"Sunt un cocalar", viralul care face senzatie pe internet. Ce au putut sa faca trei studenti din Timisoara

×
Publicitate

 Trei tineri din Timisoara au ajuns vedete pe internet. Ei se inspira ziua din ce vad si din ce traiesc, iar "noaptea tarziu" parodiaza intr-un stil aparte. Ei fac video blogging, adica se filmeaza si apoi publica rezultatul pe internet. 

 Asa se face ca videoclipurile lor ajung virale in numai cateva zile.

Cuza, Cuc si Licurici sunt trei tineri, studenti in Timisoara. S-au intalnit in urma cu patru luni la karaoke, iar la cateva zile dupa au si pus bazele proiectului "Noaptea Tarziu". Fiecare episod pe care il filmeaza incepe cu o scurta sedinta, unde pun pe hartie toate ideile nebunesti care le trec prin cap.

Versurile si tipologiile prezentate in piesele lor sunt traite de fiecare dintre ei si experienta vietii e pusa pe hartie. Una dintre parodiile cu care au cucerit internetul a fost lansata chiar inainte de examenul de Bacalaureat, din vara.

Adrian "Cuza" Popescu, vlogger: "Parodia cu bacul am trait-o, bine, n-am picat niciunul, dar e ce am trait in liceu. Apropo de partea rap, in care zic ca daca nu il iau, ma duc la semanat de garu, parintii mei m-au amenintat ca daca nu iau bacul, ma trimit la tara, la vaci"

Succesul tinerilor a venit imediat ce au incarcat primul videoclip pe internet.

Horatiu Adrian Cuc, vlogger: "La inceput a fost destul de urat, am avut 7 like-uri si 7 dislike-uri, ne-am pus sa dormim am zis ca il stergem maine, ca ne facem de ras, dar dimineata cand m-am trezit am inceput sa primesc mesaje si am zis ca o sa continuam cu Noaptea tarziu "


Asemeni unori epigramisti, tinerii urmaresc cu atentie tot ce misca in jurul lor si promit ca nu se vor opri indiferent ce subiect vor sa abordeze.

 

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Un barbat din Timisoara a ars de viu in propria casa. Pompierii au intervenit de 3 ori in 2 luni la aceasta locuinta

Un barbat de 44 de ani din Timisoara si-a gasit sfarsitul miercuri noapte in locuinta sa cuprinsa de flacari. Cel mai probabil omul a adormit cu o lumanare aprinsa si s-a trezit cand a fost prea tarziu.

Ce au discutat primarul Timisoarei si soprana care a pozat nud, cu o masca de gaze pe fata, langa o fabrica de anvelope

Soprana din Timisoara care a pozat goala, cu o masca de gaze pe fata, langa o fabrica de anvelope s-a intalnit luni cu primarul orasului.

"Daca vin treaz sau beat, tot beat par". Timisoara ii obliga pe biciclisti sa mearga serpuit pentru a nu pierde bani europeni

O pista de biciclete care ar trebui sa lege Timisoara de Serbia ii pune la grea incercare pe cei pasionati de doua roti. O bucata din sosea a fost construita cu multe curbe ca sa-i potoleasca pe vitezomani, sustin proiectantii si ca sa evite accidentele.

Recomandări
Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Reacția lui Nicuşor Dan la dezvăluirile despre șeful SPP Lucian Pahonțu: „Nu e în această situaţie”

Nicuşor Dan respinge acuzaţiile prezentate în mass-media despre Lucian Pahonţu, menţionând că şeful SPP nu a participat la reprimarea manifestanţilor în timpul Revoluţiei din 1989 sau ulterior.

Imaginile surprinse de salvatori cu nava scufundată în mare, lângă Sfântu Gheorghe. „Au spus doar că au avut un incendiu”

Operațiune dramatică de salvare în Marea Neagră, după ce o navă comercială sub pavilionul Republicii Dominicane a luat foc și s-a scufundat în zona economică exclusivă a României.