Tăriceanu: ”Protestez vehement împotriva acelor fotografii! Când eram mic nu eram grizonant”

62032888
Twitter

Președintele ALDE Călin Popescu Tăriceanu a postat pe contul de Twitter o fotografie cu care ironizează mesajele critice la adresa sa apărute în ultima perioadă.

Escaladează campania cu photoshopul! Niște chestii ft. haioase! Merită felicitați. Văd că pe online oponenții mei fac mișto de poza de pe pliantele #ALDE.

Sunt alături de ei și protestez vehement împotriva acelor fotografii! Când eram mic nu eram grizonant, ci blond!????” - a scris Tăriceanu pe Twitter.

Reacția lui Tăriceanu vine după ce, pe internet, utilizatorii au criticat una dintre fotografiile lui Tăriceanu din campania electorală pentru alegerile europarlamentare, deoarece părea să fi fost prelucrată în Photoshop.

 

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
USR-PLUS: Iohannis ar trebui să participe la ședința de Guvern, să blocheze ordonanțele

Alianţa USR-PLUS consideră că preşedintele Klaus Iohannis ar trebui să participe la şedinţa de guvern care are pe ordinea de zi ordonanţele privind Codurile penale, pentru a bloca adoptarea lor, a declarat, joi, preşedintele USR, Dan Barna.

Ultima zi de înscrieri la europarlamentare. Un eurodeputat primește minim 6200 de euro pe lună

Partidele politice, candidaţii independenţi, alianţele politice şi electorale mai pot depune până joi la Biroul Electoral Central candidaturile pentru alegerile europarlamentare din 26 mai.

Orban, avertisment pentru Guvern: Îngrădirea dreptului de a alege reprezintă infracţiune

Îngrădirea dreptului de a alege, inclusiv la referendum, reprezintă infracţiune, a afirmat joi preşedintele PNL, Ludovic Orban.

Recomandări
SURSE: Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie

Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie, fără să mai organizeze consultări politice oficiale cu partidele, au precizat pentru Știrile Pro TV surse apropiate de Palatul Cotroceni.

Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Cel mai în vârstă monarh din Europa, Regele Harald al Norvegiei, a decedat la vârsta de 89 de ani

Regele Harald al V-lea al Norvegiei, care a plecat în exil în Statele Unite încă din copilărie, în timpul ocupației naziste a țării sale natale, a murit la vârsta de 89 de ani.