Dorin-Liviu
Checea Partidul Social Democrat Matei Marius-Ioan
Checea Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Valea Aranca-Irina
Cheveresu Mare Partidul National Liberal Doma Ioan
Cheveresu Mare Partidul Social Democrat Muia Marcel
Cheveresu Mare Partidul Miscarea Populara Nagy Simona-Adriana
Comlosu Mare Partidul National Liberal Craciun Cristian-Viorel
Comlosu Mare Partidul Social Democrat Stefanescu Ovidiu-Nicolae
Costeiu Partidul Miscarea Populara Blajovan Vasile-Daniel
Costeiu Partidul Social Democrat Carebia Petru
Costeiu Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Lelescu Constantin
Costeiu Partidul National Liberal Nicoli Catalin
Criciova Partidul ”Blocul Unitatii Nationale” Anastasoaei Gheorghe
Criciova Partidul Social Democrat Catana Cristian-Iosif
Criciova Partidul National Liberal Cornean Dorin-Lazar
Curtea Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Capotescu Sorin-Toma
Curtea Partidul Miscarea Populara Catlan Mihai-Eugen
Curtea Partidul Ecologist Roman Catuta Pedro-Cosmin
Curtea Partidul Social Democrat Grecu Mircea
Curtea Partidul National Liberal Iacob Danut
Darova Partidul National Taranesc Crestin Democrat Cherciu Viorel-Aurel
Darova Partidul Social Democrat Costandana Nicolae
Darova Partidul Miscarea Populara Duicu Petrica-Cornel
Darova Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Micsa Daniel
Darova Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Nedelea Dumitru
Darova Partidul National Liberal Tilihoi Sorin
Denta Partidul Miscarea Populara Albu Mariana
Denta Candidat Independent Botea Ionut
Denta Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Cerb Ion
Denta Partidul National Liberal Giorici Laurentiu
Denta Partidul Social Democrat Iacob Slavolub
Denta Partidul Romania Mare Pavel Nicu
Denta Partidul Ecologist Roman Raciov Sebastian
Dudestii Noi Partidul M10 Belba Ion
Dudestii Noi Partidul Social Democrat Capsali Adrian-Leonida
Dudestii Noi Partidul Romania Mare Chirvasitu Gheorghe
Dudestii Noi Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Condeescu Romulus
Dudestii Noi Partidul Miscarea Populara Florea Ioan
Dudestii Noi Partidul National Liberal Nica Alin-Adrian
Dudestii Noi Partidul Ecologist Roman Porojan Marius-Cosmin
Dudestii Vechi Partidul Social Democrat Berceanu Iancu-Constantin
Dudestii Vechi Partidul National Liberal Cucalan Bono
Dudestii Vechi Partidul Miscarea Populara Kalapis Valeria
Dudestii Vechi Uniunea Bulgara Din Banat - Romania Nacov Gheorghe
Dudestii Vechi Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Petcov Gheorghe
Dudestii Vechi Partidul Ecologist Roman Pop Dumitru
Dumbrava Partidul National Liberal Dragan Tomita
Dumbrava Partidul Social Democrat Gherghina Petru
Dumbrava Uniunea Democrata Maghiara Din Romania Ihasz Ioan
Dumbrava Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Lazarescu Nicolae
Dumbrava Partidul Miscarea Populara Penelea Claudiu
Dumbravita Partidul National Liberal Abalaru Iulian-Alexandru
Dumbravita Partidul National Taranesc Crestin Democrat Ágoston Ődőn
Dumbravita Partidul Miscarea Populara Csizmadia Alin-Sebastian
Dumbravita Partidul Uniunea Crestin Democrata Din Romania Dumitrascu Raluca-Mihaela-Bianca
Dumbravita Partidul Social Democrat Malac Victor
Dumbravita Uniunea Democrata Maghiara Din Romania Miklos Árpád
Dumbravita Partidul National Democrat Muresan Danil
Dumbravita Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Nagy Balazs
Dumbravita Candidat Independent Patrichi Ionel
Dumbravita Candidat Independent Toma Iulian
Fibis Partidul National Liberal Carcea Gheorghe-Dorel
Fibis Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Ignat Ioan
Fibis Partidul Miscarea Populara Laiu Gabriel
Fibis Partidul Social Democrat Mihai Dan-Gheorghe
Fibis Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Pelea Gheorghe-Marinel
Firdea Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Bumba Bujor-Petru
Firdea Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Capotescu Lion
Firdea Partidul Social Democrat Ladariu Gheorghe
Firdea Partidul National Liberal Lupulescu Samuel
Foeni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Borlovan Valerica
Foeni Candidat Independent Calugar Gheorghe-Emil
Foeni Partidul National Liberal Cizmas Miomir-Dobrivoi
Foeni Partidul Social Democrat Jurchita Tiberiu
Gavojdia Partidul Social Romanesc Constantin Cristian-Laurentiu
Gavojdia Partidul Social Democrat Enchescu Doru
Gavojdia Partidul Miscarea Populara Furgi Mihai
Gavojdia Partidul National Liberal Stoica Danut-Toma
Ghilad Partidul National Liberal Guran Cornel
Ghilad Partidul Miscarea Populara Isfan Gheorghe-Cornel
Ghilad Partidul Social Democrat Neamtu Marcel-Florin
Ghiroda Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Burnete Nicoleta
Ghiroda Partidul National Taranesc Crestin Democrat Cadariu Vasile-Dorel
Ghiroda Partidul Social Democrat Cinca Marcel
Ghiroda Partidul Miscarea Populara Dumitru Cosmin
Ghiroda Partidul Verde Maxim Maximilian-Vasile
Ghiroda Partidul National Liberal Stanusoiu Ionut
Ghiroda Partidul National Democrat Taurescu Casian
Ghizela Partidul Social Democrat Jurji Ioan
Ghizela Partidul Miscarea Populara Magdin Simona
Ghizela Partidul National Liberal Mirean Mircea-Dinu
Giarmata Uniunea Ucrainenilor Din Romania Bota Luca
Giarmata Partidul Social Democrat Bunescu Virgil
Giarmata Partidul National Liberal Delvai Ion
Giarmata Partidul M10 Feraru Florian
Giarmata Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Fonta Marcel-Gheorghe
Giarmata Partidul Miscarea Populara Mihalceanu Claudiu
Giarmata Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Nituca Vasile
Giarmata Partidul Ecologist Roman Pop Mariana
Giarmata Candidat Independent Rosian Gavril
Giarmata Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Sas Mirela
Giera Partidul National Liberal Lutoaica Gheorghe
Giera Partidul Miscarea Populara Paionschi Dalibor-Sasa
Giera Partidul National Democrat Schneider Liviu
Giera Uniunea Democrata Maghiara Din Romania Vajda Sandor
Giera Partidul Social Democrat Vicol Radu--Ionel
Giroc Partidul Verde Aga Petru-Dorin
Giroc Partidul National Democrat Contescu Ramona
Giroc Partidul National Liberal Golban Florin
Giroc Partidul Social Democrat Toma Iosif-Ionel
Giulvaz Partidul National Liberal Butu Solomon-Alexandru
Giulvaz Candidat Independent Catau Sorin-Constantin
Giulvaz Uniunea Sarbilor Din Romania Chiru Radislav-Alin
Giulvaz Partidul Social Democrat Cristeti Florentin-Gheorghe
Giulvaz Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Pintescu Constantin-Teodor
Giulvaz Partidul ”Blocul Unitatii Nationale” Purice Cristina-Aurelia
Giulvaz Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Strecicu Pompiliu-Cornel
Gottlob Partidul National Liberal Nastor Gheorghe
Iecea Mare Partidul National Liberal Codrescu Ovidiu-Ioan
Iecea Mare Partidul Miscarea Populara Dragan Sorin
Iecea Mare Partidul National Taranesc Crestin Democrat Miha Iulius-Nicolae
Iecea Mare Partidul Social Democrat Tomulea Liviu-Stefan
Jamu Mare Partidul National Liberal Diaconu Marian-Tudorica
Jamu Mare Partidul Social Democrat Filipiac Valeriu-Nicolae
Jamu Mare Partidul Miscarea Populara Rat Valer-Gratian
Jebel Partidul Social Democrat Bociu Ionel-Sabin-Emil
Jebel Partidul Miscarea Populara Bojin Ioan
Jebel Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Cionca Aurel-Ioan
Jebel Partidul National Liberal Petrus Teodor
Jebel Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Savoiu Constantin-Cristian
Jebel Candidat Independent Vatris Dan-Ciprian
Lenauheim Partidul Miscarea Populara Cioabla Tudorel
Lenauheim Partidul Social Democrat Mateas Melanie-Gabriela
Lenauheim Partidul Romania Unita Popa Ioan-Marin
Lenauheim Partidul National Liberal Suciu Ilie
Liebling Partidul ”Blocul Unitatii Nationale” Ceausiu Constantin
Liebling Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Coblis Partenie
Liebling Partidul Miscarea Populara Crancu Ioan
Liebling Partidul Social Democrat Marghitas Ioan-Sergiu
Liebling Partidul National Liberal Munteanu Ioan-Gheorghe
Liebling Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Plesa Radu-Marius
Liebling Partidul M10 Popa Mihaela
Livezile Partidul Social Democrat Ceruti Giancarlo
Livezile Partidul Miscarea Populara Lupu Dumitru
Livezile Partidul National Liberal Varga Stefan
Lovrin Partidul National Liberal Graur Vasile
Lovrin Partidul Social Democrat Marincus Adrian
Margina Partidul Miscarea Populara Campian Ionel
Margina Partidul Social Democrat Costa Ionel
Margina Partidul National Liberal Tutac Crinel Milu
Masloc Partidul Social Democrat Bartha Francisc
Masloc Partidul Ecologist Roman Boiciuc Sorin Vasile
Masloc Partidul Romania Unita Coras Ardelean
Masloc Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Iercu Eugen
Masloc Partidul National Liberal Lupu Ionel
Manastiur Partidul Miscarea Populara Crista Aurel
Manastiur Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Crista Aurel
Manastiur Partidul Social Democrat Curuti Ionel
Manastiur Partidul National Liberal Lera Vasile
Manastiur Partidul National Democrat Otescu Adrian-Ionel
Moravita Partidul Miscarea Populara Brazdau Remus-Razvan
Moravita Partidul Social Democrat Fistea Ion
Moravita Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ghira Irinel
Moravita Partidul National Liberal Sirbu Mihaela
Moravita Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Slabu Gheorghe
Moravita Candidat Independent Turculetu Dumitru-Ioan
Mosnita Noua Partidul National Liberal Bucur Florin-Octavian
Mosnita Noua Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Iscrulescu Catalin
Mosnita Noua Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Petruse Remus-Vasile
Mosnita Noua Partidul Social Democrat Sorincau Ioan
Nadrag Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Jurj Remus
Nadrag Partidul National Liberal Minea Vasile
Nadrag Partidul Social Democrat Muntean Liviu
Nitchidorf Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Dima Costica
Nitchidorf Partidul Social Democrat Draghici Danut-Ionel
Nitchidorf Partidul National Liberal Dragos Margareta
Nitchidorf Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Stoenescu Octavian
Nitchidorf Partidul Miscarea Populara Thompson Peter
Ohaba Lunga Partidul Miscarea Populara Florea Alexandru-Laurentiu
Ohaba Lunga Partidul Social Democrat Lazarescu Ion
Ohaba Lunga Partidul National Liberal Pascut Nicolaie
Ortisoara Partidul Miscarea Populara Neag Nicolae
Ortisoara Partidul National Liberal Redis Marius-Constantin
Ortisoara Partidul Social Democrat Sobolu Gheorghe-Aleodor
Otelec Partidul Social Democrat Fechete Sidor
Otelec Erdélyi Magyar Néppárt – Partidul Popular Maghiar Din Transilvania Kozma Stefan
Otelec Uniunea Democrata Maghiara Din Romania Kuti Klara
Otelec Partidul Miscarea Populara Manea George Petru
Otelec Partidul National Liberal Pascu Vasile-Valentin
Parta Partidul Miscarea Populara Bors Mihaela-Felicia
Parta Partidul National Liberal Coroama Valentin
Parta Partidul Social Democrat Petricas Mihai
Padureni Partidul National Liberal Ignuta Dorin
Padureni Partidul Social Democrat Trip Nicu
Peciu Nou Partidul ”Blocul Unitatii Nationale” Carac Miodrag-Ionel
Peciu Nou Alianta Pentru Viitor Dragan Gabriel-Razvan
Peciu Nou Partidul National Liberal Farcalau Ioan
Periam Partidul Social Democrat Dumitras Cornel
Periam Partidul National Liberal Isai Lucia-Emilia
Periam Partidul ”Blocul Unitatii Nationale” Tomoioaga Cosmin
Pesac Partidul National Liberal Borcila Adrian
Pesac Partidul Miscarea Populara Olteanu Ioan-Alexandru
Pesac Partidul Social Democrat Toma Cornel
Pietroasa Partidul National Liberal Barbu Lucian
Pietroasa Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ciocea Virgiliu-Victor
Pietroasa Partidul Miscarea Populara Radu Daniel
Pietroasa Partidul Social Democrat Simoc Ioan
Pischia Partidul ”Blocul Unitatii Nationale” Cionca Ioan
Pischia Partidul Social Democrat Coman Ioan-Mihai
Pischia Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Guta Horatiu-Nicolae
Pischia Partidul National Liberal Sas Ioan
Racovita Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Catana Ioan-Valentin
Racovita Partidul National Liberal Catrinoi Valentin-Ioan
Racovita Partidul Ecologist Roman Crestescu Nicolae
Racovita Partidul National Democrat Dumitru Bogdan-Gheorghe
Racovita Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Jilavu Horea-Ion
Racovita Partidul Social Democrat Nanu Ion
Racovita Partidul Miscarea Populara Stoia Dorin-Cristian
Remetea Mare Partidul National Liberal Chira Traian
Remetea Mare Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Davitoiu Ion
Remetea Mare Partidul Social Democrat Glubov Ilie
Sacosu Turcesc Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Bas Anca-Marcela
Sacosu Turcesc Partidul Miscarea Populara Harceaga Emanoil
Sacosu Turcesc Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Jurca Ioan-Doru
Sacosu Turcesc Partidul Social Democrat Koller Gabriel-Adrian
Sacosu Turcesc Partidul National Liberal Todorescu Mircea
Saravale Partidul National Liberal Ciobu Constantin
Saravale Candidat Independent Misaras Danut
Saravale Candidat Independent Petrisor Liviu
Saravale Partidul Social Democrat Stoian Sava
Satchinez Partidul National Liberal Calianu Liliana
Satchinez Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Cheaua Florin Olimpiu
Satchinez Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Gehl Nicolae
Satchinez Partidul Ecologist Roman Ghiata Adrian-Vasile
Satchinez Partidul Social Democrat Mihalescu Liviu-Simion
Satchinez Partidul Miscarea Populara Stancu Costica
Sacalaz Partidul National Liberal Brindusa Silviu-Adrian
Sacalaz Partidul Renasterea Sacalazului Ceparu Marioara
Sacalaz Partidul ”Blocul Unitatii Nationale” Mezei Cristina
Sacalaz Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Muresan Cornel-Eugen
Sacalaz Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Rauti Petru
Sacalaz Partidul Social Democrat Todasca Ilie
Sacalaz Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Vasiu Liviu Ioan
Sanpetru Mare Partidul Ecologist Roman Dragomir Dan
Sanpetru Mare Partidul National Liberal Iorgovan Borco-Sreda
Sanpetru Mare Partidul Miscarea Populara Muntean Florin
Sanpetru Mare Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Nedelcu Niculina
Sanpetru Mare Partidul Social Democrat Popovici Viorel
Sanpetru Mare Candidat Independent Trifoi Luca
Sanpetru Mare Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Vid Nicolae
Secas Partidul Social Democrat Buresin Sergiu-Adrian
Secas Partidul National Liberal Mates Violeta
Secas Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Munteanu Ioan
Secas Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Pop Simion
Sinandrei Partidul Uniunea Crestin Democrata Din Romania Chifan Raul-Alexandru
Sinandrei Partidul Social Democrat Coman Claudiu-Florin
Sinandrei Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Fanut Vasile-Dorin
Sinandrei Partidul Miscarea Populara Onica Sandu-Cristian
Sinandrei Partidul National Taranesc Crestin Democrat Rozovlean Ioan
Sinandrei Partidul National Liberal Truica Marian
Sinmihaiu Roman Candidat Independent Danc Livius-Gabriel
Sinmihaiu Roman Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Engelmann Adrian-Vasile
Sinmihaiu Roman Partidul Miscarea Populara Grosu Valentin
Sinmihaiu Roman Partidul Social Democrat Marcuti Viorel
Sinmihaiu Roman Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Matis Teodor
Sinmihaiu Roman Candidat Independent Mihailescu Liviu-Stelian
Sinmihaiu Roman Partidul M10 Silaghi Ioan
Sinmihaiu Roman Partidul National Liberal Trifan Nicolae
Sinmihaiu Roman Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Voin Ionut-Sorin
Sag Partidul M10 Ciocirlan Dumitru
Sag Forumul Democrat Al Germanilor Din Romania Hubert Alexandru Nicolae
Sag Candidat Independent Leu Darco-Gheorghe
Sag Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Luca Florin
Sag Partidul National Liberal Precup Andrei-Daniel
Sag Partidul Social Democrat Rosu Flavius-Alin
Sag Candidat Independent Stroescu Valentina
Sandra Partidul National Liberal Savu Luchian
Sandra Partidul Miscarea Populara Zbant Mihaiel
Stiuca Partidul National Liberal Bejera Vasile
Stiuca Partidul Miscarea Populara Brasoveanu Ionut
Stiuca Partidul Social Democrat Laver Sorin
Teremia Mare Partidul Social Democrat Ciocoiu Nicolai-Catalin
Teremia Mare Candidat Independent Cretu Toader
Teremia Mare Candidat Independent Gui Cornel-Vasile
Teremia Mare Candidat Independent Martin Maria-Rita
Teremia Mare Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Sarbu Doru-Dumitru
Teremia Mare Partidul National Liberal Sintean Cosmin Gheorghe
Teremia Mare Partidul Romania Mare Tache Ilie
Tomesti Partidul Miscarea Populara Dragos Iosif
Tomesti Partidul Social Democrat Grecu-Murarescu Alin-Vasile
Tomesti Partidul National Liberal Medelean Costel
Tomesti Partidul ”Blocul Unitatii Nationale” Mircea Olimpiu
Tomnatic Partidul National Liberal Miculescu Danut
Tomnatic Partidul Social Democrat Vasiu Stoian
Topolovatu Mare Partidul Ecologist Roman Buga Remus
Topolovatu Mare Partidul National Democrat Danciu Daniel-Gheorghe
Topolovatu Mare Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Disca Marcela
Topolovatu Mare Alianta Pentru Viitor Dota Ovidiu-Petru
Topolovatu Mare Partidul National Liberal Nescu Iosif-Ioan
Topolovatu Mare Partidul Miscarea Populara Paun Traian
Topolovatu Mare Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Zanfir Florian
Tormac Partidul Miscarea Populara Ciresan Alexandru
Tormac Uniunea Democrata Maghiara Din Romania Csaki Karol Ion Lucian
Tormac Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Han Vasilica
Tormac Partidul National Liberal Lazar Marius
Tormac Partidul Social Democrat Marcu Oana-Mirela
Traian Vuia Partidul Social Democrat Barboni Iosif-Valeriu
Traian Vuia Partidul Miscarea Populara Covaci Valerica-Adrian
Traian Vuia Partidul National Liberal Crisciu Nicolae-Sorin
Traian Vuia Partidul ”Blocul Unitatii Nationale” Cristiu Ana
Traian Vuia Candidat Independent Lerint Nicolae
Traian Vuia Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Petrulescu Vasile-Bujor
Uivar Partidul Miscarea Populara Finta Razvan-Ciprian
Uivar Partidul Social Democrat Idvorianu Gabriel
Uivar Uniunea Democrata Maghiara Din Romania Toth Robert
Uivar Partidul National Liberal Vasian Ioan
Valcani Partidul National Liberal Avram Lucian
Valcani Partidul Social Democrat Buicu Dragos-Ioan
Valcani Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Sterian Ion
Varias Partidul Social Democrat Birau Nicolae
Varias Partidul National Liberal Stefanciuc Mihaela-Camelia
Victor Vlad Delamarina Partidul Social Democrat Cardas Ioan-Cristian
Victor Vlad Delamarina Partidul Miscarea Populara Hanczig Stefan
Victor Vlad Delamarina Partidul National Liberal Hodobas Ioan-Doru
Victor Vlad Delamarina Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Pele Petru
Victor Vlad Delamarina Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ureche Ion
Voiteg Partidul National Liberal Ciobanu Ion
Voiteg Partidul Romania Unita Cioclade Sebastian-Marian
Voiteg Candidat Independent Cristache Nina
Voiteg Partidul Social Democrat Marinescu Tudor-Nicolae
Voiteg Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Olaru Iulian-Cristian
Voiteg Partidul Social Romanesc Pop Niculae-Ion
Voiteg Partidul Miscarea Populara Sandulescu Florin-Eugen
Voiteg Partidul ”Blocul Unitatii Nationale” Vintila Marius

 

Sursa: Pro TV


VIDEO PROTVPLUS.RO