Cristiano Ronaldo, gesturi critice la adresa coechipierilor, chiar pe teren. VIDEO

Cristiano Ronaldo
IMAGO

Cristiano Ronaldo a criticat dur atitudinea coechipierilor săi în timpul finalei Supercupei Arabiei Saudite de sâmbătă, după ce Al Nassr a pierdut, scor 1-4, în faţa celor de la Al Hilal.

Portughezul a mimat apoi câteva gesturi deosebit de dure la adresa coechipierilor săi.

Chiar şi la 39 de ani şi jucând în Arabia Saudită, fostului atacant central de la Real Madrid nu-i place să piardă. După ce a deschis scorul pentru Al-Nassr, atacantul portughez şi-a atacat coechipierii mimând gesturi la limita obscenităţii.

A mimat somnul, apoi frica, şi a mers chiar mai departe mimând pe cineva care se uşurează. În ciuda acestui fapt, echipa Al-Nassr a avut un unsprezece de start destul de solid pe hârtie, cu Aymeric Laporte, Alex Telles şi Sadio Mané.

Seara a început destul de bine pentru Cristiano Ronaldo şi echipa sa. Atacantul portughez a deschis scorul în minutul 44. După pauză, Al Nassr s-a prăbuşit complet, încasând patru goluri între minutele 55 şi 72 prin Mitrovic (de două ori), Milinkovic-Savic şi Malcom.

Această întorsătură a evenimentelor a declanşat furia nedisimulată a lui Cristiano Ronaldo, care a câştigat un singur trofeu de când a ajuns în Arabia Saudită, în ianuarie 2023. Portughezul a semnat un contract până în 2025, cu un salariu uluitor de aproximativ 70 de milioane de euro pe an.

Mai rău ca-n România! Au transferat două staruri, dar și-au luat țeapă: au venit cu burtă și mâncau la McDonald's
Pepe, după eliminarea Portugaliei în sferturi la EURO 2024. „Şi eu şi Cristiano suntem foarte trişti şi supăraţi”

La 41 de ani, Pepe a declarat că atât el cât şi Cristiano Ronaldo sunt extrem de trişti pentru eliminarea Portugaliei în faţa Franţei, la lovituri de departajare, în sferturile de finală ale EURO 2024.

Cristiano Ronaldo a ratat un penalti la meciul Portugaliei cu Slovenia şi a izbucnit în plâns. FOTO&VIDEO

Cristiano Ronaldo a ratat un penalti în minutul 105 al meciului Portugaliei cu Slovenia, din optimile Euro-2024, şi a izbucnit în plâns, fiind cu greu consolat de colegi.

Un suporter şi-a pus viaţa în pericol pentru a ajunge lângă Cristiano Ronaldo. VIDEO

Un suporter prezent la meciul Portugaliei cu Georgia, de la Euro-2024, a făcut un salt periculos pentru a încerca să ajungă Cristiano Ronaldo, starul portughez care participă la al şaselea său Campionat European.

Ursula von der Leyen anunță un ajutor de 10 miliarde de euro pentru România și alte țări afectate de inundații

Preşedinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, a anunţat, joi, la Wroclaw, Polonia, un ajutor de 10 miliarde de euro din Fondul de coeziune al UE pentru ţările din Europa Centrală, între care România, afectate de inundaţii, informează AFP.