REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016, DAMBOVITA. Rezultate finale BEJ. PSD a castigat 66 din cele 89 de primarii

07-06-2016 15:33


primarul interimar al Targovistei, Cristian Stan

REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016. PSD are 66 din 89 de primarii, majoritatea in CJ si peste jumatate din mandatele de consilieri locali, conform rezultatelor finale.

REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016

PSD a castigat alegerile locale in judetul Dambovita, intrucat si-a adjudecat, conform rezultatelor finale publicate de BEJ, 66 din totalul de 89 de primarii, 22 dintre cele 35 de mandate de consilier judetean si peste jumatate dintre mandatele de consilieri locali din judet, conform news.ro.

Potrivit rezultatelor finale publicate de Biroul Electoral Judetean (BEJ) Dambovita, candidatii PSD au obtinut 66 de mandate de primari din totalul celor 89 de localitati ale judetului, PSD castigand inclusiv primaria municipiului Targoviste.

PNL va avea in Dambovita 19 primari, UNPR si ALDE vor avea cate un primar, in timp ce in doua localitati au castigat candidati independenti.

In urma alegerilor locale, Consiliul Judetean Dambovita va fi format din reprezentanti ai PSD si PNL, social-democratii avand majoritate confortabila. Astfel, din totalul de 35 de mandate de consilier judetean, PSD va avea 22, in timp ce PNL a obtinut 13 mandate.

In ceea ce priveste mandatele de consilieri locali, din totalul de 1.201 mandate PSD a reusit sa obtina in Dambovita 682.

PNL va avea 396 de consilieri locali, UNPR a obtinut 46 de mandate, in timp ce ALDE are 41 de mandate. PMP va avea noua consilieri locali in Dambovita, Asociatia Partida Romilor "Pro-Europa" si Partidul National Democrat au obtinut cate sase mandate de consilier local, PRM are trei consilieri locali si alte trei partide cate unul. De asemenea, noua candidati independenti au reusit sa obtina cate un mandat de consilier local.

ALEGERI LOCALE 2016. Candidatii la functia de primar in judetul Dambovita:

Candidatii la functia de primar in municipiul Targoviste:
Municipiul Tirgoviste Partidul Romania Unita Antoniu Florin-Silviu
Municipiul Tirgoviste Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Barbu Dumitru
Municipiul Tirgoviste Partidul Miscarea Populara Briceag Paul-Robert
Municipiul Tirgoviste Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Bucur Daniel
Municipiul Tirgoviste Partidul National Democrat Iancu Avram
Municipiul Tirgoviste Candidat Independent Isbasescu Victor
Municipiul Tirgoviste Candidat Independent Nicolae Ana-Maria
Municipiul Tirgoviste Candidat Independent Paun Gabriel-Virgil
Municipiul Tirgoviste Partidul National Liberal Prisacaru Ciprian
Municipiul Tirgoviste Partidul Social Democrat Stan Daniel-Cristian

Candidatii la functia de primar in municipiul Moreni:
Municipiul Moreni Partidul Romania Mare Catinca Mariana
Municipiul Moreni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Chisulescu Gabriel
Municipiul Moreni Partidul Social Democrat Dinu Constantin
Municipiul Moreni Partidul National Liberal Harabagiu Matei Robert
Municipiul Moreni Partidul Miscarea Populara Oprisan Gabi
Municipiul Moreni Partidul National Democrat Spinu Ion


Oras Fieni Partidul National Liberal Budoiu Adriean
Oras Fieni Partidul Social Democrat Tatulescu Iulian
Oras Gaesti Partidul Social Democrat Coata Emil
Oras Gaesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Condovici Marius-Liviu
Oras Gaesti Partidul National Democrat Dinca Gabriel-Danut
Oras Gaesti Partidul National Liberal Gheorghe Grigore
Oras Gaesti Partidul Miscarea Populara Gheorghe Radita
Oras Gaesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Mielusica Viorel
Oras Pucioasa Partidul Social Democrat Ana Constantin-Emilian
Oras Pucioasa Partidul National Liberal Badau Danut
Oras Pucioasa Candidat Independent Bogheanu Adriana
Oras Pucioasa Partidul National Democrat Gorgon Gheorghe-Cosmin
Oras Pucioasa Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Plesa Emil
Oras Racari Partidul National Liberal Caraveteanu Marius-Florin
Oras Racari Partidul Social Democrat Manu Marian
Oras Titu Partidul Miscarea Populara Andrei Mihail
Oras Titu Partidul National Democrat Catalan Adrian
Oras Titu Candidat Independent Gheorghe Ion
Oras Titu Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Ghita Viorel
Oras Titu Partidul National Liberal Niculae Traian
Oras Titu Partidul Social Democrat Oprea Vlad
Oras Titu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Stefan Florinel
Aninoasa Partidul National Liberal Costache Gheorghe-Marius
Aninoasa Partidul Miscarea Populara Dumitrescu Elena
Aninoasa Candidat Independent Maricescu Constantin
Aninoasa Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Miricioiu Iulian
Baleni Candidat Independent Gugiu Gheorghe
Baleni Partidul National Liberal Musat Florea
Baleni Partidul Social Democrat Paraschiv Marian
Baleni Partidul Miscarea Populara Stirbescu Florea
Baleni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Valu Ionut-Cristian
Barbuletu Partidul Social Democrat Alexe Marian
Barbuletu Partidul National Liberal Tanase Constantin
Bezdead Partidul National Liberal Anghelescu Teodora
Bezdead Partidul Romania Mare Arsenoiu Stan-Gheorghe
Bezdead Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Bunoiu Ion
Bezdead Partidul Social Democrat Nedelcu Victor
Bilciuresti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Cercel Constantin
Bilciuresti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Oprea Nicoleta-Daniela
Bilciuresti Partidul Romania Mare Scripa Catalin
Bilciuresti Partidul Social Democrat Stoican Adina
Bilciuresti Partidul National Liberal Totea Claudiu-Stefan
Branistea Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dinu Felician
Branistea Partidul Social Democrat Tachianu Marian
Branistea Partidul National Liberal Visinescu Mihai
Branesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Carstea Gheorghe
Branesti Partidul National Liberal Dumitrescu Mihai
Branesti Partidul Social Democrat Preda Ion
Brezoaele Partidul National Liberal Tanase Niculae
Brezoaele Partidul Social Democrat Tudorache Nicolae
Buciumeni Partidul National Liberal Enescu Ion
Buciumeni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Malau Sorin
Buciumeni Partidul Social Democrat Pavel Ion
Buciumeni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Turbatu Ciprian
Buciumeni Partidul Miscarea Populara Vladoiu Ion
Bucsani Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Balan Nicolae
Bucsani Partidul Social Democrat Nita Constantin
Bucsani Partidul National Liberal Sutoiu Valentin-Darian
Butimanu Partidul National Liberal Dragnea Cezar-Gabriel
Butimanu Partidul Social Democrat Olteanu Bogdan-Gabriel
Butimanu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Radu Ion
Cindesti Partidul National Liberal Gheorman Tiberiu
Cindesti Partidul Social Democrat Popa Georgeta
Cindesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Sasu Nicolae
Ciocanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Gavrilescu Florin
Ciocanesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Nila Ion-Ciprian
Ciocanesti Partidul Social Democrat Paun Marin
Ciocanesti Partidul National Liberal Paun Marin
Cobia Partidul Social Democrat Manda Marin
Cobia Partidul National Liberal Stoica Alin
Cojasca Partidul National Liberal Bamboi Marcel
Cojasca Partidul Social Democrat Gheorghe Victor
Comisani Partidul Social Democrat Batranu Ion
Comisani Partidul National Liberal Duta Marian
Contesti Partidul Social Democrat Alexandru Marian-Nicolae
Contesti Partidul National Liberal Nicolae Constantin
Corbii Mari Partidul National Liberal Anghel Constantin
Corbii Mari Partidul Social Democrat Banica Ionut
Corbii Mari Partidul National Democrat Ciorobea Nicolae
Cornatelu Partidul Social Democrat Radulescu Floarea
Cornatelu Partidul National Liberal Tache Liviu
Cornesti Partidul Miscarea Populara Barbu Teodora
Cornesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dinica Mircea
Cornesti Partidul Romania Mare Ion Gabriel
Cornesti Partidul M10 Ionica Adrian-Catalin
Cornesti Partidul Social Democrat Serban Vasile
Cornesti Partidul National Liberal Stancu Radu
Costestii Din Vale Partidul National Liberal Craciun Marian
Costestii Din Vale Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Mangiac Lorica
Costestii Din Vale Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Prodan Petre
Costestii Din Vale Partidul Social Democrat Toma Matei
Cringurile Partidul National Liberal Barbu Costin-Ionut
Cringurile Partidul Social Democrat Eftimie Vasile
Cringurile Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Gheorghe Cristian-Geani
Crevedia Partidul National Liberal Gulianu Costel
Crevedia Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Petre Florin
Crevedia Partidul Social Democrat Serban Valeriu
Crevedia Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Toader Florin
Darmanesti Candidat Independent Cristea Marius
Darmanesti Partidul Social Democrat Gheboianu Matei
Darmanesti Partidul National Liberal Mihalache Valentin
Darmanesti Partidul Romania Mare Parvu Marian
Darmanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Pricopie Vasile
Dobra Partidul Miscarea Populara Ion Marin
Dobra Candidat Independent Macarie Ioan-Mircea
Dobra Partidul National Liberal Matei Constantin
Dobra Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Navrapescu Romeo
Dobra Partidul Social Democrat Nica Gheorghe
Doicesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Banciu Ioan
Doicesti Partidul National Democrat Banica Floarea
Doicesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Grigorascu Dominel-Ion
Doicesti Partidul Social Democrat Ismail Mircea
Doicesti Partidul National Liberal Stefanescu Constantin
Dragodana Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ionete Nicu
Dragodana Partidul Romania Mare Nasture Gheorghe
Dragodana Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Niculae Niculae
Dragodana Partidul National Democrat Paun Stefan
Dragodana Partidul Social Democrat Sandu Gheorghe
Dragodana Candidat Independent Stoican Alin-Iulian
Dragodana Partidul National Liberal Voinescu Marin
Dragomiresti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cretoiu Daniela-Ana
Dragomiresti Partidul National Liberal Cruceru Adrian
Dragomiresti Partidul National Democrat Ghinea Mihail
Dragomiresti Partidul Miscarea Populara Naie Gheorghe
Dragomiresti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Nica Mirel
Dragomiresti Candidat Independent Pana Ion
Dragomiresti Partidul Social Democrat Vladulescu Dragos
Finta Partidul Social Democrat Chirita Nicolae
Finta Partidul National Liberal Oprea Florentin
Finta Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Preda Gheorghe
Glodeni Partidul National Liberal Chiran Gheorghe
Glodeni Partidul Social Democrat Dinu Petre
Glodeni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Nica Ionut-Corneliu
Glodeni Partidul National Democrat Vasile Gheorghe
Gura Foii Partidul Social Democrat Georgescu Radu-Nicolae
Gura Foii Partidul National Liberal Iosif Marian
Gura Ocnitei Partidul Miscarea Populara Dragomir Daniel-Petre
Gura Ocnitei Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Florea Ion
Gura Ocnitei Partidul Social Democrat Ionita Sorin Vasile
Gura Ocnitei Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Lamba Gheorghe
Gura Ocnitei Partidul Verde Letu Florian-Petrica
Gura Ocnitei Candidat Independent Mihai Gheorghe
Gura Ocnitei Partidul National Liberal Nita Mihai
Gura Sutii Partidul National Liberal Badea Doru
Gura Sutii Partidul Social Democrat Dinu Constantin
Gura Sutii Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Dragut Stan
Gura Sutii Partidul M10 Tudor Ioana
Hulubesti Partidul National Liberal Chirita Adrian-Ionel
Hulubesti Partidul Social Democrat Cursureanu Ion
Hulubesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Marinescu Aurel
Hulubesti Candidat Independent Radu Ion
I. L. Caragiale Asociatia Partida Romilor “Pro-Europa” Luta Ioana
I. L. Caragiale Partidul National Democrat Micuta Giannina
I. L. Caragiale Partidul Social Democrat Nastase Adrian
I. L. Caragiale Partidul National Liberal Paise Marius
I. L. Caragiale Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Radu Leonida
Iedera Partidul Romania Unita Breazu Ion-Marius
Iedera Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Nitu Alexandru-Danut
Iedera Partidul Miscarea Populara Nitu Mihai
Iedera Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Petre Gheorghe
Iedera Partidul Social Democrat Simion Gheorghe
Iedera Partidul National Liberal Stoica Cristian
Lucieni Partidul National Liberal Dobre Gheorghe
Lucieni Candidat Independent Filip Mihai
Lucieni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Lungu Florin
Lucieni Partidul Social Democrat Mocanescu Gheorghe
Lucieni Partidul National Democrat Stanciu Ilie
Ludesti Partidul Social Democrat Dinca Laurentiu-Mihail
Ludesti Partidul Miscarea Populara Iancu Dragos-Mihai
Ludesti Partidul National Liberal Matei Ion
Lunguletu Partidul National Liberal Matei Sorin
Lunguletu Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Nastase Niculae
Lunguletu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Pitulice Constantin
Lunguletu Partidul Social Democrat Vlad Ion
Malu Cu Flori Partidul Social Democrat Constantin Ion
Malu Cu Flori Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Nistor Mariean
Malu Cu Flori Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Preda Nicolae-Florin
Malu Cu Flori Partidul National Liberal Procopie Toma
Manesti Partidul Social Democrat Alexandru Constantin
Manesti Partidul National Democrat Calin Paul
Manesti Partidul Romania Unita Enache Natalia-Claudia
Manesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Nedelcu Andrei-Pompiliu
Manesti Partidul National Liberal Stoian Gheorghe
Manesti Partidul Miscarea Populara Tudor Petre
Matasaru Partidul National Democrat Badea Nicusor
Matasaru Partidul Romania Mare Cimpeanu Mihai
Matasaru Partidul Social Democrat Naie Radu
Matasaru Partidul National Liberal Pana Vasile Eugeniu
Matasaru Candidat Independent Stan Cristian-Daniel
Matasaru Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Surugiu Vasilica
Mogosani Partidul National Liberal Ciobanu Ioan
Mogosani Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Florea Ovidiu
Mogosani Partidul Social Democrat Petre Alexandru
Moroeni Partidul National Liberal Iordan Constantin
Moroeni Partidul Miscarea Populara Moiceanu Gheorghe
Moroeni Partidul Social Democrat Moraru Mihai-Laurentiu
Morteni Partidul National Liberal Albu Marian
Morteni Partidul National Democrat Bituleanu Sever-Marian
Morteni Partidul Social Democrat Olteanu-Lalu Ionel
Morteni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Tuiu Florin
Motaieni Partidul National Liberal Iordache Florin
Motaieni Partidul Social Democrat Zarioiu Gheorghe
Niculesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Anton Iancu
Niculesti Partidul National Liberal Matei Ion
Niculesti Partidul Miscarea Populara Mielu Ion
Niculesti Partidul Social Democrat Soare Dorinel
Nucet Partidul Social Democrat Barboiu Luisa-Marioara
Nucet Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Dinu Marcel
Nucet Partidul National Liberal Matei Daniela
Ocnita Partidul Social Democrat Barcau Eduard
Ocnita Partidul National Liberal Cismaru Viorel
Ocnita Candidat Independent Cuta Cristian
Ocnita Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dragoi Daniel-Ion
Ocnita Partidul National Democrat Lita Gheorghe
Ocnita Partidul Romania Unita Marcovici Nicolae
Odobesti Partidul Social Democrat Alecu Niculae
Odobesti Candidat Independent Radoi Vasile
Odobesti Partidul National Liberal Radu Marian-Petrut
Persinari Partidul National Liberal Banulescu Dan
Persinari Partidul Social Democrat Bunea Marian
Persinari Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dan Marian
Petresti Partidul National Liberal Andrei Lucian-Daniel
Petresti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Marin Nicolaie
Petresti Partidul Social Democrat Stoica Niculaie
Pietrari Partidul National Liberal Coman Cornel
Pietrari Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Hapau Cristinel-Ilie
Pietrari Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Neacsu Constantin
Pietrari Partidul Social Democrat Neacsu Gheorghe
Pietrosita Partidul Social Democrat Dicu Ion
Pietrosita Partidul National Liberal Serbanescu Gabriel
Poiana Partidul National Liberal Dumitru Nicolae
Poiana Partidul Social Democrat Serban Marian
Potlogi Partidul Social Democrat Catrina Nicolae
Potlogi Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Stanescu Cecilia-Elena
Potlogi Partidul National Liberal Vasile Valentina
Produlesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Georgescu Daniela
Produlesti Partidul Social Democrat Georgescu George
Produlesti Partidul National Liberal Ion Marius-Alexandru
Produlesti Partidul Romania Mare Rizea Alexandru
Pucheni Partidul Social Democrat Bitan Vasile
Pucheni Partidul Romania Unita Chitulescu Ion
Pucheni Partidul National Democrat Constantin Gheorghe
Pucheni Partidul National Liberal Manea Ilie
Pucheni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Nistor Corneliu
Pucheni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Voica Adrian
Raciu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Enache Ioan
Raciu Partidul Social Democrat Gradinaru Vasile
Raciu Partidul National Liberal Nicolae Ilie
Rascaeti Partidul Social Democrat Buibar Iulian
Rascaeti Partidul National Liberal Ilie Ionut
Rascaeti Candidat Independent Necula Silviu-Razvan
Razvad Candidat Independent Ciocoiu-Bunila Ion
Razvad Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Coman Petre
Razvad Candidat Independent Dobre Constantin
Razvad Partidul National Liberal Dutulescu Constantin
Razvad Candidat Independent Manea Nicolae
Razvad Partidul National Democrat Musat Marin
Razvad Partidul Miscarea Populara Sirbu Emilian
Razvad Partidul Social Democrat Spataru Emanuel
Razvad Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Tichie Florin
Rau Alb Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Gavrila Petre-Onisor
Rau Alb Partidul Miscarea Populara Neculaiescu Ion
Rau Alb Partidul Social Democrat Preda Catalin
Rau Alb Partidul National Liberal Tudor Constantin
Runcu Partidul Social Democrat Brebeanu Gheorghe
Runcu Partidul Miscarea Populara Popa Vasile
Runcu Partidul National Liberal Teodorescu Iosif-Iulica
Salcioara Partidul National Liberal Albu Ion
Salcioara Partidul Social Democrat Parvu Valentin
Slobozia Moara Partidul Social Democrat Bucur Razvan
Slobozia Moara Candidat Independent Iacob Niculae
Slobozia Moara Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Mogescu Nicolae
Slobozia Moara Partidul National Liberal Sanda Costin
Selaru Partidul Social Democrat Dutica Florian
Selaru Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Iorga Ion
Selaru Partidul National Liberal Vlase Gigel
Sotinga Partidul Romania Unita Arsene Sorin-Dan
Sotinga Partidul National Liberal Manea Aurelia
Sotinga Partidul Social Democrat Stroe Constantin
Tartasesti Candidat Independent Costache Ionel-Cristian
Tartasesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cristina Marian
Tartasesti Partidul National Liberal Ionescu Constantin
Tartasesti Partidul Social Democrat Tudorache Cristian
Tatarani Partidul Romania Mare Dinca Gheorghe
Tatarani Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Hamza Marius-Ionel
Tatarani Partidul Social Democrat Patru Constantin
Tatarani Partidul National Liberal Voicu Dumitru
Uliesti Partidul National Liberal Costache Iulian-Petrisor
Uliesti Candidat Independent Iatan Iulian
Uliesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ilie Ion
Uliesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Preda Vasile
Uliesti Partidul Social Democrat Stanica Iulian
Uliesti Partidul Miscarea Populara Tanase Ionel
Ulmi Partidul National Democrat Ionescu Gheorghe-Romica
Ulmi Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Roman Nicolae
Ulmi Partidul Miscarea Populara Sterie Nicolae
Ulmi Partidul National Liberal Tita Petrut-Bogdan
Ulmi Partidul Social Democrat Varzaru Nicolae
Valea Lunga Partidul Miscarea Populara Necsoiu Gabriel-Constantin
Valea Lunga Partidul Social Democrat Negru Emil
Valea Lunga Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Oancea Adrian
Valea Lunga Partidul National Liberal Vasile Eusebiu
Valea Lunga Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Voica Gabriel-Irinel
Valea Mare Partidul Social Democrat Miu Ion-Constantin
Valea Mare Partidul National Liberal Pavel Eugeniu
Vacaresti Candidat Independent Badea Ionut-Irinel
Vacaresti Partidul National Liberal Dragoi Marian
Vacaresti Partidul Miscarea Populara Niculae Dorel
Vacaresti Partidul Romania Mare Pisica Marin
Vacaresti Partidul Social Democrat Stoica Romica
Valeni-Dimbovita Partidul National Liberal Cigaran Gheorghe
Valeni-Dimbovita Partidul Miscarea Populara Ciortan Marius
Valeni-Dimbovita Partidul Social Democrat Lungu Gheorghe
Virfuri Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Banaru Razvan
Virfuri Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dragoescu Viorel
Virfuri Partidul National Liberal Iuga Petru
Virfuri Partidul Social Democrat Savescu Liviu
Visina Partidul National Liberal Covrig Cristian
Visina Partidul Miscarea Populara Cristache Marcel
Visina Partidul Social Democrat Istrate Jean-Aurelian
Visinesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Brezeanu Gheorghe
Visinesti Partidul National Liberal Nitescu Marian
Visinesti Partidul Social Democrat Stoica Nicolae
Vladeni Partidul National Democrat Alexe Marian
Vladeni Partidul National Liberal Calin Marin
Vladeni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Despa Octavian-Dan
Vladeni Alianta Pentru Unitatea Rromilor Gherdan Nicolae
Vladeni Partidul Social Democrat Oprea Daniel
Vladeni Asociatia Partida Romilor “Pro-Europa” Pirsa Costel
Voinesti Partidul National Liberal Calinescu David
Voinesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dojana Gheorghe
Voinesti Partidul Miscarea Populara Neagu Florin-Mihail
Voinesti Partidul Social Democrat Sandu Gabriel-Danut
Voinesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Stavarache Alecu-Valentin
Vulcana-Bai Partidul National Liberal Birlog Mihail
Vulcana-Bai Candidat Independent Draghici Emil
Vulcana-Bai Partidul National Democrat Iancu Mircea-Nicolae
Vulcana-Bai Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Popescu Ioachim
Vulcana-Pandele Partidul National Liberal Banu Dragos
Vulcana-Pandele Candidat Independent Bob Fanica
Vulcana-Pandele Asociatia Partida Romilor “Pro-Europa” Cireasa Marian
Vulcana-Pandele Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Neacsu Liana-Andreea
Vulcana-Pandele Candidat Independent Patrascioiu Maria
Vulcana-Pandele Partidul Social Democrat Radu Vasile
Vulcana-Pandele Partidul Dreptatii Sociale Scutaru Costache
 

Sursa: Pro TV

VIDEO PROTVPLUS.RO